Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

W umowach dla firm nie skorzystasz z 14 dniowego okresu na zwrot, jest opcja na próbę dla firm ale w niej wciskają szajsowaty B535, czyli bierzesz sprawdzasz pasma na nim i oczywiście rezygnujesz z takiej opcji https://www.orange.pl/view/LTE-dla-firm-na-probe , po czym jak wszystko OK bIerzesz docelową ofertę z B818, b535 cię nie interesuje.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Mam jeszcze możliwość sprawdzenia orange na małym routerze coś jak Alcatel Link Zone 4G LTE
( https://www.orange.pl/sklep/Alcatel/Alc ... MFREE_INST ) możliwe, że starszy model, nada się on do testów i sprawdzenia pasm czy wziąć umowę z tym nowym routerem na 14 dni i testować?


Zastanawia mnie jedna rzecz, Orange łączy mi się najczęściej z jakimiś odbiornikami których nie ma na bttSearch.pl ( jutrzenki 42b zebrzydowice i gruntowa 4 pielgrzymowice ) nie widzę w ogóle tych nadajników, bliżej mojej lokalizacji są nadajniki z szybszymi pasmami, a jednak są pomijane(?)
np
Zebrzydowice,
ul. Graniczna - maszt Orange przy stacji PKP lub
Pruchna, ul. Dworcowa 15 - maszt Orange
ewentualnie Jastrzębie-Zdrój,
ul. Cieszyńska - maszt PTK Centertel przy D937

dlaczego tak się dzieje? Czasami łapie te wyższe pasma jak na załącznikach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Łączysz się z Cieszyńską lub Graniczna w Zebrzydowicach, Alcatel nie nadaje się do niczego, to elektrośmieć.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

matek451 pisze:Łączysz się z Cieszyńską lub Graniczna w Zebrzydowicach, Alcatel nie nadaje się do niczego, to elektrośmieć.
Dlaczego więc NetMonster tego nie pokazuje?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Pokazuje, te dwie stacje które wymieniłem.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Ok, jakim programem robić testy, gdy otrzymam już ten router z orange?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

LTEWatch będzie ok pod ten router, czy użyć jakiegoś programu z forum?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Zrobiłem testy speed testem w pokoju i mam kilka pytań.
Jeden testy jest robiony w miejscu gdzie jest podłączony komputer i gdzie docelowo miał stać router, wyniki bardzo słabe (0.3mbs)?, a drugi po przeciwnej stronie pokoju(15mbs) czy to normalne że jest aż taka różnica w prędkości na odcinku kilku metrów w pokoju?
Czy router który ma być docelowo (b818) wyłapie te szybsze prędkości, czy najlepiej będzie go umiejscowić po drugiej stronie pokoju i ciągnąc długi kabel do PC?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: wojteks »

Prędkości rozpaczliwe, wystaw router za okno i zrób testy jeszcze raz każde pasmo osobno. Tak, przestawienie routera może istotnie wpływać na prędkości.
Nie pomagam na PW!
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Te testy są robione jeszcze telefonem Xiaomi Mi9t, nie mam jeszcze tego routera z Orange, dziwi mnie taka różnica w jednym pokoju na kilku m i czy ten router wyłapie te szybsze pasma, czy będę musiał ciągnąc kable przez cały pokój
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Każdy speedtest powinin być jednoczeŚnie poparty screenem z NetMonster wtedy widać z którym eNB łączy się telefon , na jakim pasmie/pasmach LTE i jakie sa na nich parametry sygnału, te gorsze wyniki to pewnie na LTE800. Ale dla ciebie to ma niewielkie znaczenie bo i tak będziesz musiaŁ korzystać z anteny zewnętrznej do routera.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Ok, to dodaje jeszcze speedtesta z telefonu wraz z pomiarami NetMonstera, resztę testów przeprowadzę już na routerze z Orange.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Takie pasma się udało jeszcze złapać w pokoju.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: wojteks »

Zrób testy telefonem na zewnątrz, dach/balkon/parapet.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Dwie różne stacje bazowe, LTE800 z nich, dwa pierwsze screeny to słaby sygnał z Pruchny, ostatni to szczatki sygnału z Oświęcimskiej. Wyraźnie widać konieczność uzycia zewnętrznej anteny kierunkowej o duzym zysku, pasma pojemnościowe LTE z Ciszyńskiej to sladowe parametry sygnału.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

wojteks pisze:Zrób testy telefonem na zewnątrz, dach/balkon/parapet.
Dodaje pomiary robione za balkonem.

