LTE-M w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

matek451 pisze:Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
Poszukam i wrzucę
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

matek451 pisze:Niestety ale nie pochwaliłeś się który to BTS NetWorks, ale nie od dziś wiadomo ze z tego syfu only 800/900MHz nie idzie korzystać. Takich stacji nastawiali ponad 1,5 tysiaca. Nikt zorientowany nie wybiera w takich lokalizacjach Orange czy T-mobile, abonament u tych operatorów gdy ma się dostęp tylko do takiej stacji to samobójstwo, sam tego doświadczasz więc szukaj w poblizu stacji po refarmingu z dostępem do innych pasm LTE lub zmień operatora. Zmiana sprzętu nic nie da.
W moim przypadku "pobliskie " stacje są za daleko (za lasami) i żadnego wyboru nie mam. Znaczy mogę podpalić las wybierając odpowiedni moment kiedy OSP jest zajęta gdzie indziej ;)) Ciekawe co ty byś wybrał w mojej lokalizacji ?
Więc nie gadaj o "samobójstwie".czy "o zorientowaniu" gdy nie masz żadnej alternatywy. Za to ja mam to czego Ty nie masz: czyste powietrze i jezioro 100 metrów od domu z wodą w II klasie czystości( 4-5 metrów dno widać) :P
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

A skad wiesz gdzie ja mieszkam i czy nie mam czystego powietrza? A co do jeziora to się nim ciesz póki jeszcze istnieje bo moze skończyć jak to Suszewskie czy Wilczyńskie, czego oczywiście nie życzę. Pretensje kieruj do operatorów NetWorks bo to oni nastawiali stacji only 800/900MHz które od poczatku nie miały racji bytu. Nie przeszkadzało to np. T-mobile oferować w takich lokalizacjach usługi no limit a Orange z duzymi pakietami danych.poza tym do Przybrodzia jest około 3km wiec powalczyłbym o LTE1800/2100 z niego bo to jedyna opcja na normalny internet w Orange. No i zrobiłbym test Plusa , który ma stację w Wylatkowie, to na jego maszcie wisi ten syf z NW. Nie przekreślałbym tez Play, trzeba szukać rozwiązania skoro sa problemy.
Lesiosan
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2020-08-11, 17:53

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Lesiosan »

matek451 pisze:. No i zrobiłbym test Plusa , który ma stację w Wylatkowie, to na jego maszcie wisi ten syf z NW. Nie przekreślałbym tez Play, trzeba szukać rozwiązania skoro sa problemy.
PLUS nie oferuje LTE, a masztu Play nie ma wcale. Wioska otoczona lasami i żaden sygnał B1 lub B3 nie dochodzi Pozostaje LTE 800.

Nie jest źle, bo praktycznie cały czas daje radę 40-50 dl.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

Plus oferuje LTE, oferta jest wprawdzie słaba ale BTS Wylatkowo ma LTE1800+900, to na jego maszcie wisi też NetWorks. Ale skoro Orange jest na tym LTE800 nieobciążony więc tylko korzystać.
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

Mam taki sam problem jakby ktoś znalazł aktualizację E3372 brandowaną orange (tak zasugerowal konsultant NJU) to by było git, nowe smartfony łapały normalnie lte z tego cudactwa LTE-M czekam na nowy router E5783-230 (najnowszy jednak bez anten) aktualiacja oprgoramowania do E3372 do najnowszego modowanego (dostepne na forum/necie) nie dała rezultatu, do dobrego masztu mam ok 4,5-5km przez las i jakieś pagórki.. więc nie wiem czy anteny mają racje bytu. na moim sprzęcie.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

sneak pisze:Mam taki sam problem jakby ktoś znalazł aktualizację E3372 brandowaną orange (tak zasugerowal konsultant NJU) to by było git, nowe smartfony łapały normalnie lte z tego cudactwa LTE-M czekam na nowy router E5783-230 (najnowszy jednak bez anten) aktualiacja oprgoramowania do E3372 do najnowszego modowanego (dostepne na forum/necie) nie dała rezultatu, do dobrego masztu mam ok 4,5-5km przez las i jakieś pagórki.. więc nie wiem czy anteny mają racje bytu. na moim sprzęcie.
Idź w stronę innego modemu. Jak postanowiłem popracować nad B315S-22, żeby zrobić z niego bridge. Tylko problem jest do firmaware DNA (od finów chyba) zaimplementować script do PINu Orange
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

