zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adadyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 13:11

zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: adadyk »

Cześć,
Jeżeli ktoś posiada wiedzę w temacie i ma czas to proszę o pomoc.
Kończy mi się umowa z Orange i chcę wybrać nową na następne 2 lata. Orange ostatnio zakłada mi lejek techniczny do 1Mbps i chętnie ich zmienię, ale ich oferta jest tańsza niż T-mobile (innych nie biorę pod uwagę).
Moja lokalizacja to Kościan, ok. 200m od BTs’a os. Jagiellońskie 2a. Niestety nie mam możliwości sprawdzić co faktycznie na nim się znajduje i aktualnie działa.
W tej chwili korzystam z routera ZTE MF286.
Potrzebuję internet do biura/domu + 4 abonamenty i dostałem oferty:
Orange – internet biurowy (999Gb) 45 + 4 karty (35Gb) za 70 = 115netto/m-c + 25netto/m-c za router Huawei b818.
Tmobile – 5kart (no limit Gb i do 60Mbps) 160netto/m-c +30netto/m-c za router Huawei b818 + dodatkowo 100brutto przy zakupie routera.
Moje dylematy:
1. Czy warto zmieniać na Tmobile ze względu na większe możliwości sieci, zwłaszcza wieczorami (prawdopodobne wyższe, średnie, prędkości)?
2. Czy Tmobile też będą przycinać po wykorzystaniu jakiejś ilości danych w danym dniu (Orange przycina na następny cały dzień do 1Mbps i to podobno automat decyduje po jakiej ilości kogo przyciąć, kto najbardziej obciąża sieć)?
3. Czy warto zmieniać router jeżeli pozostanę w Orange(tu nie do końca wiem ale chodzi o agregacje pasm, jakieś MIMO itp., sorry i tak tego nie ogarnę)?
4. Czy warto zmieniać router jak przejdę do Tmobile?
Z góry dziękuję za pomoc. Może znajdą się osoby z wiedzą o możliwościach w tej lokalizacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: matek451 »

Kup kartę pre-paid T-mobile i sam sprawdź jak działa w twojej lokalizacji, na Jagielońska 2 ma tez agregację 4 pasm LTE jak Orange.
adadyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 13:11

Re: zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: adadyk »

Czy karty pre-paid T-mobile mają takie same parametry jak ich oferta abonamentowa? O ile dobrze pamiętam to testując ok 2 lata temu internet od T-mobile od sprzedawcy dostałem informację, że na kartach jest założone ograniczenie prędkości do 20 Mbps.
A czy wg Ciebie warto zmieniać router?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: onken »

Zależy która kupisz. Kup data to będzie bez lejka. Głosowa z pakietem startowym ma lejek 15/15

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
adadyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 13:11

Re: zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: adadyk »

Data czyli "internet na kartę" np. 12Gb (strong LTE 5GB i dodatkowy bonus 7GB na start) za 5zł?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiana Orange na Tmobile w Kościanie

Post autor: onken »

Tak.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