LTE-M w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

Czy u Was też zmiana technologii na LTE-M w Orange skutkuje niestabilnym połączeniem na modemach usb LTE. Gaśnie kontrolka niebieska w modemie E3372s i zapala się po chwili. Tak jakby łapał od nowa. Nie wchodzi w tryb mrugania, jakby nawiązywał nowe połączenie
W Orange wyjaśnili mi, że muszę wgrać nowsze oprogramowanie w modemie. Ale to chyba jakiś kosmos. Nigdzie nie słychać o jakimś konflikcie ze sprzętem tej zmiany.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym zjawiskiem
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

Nic nie pomoże poza wymianą modemu na nowszy. Miesiąc mnie zwodzili twierdząc, że to wina braku anteny. A przez 4 lata było ok i antena na dachu jest. Copiero po którymś zgłoszeniu odpisali, że potrzebny upgrade sprzętu. Kupiłem Huawei B535 z allegro- ok. 400 zł- i od razu wystartował. U mnie "awarię" na maszcie spowodowali 14 lipca.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

Dzwoniłem do Orange i potwierdzili wprowadzenie LTE-M i sugerowali, że aby chodził modem stabilnie, to muszę zaktualizować oprogramowanie modemu. Na to jak im, że do tej pory było dobrze, więc niech mi zapewnią dobrą usługę, bo inaczej zrezygnuję z ich usług. Gość na to, że muszę zrobić update. Ja mu na to, że teraz muszę się uczyć jak zaktualizować modem usb i tracić wiele godzin na tą operację. On mi na to, że Huawei powinno mi dać nowe firmmare. No dobra zadzwoniłem do Huawei. A miła pani mówi, że Orange już wielu ludziom zrobił taki numer i każe dzwonić do Huawei.
Ale zaproponowała, żeby Orange wskazał jaki nr oprogramowania powinno się wgrać aby modem chodził stabilnie.
Zadzwonię jeszcze raz i objadę tych w Orange. Powiem, że nic to mnie nie obchodzi, że coś tam sobie grzebią w technologii. mają mi zapewnić tak jak do tej pory dobrą usługę. Babka powiedziała, jeszcze, że mogę sobie dać na 3G i będzie stabilniej. Śmiech na sali. Mówię jej, czy pani siebie słyszy co pani mówi. Nie po to płace za LTE, żeby przechodzić na 3G. i prosiłem o bardziej kompetentną osobę do rozmowy. Nic to nie dało.
Dzwonię jeszcze raz i wszystko nim wygarnę. A jak n ie do daję sprawę do prawników. To ci dziady, tak ludzi kiwać. A tu zaraz będą się chwalić 5G.
Powinni zapewnić wsparcie wsteczne dla starszych modemów
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

A co to za cudo LTE-M ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

A teraz uważajcie koledzy:
Kobieta z Orange mówi, że "niestabilność LTE przy moim BTS wynikać może z dużego obciążenia i argumentuje, że ludzie siedzą na Netfliksie, Youtube, pracują zdalnie i może jak sobie przełączę na 3G to będzie lepiej". Ja jej na to: czy chciałaby aby w dużym markecie, gdzie robi zakupy jest 500 ludzi i tylko jedna kasa czynna co sprawia potęąną kolejkę. A kierownik marketu mówi, że oni na to nic nie poradzą, że jest za dużo ludzi w markecie, że postawili tylko jedną kasę na sklepie. Normalnie jakbym rozmawiał z kobieta z kosmosu. Żal mi tych ludzi, że takie banialuki kaą im mówić na zgłoszeniach abonentom. ŻAŁOSNE
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

onken pisze:A co to za cudo LTE-M ??
To taki myk jaki zrobili z LTE aby był wzmocniony i przechodził bardziej przez ściany, mury, itp. Mówiąc krócej wzmocnili jakoś pasmo
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Używam Orange w kilku miejscach i nie zauważyłem żadnych zmian.
Nawet na E3372 także.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

Jestem świeżo po rozmowie z kolejnym człowiekiem z Orange. Potwierdził o wprowadzeniu na BTS u mnie LTE-M i stąd sugerował kupić sobie nowy modem. Normalne jaja
Wspomnę że to technologia jest koło mnie na paśmie LTE800, bo to wioska
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