A nie prościej wymienić sobie na kartę bez pinu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: StyQ »

onken pisze:A nie prościej wymienić sobie na kartę bez pinu ?
Kiedyś chciałem to orange załatwić. Nie wiem czy teraz jest możliwość
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Chyba już nie robią problemów.
Można też spróbować samodzielnej wymiany sim

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE-M w Orange

Post autor: radius »

Dopadło mnie to samo.
Od wczoraj nie loguje mnie do LTE.
Karta Nju Mobile. Zapłacone 42 rachunki, więc linit 120 GB miesięcznie. Łącznie 4,5 TB danych. To nie lejek, bo do końca cyklu zostało 84 GB transferu.
Router B315 z trybem TYLKO LTE i RĘCZNIE wymuszonym Orange. FW stare, pokazujące CellID.
Chociaż byłem w zasięgu trzech nadajników to nie łączy z żadnym. Najdalszy ma tylko 800. Środkowy 800 i 1800. Najbliższy 800, 1800 i 2100.
W GUI normalnie wyszukuje cztery sieci. Przy Orange widnieje używana. Potwierdzam i wywala błąd.
Gdy przełączę na TYLKO 3G to śmiga normalnie. W HManager mogę zmienić 900 i 2100 bezproblemowo.
Czyżby nas banują?
Mam inny B315 z kartą Aero2. Potem podmienię i dam znać czy na nim ruszy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
poszukiwacz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-02-08, 20:23

Re: LTE-M w Orange

Post autor: poszukiwacz »

U mnie podobnie , modem działa pare minut i rozłaczanie, dioda od lte miga i rozłacza co chwilę. Karta orange abo firmowe
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Hermogenes »

Może Was dopadło to viewtopic.php?f=14&t=46043&p=613620#p613620
Pozdrawiam Hermogenes
Nickel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06, 20:23

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Nickel »

Hej, miałem podobny problem na b593s-22. Pomogła zmiana softu, opisałem wszystko w tym temacie, mam nadzieję, że przyda się posiadaczom tego sprzętu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Ale do starych modemów USB raczej nie uświadczysz takich softów...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE-M w Orange

Post autor: radius »

Tylko ja tu na razie widzę same problemy z Nju.
Któregoś dnia będzie test:
- karta Orange do B315
- karta Nju do telefonu P20
- karta Nju do innego routera B315.
Żeby to było w Orange wg mnie byłoby dużo więcej postów.
Prawdopodobnie zdechło, bo nie było prądu i nastąpił restart urządzenia. A tak jak była transmisja to trwało. Także kto nie odpina z gniazdka to może jeszcze doświadczyć.
Co do softu. Mam możliwość aktualizacji z WebUI, ale stracę podgląd danych i nie ma pewności czy zadziała. Także teraz tego pochopnie nie robię.
U mnie nie działa nawet LTE800.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Hermogenes »

Przełącz na 3G pasmo zostaw 800 jeśli zadziała to co? Wyglądało by na awarię w strefie softu?. Inne propozycje? Pozdrawiam Hermogenes
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

No dobra mam teraz huawei MiFi E5783b-230 Smiga OK .
Zakupiłem też Router WR1043ND v3 wgrałem gargoyle aby rozsyłać neta przez USB ale niestety MiFi nie jest obslugiwany, stary modem wykrywa odrazu, Używałem hi link E3372s153 .

Jeśli ktoś wiedziałby jaki firmware z E3372 lub inny modem LTE (i kompatybilny z open-wrt) były kompatybilny z LTE-M prosze o pomoc. U mnie jest tylko LTE-M z Orange a prędko nic innego nie będzie.

Mam PC, Laptopa, drukarę i chciałbym to podpiąć pod "normalny" router.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

MiFi tylko jakis stary bez agregacji pasm działał na USB

Ewentualnie jakieś ZTE działa chyba tez po USB do OpenWRT

Uzyj inaczej, zrób OpenWRT jako klient WiFi do MiFi i drugim radiem rozysłaj sygnał ( o ile ma dwa pasma )
Tylko to średnie rozwiązanie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

A jak skonfigurowaleś WAN na tym Gargoyle pod tego E5783? To HiLink widziany jako karta sieciowa więc WAN powinien być jako klient DHCP.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Nowe MiFi niestety już nie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

No wlasnie już mifi nie jest widoczne, normalnie dla USB modemu wskazuje orazu opcja (modem USB), na agregację nie mam co liczyć jedynie LTE-M LTE 800. Ok 25 mbit/s realnie. Chodzi o to aby stare mifi lub router działały przy LTE-M a to może być wyzwanie.. Testowałem 2 starsze mifi mam , E5372 ale nie działa na LTE-M.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE-M w Orange

