Jaki internet wybrać na wiosce?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dave911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-30, 22:42

Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: Dave911 »

Witam. Niestety postawiłem dom o trzy miesiące za późno i nie mogę się już podłączyć do światłowodu, może dopiero za 2-3 lata jak powstanie więcej nowych domów i dlatego jestem skazany na internet mobilny...
Moja lokalizacja to Branno 62-586, myślałem o internecie z Orange bo Bts jest najbliżej i jest możliwość rezygnacji. Z plusa to tragedia w smartfonie, w dzień okolo 2-3mb i często gubi lte. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: matek451 »

A z ktrej stacji NetWorks chcesz korzystać, robiłes jakis test?
Dave911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-30, 22:42

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: Dave911 »

Zakupiłem Router Huawei 4g pro 3 B235, testy na wiosce wahają się od 14-20mb, router trzymam na strychu, jestem bardzo zadowolony, w telefonie z plusa miałem w godzinach wieczornych 0.69mb, więc jest elegancko, starter z 300gb zakupiłem na allegro.
Ktoś może polecić jakieś dobre antenki do tego routera?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: matek451 »

To zrobiłeś "interes" życia, od 3 m-cy w Play można było mieć 100GB za 3 zł na m-c na pre-paidzie a kart do bólu ale tak się wychodzi gdy nie odpowiada się na zadane proste pytania, teraz zadałeś kolejne o anteny i pewnie będzie podobnie, tak marnuje się cenny czas ludziom którzy chca ci pomóc olewając ich pytania. Antenę to dobiera się po testach pasm LTE z konkretnego eNB, stad moje poprzednie pytanie na które nawet nie odpowiedziałeś.
Dave911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-30, 22:42

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: Dave911 »

Wybrałem Orange, ponieważ mam najbliżej do tego Btsa, znajduje się on 2km za lasami. Od Playa testowałem na karcie od ojca, więc nie wiem po co te nerwy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: matek451 »

Człowieku o czym ty w ogóle mówisz, ty w ogóle nie współpracujesz . Pytałem o testy Orange nie bez powodu, ty nie pokazałes wyników a teraz pytasz o antenę , pytanie po co , lekcewazysz moje pytania i napalasz sie na ten szajs w Orange zz BTS-a only 800-900MHz w Kowalewku, bo to on jest za lasem, walisz sobie samobója bo to jest nędza z gołym LTE800 i nikt zorientowany w temacie z takiej stacji nie korzysta tym bardziej jak na kościele w Starym Mieście jest BTS NetWorks z agregacją LTE2100+1800 a na Ogrodowej te dwa pasma plus LTE800. A co do Playa to co mnie obchodza twoje testy, wyników też nie pokazałaś no i watpię abyś umiał na ich podstawie wyciagnąć wnioski, Play na kościele ma BTS z LTE1800+2100+800. taki sam tez w Osieczy.
Dostałeś konkretne informacje o infrastrukturze Orange i Play w twojej okolicy wiec twoja sprawa jak je wykorzystasz, na pewno nie kupuje się 300GB w Orange za prawie 140 zł jak 50GB na 3 tygodnie mozna mieć za 8 zł, 6x50 równa się 300GB/, koszt z przesyłką w SD na Allegro 48 zł czyli 3x taniej. O Play napisałem wczesniej ale widać 100GB za 3 zł cię nie interesuje.
Dave911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-30, 22:42

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: Dave911 »

Nie musisz być dla mnie taki arogancji, przyznaje zawiodłem, nie wiedziałem jak dokładnie wykonać te testy, nie jestem taki techniczny jak Ty. Posłuchałem Cię i kupiłem nowy starter z Play wyniki na poniższym screenie. Na Play mam trzy razy gorsze transfery niż w Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: matek451 »

Screena brak a twoim podstawowym błędem ze ty oceniasz operatorów po speedtestach wykonywanych zapewne na LTE800, na B535 bez anteny, W Play to pasmo nie ma żadnego znaczenia bo jest tylko 5MHz szerokości, z załozenia jest wolne i przeciązone.. W Orange to 10MHz więc szybsze ale jeśli stacja ma tylko to pasmo jak ta Kowalewko to z reguły tez bywa zatkana, stąd trzeba sprawdzić jak działa LTE2100+1800 na zewnątrz i pokazać screeny z HManagera, HuaCTRL na Android lub LTE H-monitor na Windows, tak samo należy zrobić w Play, dodatkowo sprawdziłbym też LTE2600 bo to pasmo jest na BTS-ie Modła Królewska , to 5GR na światłowodzie z agregacją 4 pasm LTE. Po testach wybierzesz operatora i antenę do B535.
Dave911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-30, 22:42

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: Dave911 »

Był wczoraj jakiś problem z forum post w ogóle nie chciał się wysłać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać na wiosce?

Post autor: matek451 »

Speedtesty niewiele mówia bo brak screenów z aplikacji wiec nie wiadomo z z którymi BTS-ami Orange czy Play łaczy się B535, na jakich pasmach LTE i jakie sa parametry sygnału na nich, to jest podstawa kazdego uzytkownika internetu mobilnego, sam speedtest niewiele mówi a prędkości sa i tak zmienne w czasie, Play pewnie na jakiś szczatkach sygnału, podejrzewam że na pasmie pojemnościowym LTE bo UL praktycznie nie istnieje ale DL jest jak na takie warunki bardzo dobry.
ODPOWIEDZ