A która to stacja bazowa i co ma wspólnego LTE-M z twoimi problemami? Przeciez ty z tego nie korzystasz a LTE-M korzysta z niewielu danych i raczej nie obciąza zasobów stacji.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Z tego co wyczytałem z LTE-M korzysta wyłącznie specyficzny sprzęt i raczej nie ma to żadnego związku z działaniem zwykłego LTE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

Zakładam, że oni wiedzą lepiej. A ja duchem świętym nie jestem Tak, czy inaczej zarzuciłem im dlaczego mój sprzęt chodził a teraz nie chodzi prawidłowo. Nastąpiło to gdy zrobili LTE-M. Potwierdzili mi to technicy z Orange. Nie miałem zamiaru się spierać. Gdy poprosiłęm o konkretne rozwiązanie problemu. Wskazali zakup nowego modemu lub przełożenie karty do telefonu i zrobić z niego router.
Śmieszne!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Konsultant wie lepiej ?
Nie żartuj ;)
Musieli coś spierniczyc w konfiguracji sieci i tyle
Nie masz tam innych pasm niż 800 ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

matek451 pisze:A która to stacja bazowa i co ma wspólnego LTE-M z twoimi problemami? Przeciez ty z tego nie korzystasz a LTE-M korzysta z niewielu danych i raczej nie obciąza zasobów stacji.
Kolego Matek- jedz więcej ryb morskich ;)
Przecież kilka dni temu opisywałem mój problem. Mam to samo- upgrade masztu w Przybrodzinie do LTE-M 3372 praktycznie przestaje działać. Po 14 lipca kiedy dokonali swego niecnego czynu, zrywa połączenie co minutę. Rozwiązaniem tylko wymiana modemu. Orange oszukiwało mnie przez miesiąc sugerując zakup anteny (a ona od 4 lat jest na dachu). Dopiero po miesiącu napisali prawdę.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Hermogenes »

Przecież Oni na tej bajce będą jechać do następnej bajki z 5G i wszystko będą zwalać na karb nowszych technologii. Jakie obciążenie może wnosić internet rzeczy w lesie gdzie psy d....i szczekają. Chyba że Leśni wprowadzają monitoring do każdego drzewa. Pozdrawiam Hermogenes
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

onken pisze:Konsultant wie lepiej ?
Nie żartuj ;)
Musieli coś spierniczyc w konfiguracji sieci i tyle
Nie masz tam innych pasm niż 800 ?
No właśnie nie mam. Maszt 1,5km od domu. To wioska. Zasięg super ale to co pisał @Lesiosan zrywa połączenie (gaśnie kontrolka w E3372s)

Miałem w szafie B315s z T-Mobile. Muszę do niego przysiąść i go zrobić aby zrobić na nim bridge
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

matek451 pisze:Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
Poszukam i wrzucę
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

matek451 pisze:Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
W moim przypadku "pobliskie " stacje są za daleko (za lasami) i żadnego wyboru nie mam. Znaczy mogę podpalić las wybierając odpowiedni moment kiedy OSP jest zajęta gdzie indziej ;)) Ciekawe co ty byś wybrał w mojej lokalizacji ?
Więc nie gadaj o "samobójstwie".czy "o zorientowaniu" gdy nie masz żadnej alternatywy. Za to ja mam to czego Ty nie masz: czyste powietrze i jezioro 100 metrów od domu z wodą w II klasie czystości( 4-5 metrów dno widać) :P
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

A skad wiesz gdzie ja mieszkam i czy nie mam czystego powietrza? A co do jeziora to się nim ciesz póki jeszcze istnieje bo moze skończyć jak to Suszewskie czy Wilczyńskie, czego oczywiście nie życzę. Pretensje kieruj do operatorów NetWorks bo to oni nastawiali stacji only 800/900MHz które od poczatku nie miały racji bytu. Nie przeszkadzało to np. T-mobile oferować w takich lokalizacjach usługi no limit a Orange z duzymi pakietami danych.poza tym do Przybrodzia jest około 3km wiec powalczyłbym o LTE1800/2100 z niego bo to jedyna opcja na normalny internet w Orange. No i zrobiłbym test Plusa , który ma stację w Wylatkowie, to na jego maszcie wisi ten syf z NW. Nie przekreślałbym tez Play, trzeba szukać rozwiązania skoro sa problemy.
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

matek451 pisze:. No i zrobiłbym test Plusa , który ma stację w Wylatkowie, to na jego maszcie wisi ten syf z NW. Nie przekreślałbym tez Play, trzeba szukać rozwiązania skoro sa problemy.
PLUS nie oferuje LTE, a masztu Play nie ma wcale. Wioska otoczona lasami i żaden sygnał B1 lub B3 nie dochodzi Pozostaje LTE 800.

