Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

wojteks pisze:Zrób testy telefonem na zewnątrz, dach/balkon/parapet.
Dodaje pomiary robione za balkonem.

Teraz pytanie, matek451 doradzał by wziąć umowę z routerem b535 i potestować i odesłać, ale czy może te testy już są wystarczające i zamówić od razu z routerem b818 i dobrać antenę? W mojej sytuacji i tak raczej pozostaje tylko Orange.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Dziwne że internet łapie lepiej w rogu pokoju niż za oknem.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Zrobiłem jeszcze dla pewności testy T-Mobile, czy w ich ofercie też występuje lejek techniczny? Wyniki są zbliżone, a Orange na stoprocent ma lejki. Co byście wybrali w mojej sytuacji?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: krychxagg »

Wie ktoś może czy w Play dla firm jak mam numer firmowy jeden to dostanę zniżkę na ten Internet 500GB? I czy są tam noce bez limitu?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: onken »

Nocy już od dawna nie ma.
A o znizke pisz na forum Play.
Coś tam pewnie dostaniesz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: krychxagg »

Tzn. umowę mam z T jeszcze do października i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tak wstępnie pytam. 500GB samo mi nie starczy raczej, jak nic ciekawszego się nie pojawi to raczej zostawię T na nieokreślony. Chyba że ktoś zaoferuje jakąś wielką paczkę danych w cenie niższej od Playa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Utwierdźcie mnie w przekonaniu, czy mam racje, czy się mylę. Dalej zastanawiam się czy Orange czy Tmobile.
Patrząc po BTSearch, korzystam głównie z 3 nadajników, są to maszty Orange, Tmobile też z nich korzysta, są to nadajniki:

Orange:

Cieszyńska (masz orange) LTE 2600/2100/1800/800
Pruchna dworcowa 15 (maszt orange) LTE 3x 2600, 3x800
Zebrzydowice graniczna (masz orange) LTE 800/1800/2100/2600

Tmobile ma nadajniki LTE na pruchnej dworcowa 15(masz orange) 3x2600, 3x800, na pozostałych dwóch tylko GSM,UMTS,CDMA ( mają one jakiś wpływ na lte?)

Czy ilość nadajników i konkretnych pasm ma wpływ na szybkość i stabilność internetu?(im wiecej tym lepiej?) czy router i tak łączy się z korzysta z jednego nadajnika/pasma?
Czy t mobile jak połączy sie z tym jednym nadajnikiem będzie działał podobnie jak orange? W tmobile kusi mnie ten brak lejków technicznych i nielimitowany internet, a w orange jednak występują lejki.

Chodzi o to, czy Orange wygrywa w tym przypadku nad Tmobile i nie mam się co dalej zastanawiać i brać po prostu orange?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Pisałem wielokrotnie , na BTS-ie Cieszyńska odpalono 4 pasma LTE dla Orange i T-mobile, Pruchna ma LTE2600, LTE2100 i LTE800 a Graniczna LTE2600,LTE2100, LTE1800 . Wybór operatora na postawie testów pod BTS-ami, ofert, cen. Niezaleznie od operatora router B818 i zewnetrzna antena do niego.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki LTE na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: wojteks »

Może to stacje bazowe Orange, w wielu przypadkach są wspólne.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: piotrzet »

quq pisze:Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Przecież matek wszystko napisał po co pytasz po 10 razy o to samo?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

wojteks pisze:Może to stacje bazowe Orange, w wielu przypadkach są wspólne.
Chyba jest dokładnie tak jak mówisz, ale dlaczego po kliknięciu w konkrety nadajnik pokazuje LTE tylko na Dworcowej pruchna,a na pozostałych LTE nie ma w szczegółach nadajnika?
piotrzet pisze:
quq pisze:Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Przecież matek wszystko napisał po co pytasz po 10 razy o to samo?
Podpisuję umowę na 2 lata, więc chce się dowiedzieć możliwe jak najwięcej,a moja wiedza o internecie mobilnym jest znikoma, chociaż matek i tak ogromnie mi pomógł i zaczynam łapać o co w tym chodzi, zresztą jesteśmy na forum od zadawania pytań i pomagania, czy się mylę? Twoja odpowiedź kompletnie nic nie wnosi do tematu, ani nie pomaga.
Zwyczajnie BTSearch pokazuje pasma LTE tmobile tylko na Dworcowej 15 w Pruchnej, a na Cieszynskiej i Granicznej w rozwinięciu pasm LTE nie ma, więc to mnie zastanawia.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: piotrzet »

Ja rozumiem, że można nie wiedzieć ale matek dał wyczerpującą odpowiedź na pytanie, a ty je powtarzasz po raz kolejny takie samo, więc jaki jest sens? Gwarancji nikt ci nie da bo równie dobrze za miesiąc może w twojej lokalizacji być takie obciążenie że T-M nie będzie wyrabiał.

