LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maria
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-01, 11:41

LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: Maria »

Proszę o pomoc w ustaleniu jaki LTE zakupić. Mam z lokalnej sieci ale ciągną z Plusa i to jest żałosne co wyprawiają. Czas się pożegnać.
Potrzebuję minimum 200 gb na miesiąc oczywiście ze sprzętem bo światłowód to tylko obietnice na razie.
Z jakiej sieci? Czytałam posty ale nie mam pojęcia o mhz, hz czy jak tam zwał.
Czy ktoś może mi pomóc ustalić jaka sieć potencjalnie najlepiej będzie odbierać i jaką aktualną ofertę wybrać?
Miejscowość Wichorze, gm. Stolno kujawsko-pomorskie.
Z góry dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: matek451 »

Sprawdź Play, teraz 100GB na pre-paid jest za darmo, jedyny koszt to 5 zł za starter odNowa. Test na telefonie na zewnatrz , aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screeny z niej i speedtest. Stacja bazowa Play Jeleniec agreguje 4 pasma LTE, to 5GR na światłowodzie.Oferta Play z B818 , szczególnie ta 500GB bez konkurencji, oczywiście konieczna bedzie antena zewnetrzna a jej dobór po testach na B818.
Maria
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-01, 11:41

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: Maria »

Czyli powinnam mieć najpierw router w domu żeby ustalić jaką antenę dokupić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: matek451 »

Nie, musisz mieć kartę Play a test robisz na niej w telefonie LTE Android z aplikacją z linka powyzej.
Maria
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-01, 11:41

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: Maria »

Witam. Pomierzyłam. Proszę o ocenę czy będzie chodzić internet na tych parametrach? Z Plusa ostatnio tragedia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: matek451 »

Testy wykonane na zewnątrz?
Maria
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-01, 11:41

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: Maria »

W sensie poza domem? Nie. W domu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: matek451 »

Test wykonany w domu nie ma zadnej wartości, napisałem test na zewnątrz, w jaki sposób chcesz korzystać z Play jak do stacji masz 4-5km wewnatrz domu? Większość ludzi postępuje tak jak ty wierząc w cuda, w 95% lokalizacji w Polsce aby korzystać bezproblemowo z internetu mobilnego konieczna jest antena zewnętrzna , większość nie wykorzystuje mozliwości tego internetu. Powtórz test na zewnątrz i do tego speedtest na tej podstawie podejmuje się decyzje o wyborze operatora, sprzetu i anteny zewnętrznej. U ciebie jest konieczna niezależnie od wyboru operatora.
Maria
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-01, 11:41

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: Maria »

Zrobię test jeszcze raz ale może grzeczniej. Mówiłam że się nie znam stąd pytania i dobre wybranie operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE jaką sieć - Wichorze gm. Stolno

Post autor: matek451 »

A czy ja napisałem wcześniej że testy mają być wewnątrz ? Prosiłem o ich wykonanie na zewnątrz a do tego jeszcze speedtest.
ODPOWIEDZ