Nie jest źle, bo praktycznie cały czas daje radę 40-50 dl.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

Plus oferuje LTE, oferta jest wprawdzie słaba ale BTS Wylatkowo ma LTE1800+900, to na jego maszcie wisi też NetWorks. Ale skoro Orange jest na tym LTE800 nieobciążony więc tylko korzystać.
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

Mam taki sam problem jakby ktoś znalazł aktualizację E3372 brandowaną orange (tak zasugerowal konsultant NJU) to by było git, nowe smartfony łapały normalnie lte z tego cudactwa LTE-M czekam na nowy router E5783-230 (najnowszy jednak bez anten) aktualiacja oprgoramowania do E3372 do najnowszego modowanego (dostepne na forum/necie) nie dała rezultatu, do dobrego masztu mam ok 4,5-5km przez las i jakieś pagórki.. więc nie wiem czy anteny mają racje bytu. na moim sprzęcie.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

sneak pisze:Mam taki sam problem jakby ktoś znalazł aktualizację E3372 brandowaną orange (tak zasugerowal konsultant NJU) to by było git, nowe smartfony łapały normalnie lte z tego cudactwa LTE-M czekam na nowy router E5783-230 (najnowszy jednak bez anten) aktualiacja oprgoramowania do E3372 do najnowszego modowanego (dostepne na forum/necie) nie dała rezultatu, do dobrego masztu mam ok 4,5-5km przez las i jakieś pagórki.. więc nie wiem czy anteny mają racje bytu. na moim sprzęcie.
Idź w stronę innego modemu. Jak postanowiłem popracować nad B315S-22, żeby zrobić z niego bridge. Tylko problem jest do firmaware DNA (od finów chyba) zaimplementować script do PINu Orange
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

A nie prościej wymienić sobie na kartę bez pinu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

onken pisze:A nie prościej wymienić sobie na kartę bez pinu ?
Kiedyś chciałem to orange załatwić. Nie wiem czy teraz jest możliwość
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Chyba już nie robią problemów.
Można też spróbować samodzielnej wymiany sim

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE-M w Orange

Post autor: radius »

Dopadło mnie to samo.
Od wczoraj nie loguje mnie do LTE.
Karta Nju Mobile. Zapłacone 42 rachunki, więc linit 120 GB miesięcznie. Łącznie 4,5 TB danych. To nie lejek, bo do końca cyklu zostało 84 GB transferu.
Router B315 z trybem TYLKO LTE i RĘCZNIE wymuszonym Orange. FW stare, pokazujące CellID.
Chociaż byłem w zasięgu trzech nadajników to nie łączy z żadnym. Najdalszy ma tylko 800. Środkowy 800 i 1800. Najbliższy 800, 1800 i 2100.
W GUI normalnie wyszukuje cztery sieci. Przy Orange widnieje używana. Potwierdzam i wywala błąd.
Gdy przełączę na TYLKO 3G to śmiga normalnie. W HManager mogę zmienić 900 i 2100 bezproblemowo.
Czyżby nas banują?
Mam inny B315 z kartą Aero2. Potem podmienię i dam znać czy na nim ruszy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: LTE-M w Orange

Post autor: poszukiwacz »

U mnie podobnie , modem działa pare minut i rozłaczanie, dioda od lte miga i rozłacza co chwilę. Karta orange abo firmowe
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Hermogenes »

Może Was dopadło to viewtopic.php?f=14&t=46043&p=613620#p613620
Pozdrawiam Hermogenes
Nickel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06, 20:23

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Nickel »

Hej, miałem podobny problem na b593s-22. Pomogła zmiana softu, opisałem wszystko w tym temacie, mam nadzieję, że przyda się posiadaczom tego sprzętu.
ODPOWIEDZ