Jaka to loklizacja to sam ci sprawdzę co tam jest.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Lokalizacja : 49°54'13.7"N 18°37'18.6"E

O te pasma Tmobile zapytałem pierwszy raz w tym temacie, bo przez te lejki Orange bardziej skłaniam się ku temu operatorowi, nie chce się wpakować w 2 lata męczarni z internetem, co do gwarancji zgadzam się oczywiście, ale dlatego zadaje sporo pytań, dla bardziej doświadczonych może wydają się one śmieszne.

W tym momencie jeśli chodzi o szybkość wyciągam ~30mbs u orange i ~15mbps u tmobile z tego samego nadajnika Pruchna ul Dworcowa na lte 800.

Jeszcze bardzo ważne pytanie, skoro teraz na testach telefonem wyciągam powiedzmy 10mbps to o ile może wzrosnąć prędkość na routerze b818?
Tak samo późniejsze dodanie anteny o ile może wzmocnić prędkość, wiadomo nie chodzi mi o konkrety, ale z waszego doświadczenia o ile procent mogę się spodziewać poprawy szybkości w porównaniu z ta z telefonu?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: piotrzet »

A już wiem skąd matek wziął te pasma z twoich zdjęć. Faktycznie w bazie btserach nie ma tych częstotliwości ale jak widać po twoich zdjęciach już działają. Więc to co napisał matek jest aktualne jak najbardziej.

Co do wzrostu prędkości trudno przewidzieć czy będzie w ogóle. Bez testów na samym urządzeniu nikt ci nie powie.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

piotrzet pisze:Co do wzrostu prędkości trudno przewidzieć czy będzie w ogóle. Bez testów na samym urządzeniu nikt ci nie powie.
Szkoda że nie można tego przewidzieć, bo przy tmobile zastanawiałoby mnie tylko czy brać ofertę do 20Mbps, czy do 200Mbps, ta druga tylko jeżeli router b818 i antena faktycznie mógłby podnieść te wartości

Pomiary godzina ~19 na lte 800 pruchna dworcowa 15

orange:
Obrazek

tmobile:
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Nie sugeruj się prędkościami osiaganymi na zasięgowym LTE800, stacje posiadaja tez pasma pojemnościowe LTE a te z reguły działaja szybciej bo wiekszość klientów nie stosuje anten zewnetrznych i z automatu loguje się do LTE800. Agregacja pasm LTE na b818 3 pasm pojemnosciowych i antena zewnętrzna poprawiajaca sygnał na 1800-2600MHz z reguły robią swoje i prędkości są lepsze, test pod BTS-em Cieszyńska na telefonie z modemem 19 kat. pozwoli skorzystać z agregacji 4 pasm LTE z niego i pokaże możliwości stacji dla Orange czy T-mobile. Taki test jest wykonywany przy prawidłowych parametrach sygnału i pokazuje faktyczne obciążenie twojego sektora z tej stacji, Cieszyńska jest po modernizacji bo wcześniej była bez LTE więc póki co pewnie nieobciążona. Taki sam test można zrobić pod BTS-ami Pruchna i Graniczna w Zebrzydowicach.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Ok na razie poluje na b818 z wolnego rynku, przeanalizowałem oferty i tak najbardziej opłaca się kupić, a nie od operatora, mam nadzieję że coś wyrwę szybko w dobrej cenie, później będą testy, bardzo ci dziękuję matek
bts4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2019-04-20, 06:19

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: bts4 »

quq pisze:Czyli rozumiem, że nie ważne co wybiorę i tak będzie słabo? To bardzo zła informacja, potrzebuje dobrego internetu, jakie są jeszcze opcje o których mogę nie wiedzieć, może jakas prywatna firma która ciągnie światłowody ?
jakos nikt o tym nie mowi ale swiatlowod w polsce jest robiony po oszczednosci na jakims najtanszym chinskim sprzecie, co skutkuje tym ze nie ma laczy symetrycznych, szybkosc wysylania jest ograniczana, lacze np. z orange bywa niewiele szybsze od lte i nie ma jak tego reklamowac bo podpisana umowa nie daje podstaw
ODPOWIEDZ