Teraz pytanie, matek451 doradzał by wziąć umowę z routerem b535 i potestować i odesłać, ale czy może te testy już są wystarczające i zamówić od razu z routerem b818 i dobrać antenę? W mojej sytuacji i tak raczej pozostaje tylko Orange.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Dziwne że internet łapie lepiej w rogu pokoju niż za oknem.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Zrobiłem jeszcze dla pewności testy T-Mobile, czy w ich ofercie też występuje lejek techniczny? Wyniki są zbliżone, a Orange na stoprocent ma lejki. Co byście wybrali w mojej sytuacji?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: krychxagg »

Wie ktoś może czy w Play dla firm jak mam numer firmowy jeden to dostanę zniżkę na ten Internet 500GB? I czy są tam noce bez limitu?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: onken »

Nocy już od dawna nie ma.
A o znizke pisz na forum Play.
Coś tam pewnie dostaniesz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: krychxagg »

Tzn. umowę mam z T jeszcze do października i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tak wstępnie pytam. 500GB samo mi nie starczy raczej, jak nic ciekawszego się nie pojawi to raczej zostawię T na nieokreślony. Chyba że ktoś zaoferuje jakąś wielką paczkę danych w cenie niższej od Playa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Utwierdźcie mnie w przekonaniu, czy mam racje, czy się mylę. Dalej zastanawiam się czy Orange czy Tmobile.
Patrząc po BTSearch, korzystam głównie z 3 nadajników, są to maszty Orange, Tmobile też z nich korzysta, są to nadajniki:

Orange:

Cieszyńska (masz orange) LTE 2600/2100/1800/800
Pruchna dworcowa 15 (maszt orange) LTE 3x 2600, 3x800
Zebrzydowice graniczna (masz orange) LTE 800/1800/2100/2600

Tmobile ma nadajniki LTE na pruchnej dworcowa 15(masz orange) 3x2600, 3x800, na pozostałych dwóch tylko GSM,UMTS,CDMA ( mają one jakiś wpływ na lte?)

Czy ilość nadajników i konkretnych pasm ma wpływ na szybkość i stabilność internetu?(im wiecej tym lepiej?) czy router i tak łączy się z korzysta z jednego nadajnika/pasma?
Czy t mobile jak połączy sie z tym jednym nadajnikiem będzie działał podobnie jak orange? W tmobile kusi mnie ten brak lejków technicznych i nielimitowany internet, a w orange jednak występują lejki.

Chodzi o to, czy Orange wygrywa w tym przypadku nad Tmobile i nie mam się co dalej zastanawiać i brać po prostu orange?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: matek451 »

Pisałem wielokrotnie , na BTS-ie Cieszyńska odpalono 4 pasma LTE dla Orange i T-mobile, Pruchna ma LTE2600, LTE2100 i LTE800 a Graniczna LTE2600,LTE2100, LTE1800 . Wybór operatora na postawie testów pod BTS-ami, ofert, cen. Niezaleznie od operatora router B818 i zewnetrzna antena do niego.
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

Czyli T-Mobile na swoje nadajniki LTE na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: wojteks »

Może to stacje bazowe Orange, w wielu przypadkach są wspólne.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: piotrzet »

quq pisze:Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Przecież matek wszystko napisał po co pytasz po 10 razy o to samo?
quq
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2020-06-04, 18:28

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: quq »

wojteks pisze:Może to stacje bazowe Orange, w wielu przypadkach są wspólne.
Chyba jest dokładnie tak jak mówisz, ale dlaczego po kliknięciu w konkrety nadajnik pokazuje LTE tylko na Dworcowej pruchna,a na pozostałych LTE nie ma w szczegółach nadajnika?
piotrzet pisze:
quq pisze:Czyli T-Mobile na swoje nadajniki na cieszyńskiej i granicznej? Z tego co patrzyłem na btsearch to ich tam nie ma,coś źle sprawdziłem?
Przecież matek wszystko napisał po co pytasz po 10 razy o to samo?
Podpisuję umowę na 2 lata, więc chce się dowiedzieć możliwe jak najwięcej,a moja wiedza o internecie mobilnym jest znikoma, chociaż matek i tak ogromnie mi pomógł i zaczynam łapać o co w tym chodzi, zresztą jesteśmy na forum od zadawania pytań i pomagania, czy się mylę? Twoja odpowiedź kompletnie nic nie wnosi do tematu, ani nie pomaga.
Zwyczajnie BTSearch pokazuje pasma LTE tmobile tylko na Dworcowej 15 w Pruchnej, a na Cieszynskiej i Granicznej w rozwinięciu pasm LTE nie ma, więc to mnie zastanawia.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny bez limitu dla domu. Jaki?

Post autor: piotrzet »

Ja rozumiem, że można nie wiedzieć ale matek dał wyczerpującą odpowiedź na pytanie, a ty je powtarzasz po raz kolejny takie samo, więc jaki jest sens? Gwarancji nikt ci nie da bo równie dobrze za miesiąc może w twojej lokalizacji być takie obciążenie że T-M nie będzie wyrabiał.

Jaka to loklizacja to sam ci sprawdzę co tam jest.
ODPOWIEDZ