Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: matek451 »

Oczywiście ze jest, jeśli MF971 ma w WebUI mozliwość wyboru pasm LTE to sprawdzisz po kolei LTE2600,LTE 1800, LTE2100 i LTE800 oraz agregację 2 pasm LTE, na B535 robisz to samo aplikacjami np. tą którą wymieniłeś. Test na zewnątrz.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: astroneb »

A jeśli nie ma wyboru pasm w ZTE to testy najlepiej na Huawei B535 i brak simlock w nowych routerach + kabel ethernet min. Cat 5e lub WIFI min. AC blisko routera i odrazu po uruchomieniu wymuszanie poszczeóglnych pasm przez Huactrl lub Hmanager.
Durial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-03, 17:51
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: Durial »

Ponieważ nie mam pojęcia jak zrobić test sygnału na PC z podłączonym przez USB modemem ZTE, wykonałem kilka speedtestów przez wi-fi o godz. 19:00 z włożoną kartą T-Mobile - 30 Mb/s DL, 10 Mb/s UL.
Poprzednie testy, które wrzucałem były robione na gniocie Motoroli, przerzuciłem jeszcze kartę do swojego Huawei P20 Lite i od razu dostałem LTE+ na pasku, a testy pokazały coś takiego (speedtest jest z modemu ZTE + wifi na telefonie, na samym telefonie miałem 30 DL, 4 UL).

Dodam, że na obecnym necie mam do 10 Mbps DL i do 1 Mbps UL, także dla mnie jest to zadowalający wynik, ale wykonam jeszcze test na Orange i Play w weekend, żeby upewnić się która opcja jest najlepsza.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: matek451 »

MF971 powinien mieć o zalogowaniu się na niego na adres 192.168.0.1 mozliwość wyboru pasm LTE w zakadce Ustawienia-wybor pasm, trzeba najpierw rozłaczyć się z siecią, domysle hasło do logowania to admin. Ale sam telefon połaczył się nawet w agregacji 4 pasm LTE z BTS-a ŚWIERCZE, SYGNAŁ NA 800/2100MHz słaby a na 1800/2600MHz bardzo słaby ale jak na takie parametry fajne prędkości, zgodnie z moimi przewidywaniami stacja spokojne daje radę, parametry sygnału na tych samych pasmach z Gąsocina nieco gorsze. Testy w domu czy telefon na zewnątrz?
Durial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-03, 17:51
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: Durial »

Telefon na zewnątrz. Modem MF971 był wcześniej w Plusie. Znalazłem gdzieś info, że właśnie wersja z Plusa miała zbyt mało pamięci, żeby zaktualizować firmware do wersji z możliwością wyboru pasm, ale nie wiem czy może być taka opcja.

Spróbuję w weekend dorwać jeszcze tego Huaweia B525.

Ogólnie między moją miejscowością a Świerczami jest dosyć spory spadek terenu, tzn. ja mieszkam jakby "w dołku" :roll: (jeśli ma to jakieś znaczenie)
Durial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-03, 17:51
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: Durial »

Ok, po wykonaniu testów poszperałem już sam co oznaczają te wszystkie wartości i wybór padł na T-Mobile z ofertą 300GB za 79 zł i modemem B818. Nic innego nie ma sensu, Orange łapie telefonem LTE 800, Play LTE 1800 i daje ciekawe wartości, ale i tak T-Mobile wygrywa, nie mówiąc o dużo lepszej ofercie. W tym tygodniu zamówię zestaw i będę testował, wrzucę tu screeny z Huactrl jak tylko otrzymam wszystko, ponieważ pewnie będę potrzebował pomocy w wyborze anteny zewnętrznej :)
Durial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-03, 17:51
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: Durial »

Otrzymałem dziś paczkę z T-Mobile i podłączyłem modem przez kabel ethernet, który był w zestawie.
Ping 24ms, DL ok. 20-25 Mb/s, UL 2,5 Mb/s. Modem stoi w domu, dla mnie to dobry wynik i to przed jakimkolwiek kombinowaniem.

Poniżej screen z panelu Huawei. BTS Świercze z kompletem pasm. Co Wy na to?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: matek451 »

Nędza, czyli LTE800 jako pasmo podstawowe, sygnał słaby do niego pewnie pasma pojemnościowe LTE na batddzo słabym sygnale lub jego szczatkach, wychodzi brak anteny zewnętrznej, najpierw więc testy dla LTE2600, lte2100, LTE1800 i LTE800 i po nich dobór anteny.
Durial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-03, 17:51
Lokalizacja: Jurzynek

Re: Internet "domowy" LTE na wsi Jurzynek

Post autor: Durial »

Zrobiłem jeszcze test na zewnątrz z samego rana, przy trochę wietrznym dniu. Prędkości jakie osiągnąłem to DL 40-45 Mb/s oraz UL ok. 10 Mb/s.
Pytanie - czy ustawiając te agregacje itp. można coś uszkodzić w modemie B818? Czy jest to w pełni bezpieczne i ewentualnie jak przywrócić później ustawienia pasm do początkowych? W HuaCtrl pokazało, że nie miałem ustawionego auto tylko wszystkie pasma bez jednego, ostatniego bodajże. Nie chcę nic zepsuć, a ktoś polecał wcześniej antenę ATK504 i patrzę, że działa we wszystkich pasmach - myślałem żeby zakupić ją i nie kombinować już z przestawianiem tych różnych rzeczy :niepewny:
Jak głupi pomysł to sorry :roll:
ODPOWIEDZ