Post autor: matek451 »

Nowe to znaczy jakie? Sam mam MF980 i jak najbardziej działa na Xiaomi 3G z Padavan.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE-M w Orange

Post autor: onken »

Na pewno nowy huawei, conajmiej 2-3 modele

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE-M w Orange

Post autor: radius »

Koledzy wiecie ile osób w Orange ma E3372/B315? Uważacie, że w całej Polsce tylko cztery osoby miałyby z tym problem? Operujemy jakimś zwrotem LTE-M, a tak na prawdę nic o tym standardzie nie wiemy. Według mnie to jest jakiś "atak" na Nju Mobile.
Masz E3372 to wiesz co zrób? Zmień w nim IMEI i zobacz czy Cię nie zaloguje. Oczywiście w ramach edukacji, bo to NIELEGALNE.
Ja jutro porobię testy z inną kartą, innym B315. Mogę w sumie i z E3372s, bo mam gdzieś w szafie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Nickel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06, 20:23

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Nickel »

Może zostało to włączone początkowo tylko dla NJU, które ma pewnie dużo mniej klientów, żeby poznać skalę problemu z niekompatybilnymi urządzeniami.

Idąc dalej tropem sieci Telia dotarłem do stron gdzie wyjaśniają potrzebę zaktualizowania sprzętu i podają listę urządzeń, które muszą być zaktualizowane. Domyślam się, że są to tylko urządzenia, które były w tej sieci sprzedawane. Na szwedzkiej stronie można np. dla E3372h poza przeczytaniem instrukcji pobrać exeka z softem w wersji 22.329.63.00.07.
Na fińskiej stronie jest też info o B315, niestety tam już nie ma linka do pobrania exeka, więc nie wiem jaka wersja softu jest tą działającą poprawnie.
Może warto spróbować z tym softem w E3372h, ja niestety nie mam go pod ręką.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: LTE-M w Orange

Post autor: Hermogenes »

Radius to nie jest tylko w NJU mam kartę Orange free modem USB z rosyjskim softem i niestety nie ma LTE na 800 MHz jest za to na 3G. Pozdrawiam Hermogenes
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

matek451 pisze:Nowe to znaczy jakie? Sam mam MF980 i jak najbardziej działa na Xiaomi 3G z Padavan.
No nowsze sprzęty nie wiem z 2018 / 2019r ? Niektóre smartfony nie chciały działać chociaż nowe (nie mam smartfona więc nie wiem któe dokładnie) Sprawdzałem na karcie z playa (która łączy się przez T-Mobile, i taki sam problem. Pisałem z nju nt temat. Kwestia jest tego typu że jak ma się marny BTS gdzie tylko LTE 800 było i nastapila zmiana konfiguracji to jest kłopot. Wiem, że nie wszystkie nadajniki orange były tak przestawione, inna lokalizacja na LTE 800 mi działała (i potwierdzili z nju że tam jest inna konfiguracja) Był wątek że w finlandii też takie cyrki się dzieją. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> na internecie głucho nt temat. Może ktoś coś wie co się u Ruskich dzieje, może już jest jakiś DIV na ten problem?
sneak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-08-19, 14:14

Re: LTE-M w Orange

Post autor: sneak »

Nickel pisze:Idąc dalej tropem sieci Telia dotarłem do stron gdzie wyjaśniają potrzebę zaktualizowania sprzętu i podają listę urządzeń, które muszą być zaktualizowane. Domyślam się, że są to tylko urządzenia, które były w tej sieci sprzedawane. Na szwedzkiej stronie można np. dla E3372h poza przeczytaniem instrukcji pobrać exeka z softem w wersji 22.329.63.00.07.
Na fińskiej stronie jest też info o B315, niestety tam już nie ma linka do pobrania exeka, więc nie wiem jaka wersja softu jest tą działającą poprawnie.
Może warto spróbować z tym softem w E3372h, ja niestety nie mam go pod ręką.
Pobrałem
E3372s i E3372h mam wersję S (hilink) (modowane firmware z 2016 i możliwość "debug" ) No i pięknie smiga... Zrobiłem update dla wersji S. Webgui zostało takie same odrazu pojawił się pełny zasięg LTE i normalna prędkość 22-25 mbit/s

Załączam pliki na chomikuj do pobrania , proszę wrzucić do bazy póki mój chomik jest
https://chomikuj.pl/jarasz3/Dokumenty
ODPOWIEDZ