Internet na wsi użytek domowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Witam, otóż mieszkam na wsi, moja lokalizacja to: 54.338855, 16.366399. Najbliższe stacje BTS: Przystawy i Dąbki. Proszę o pomoc w wyborze operatora LTE i osprzętu ruter do 400-500zł. Wymagania: stabilne łącze, częsta praca zdalna w domu,gry online, youtube,Netflix.
Aktualnie posiadam internet z playa i jest słabo z zasięgiem i działaniem sieci ruter już stary ZTE MF283+. Poniżej załączam screeny z speed testów w godzinach wieczornych Orange i Plus. Zastanawiam się nad Orange czy będzie coś lepszym wyborem ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: matek451 »

Orange i T-mobile w takiej lokalizacji to dramat a nie wybór. Czemu chcesz zmienić Play?
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Tak to wygląda z play :(
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: onken »

I to na LTE ??
Mi to wygląda na 3G patrząc po wynikach ;) a już na pewno kiepsciutki zasięg

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Pierwszy wynik może i 3G, na telefonie ciężko złapać LTE jak złapało to tak wygląda bez zmian tragedia,
gdzie niby powinien śmigać bo nie daleko do nadajnika w Dąbkach ogólnie moja lokalizacja znajduje się na górce może tu problem ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: matek451 »

Ale czego ty oczekujesz, od lat sam sobie jesteś winien, korzystasz ze słabego routera na dodatek od poczatku to nie miało prawa działać prawidłowo, kto w takiej lokalizacji korzysta z internetu mobilnego bez anteny zewnętrznej. Zasięg pewnie jakiś sczatkowy na LTE800 na dodatek nie wiadomo czy z BTS-a Dąbki,Iwięcino ale raczej Przystawy. Wydajesz opinię o operatorze z którego nie potrafisz po prostu korzystać a w zamian chcesz brać Orange który w Przystawach ma nędzę 800/900MHz z gołym LTE800. Nawet Plus ma tam 25MHz pasma w agregacji LTE1800+900, tak samo jak w Dabkach i Wierciszewie. Play Dąbki na 4 pasmach LTE, Przystawy i Iwięcino to póki co LTE1800+800, w perspektywie dojdzie pewnie jeszcze LTE2100. NetWorks to Dąbki LTE2100+1800+800, Przystawy gołe LTE800 i nic wiecej, Orange i T-mobile tam to operatorzy dla samobójców. Niezależnie od wyboru operatora podstawą jest tam zewnętrzna antena kierunkowa, wybór miedzy PLAY a Plusem, biorąc pod uwagę też ofert i sprzęt w abonamencie pozostaje Play ale po rzetelnych testach bo za takie trudno uznać te twoje, oczywiście wszystkie twoje wnioski są błedne.
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Oczekuje pomocy w temacie :), ja się przeprowadziłem niedawno tutaj internet jest dziewczyny. Słaby zasięg w domu z play jest na telefonie,kilka osób korzysta w domu, antena w tym wypadku pomoże ?to jaki zestaw byś polecił w niedużych pieniądzach antena + ruter ? Z góry dzięki za pomoc trochę zielony jestem w temacie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: matek451 »

Zrób test na zewnątrz na karcie Play i telefonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokaż screena z niej i speedtest.
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Tak to wygląda
kaban94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-29, 19:16
Lokalizacja: Okolice Koszalina

Re: Internet na wsi użytek domowy

Post autor: kaban94 »

Czy montując antene na dachu jest szansa na złapanie lepszego pasma LTE z Play w Dąbkach odległość 6-7 km?
ODPOWIEDZ