Lte na firmę

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Lte na firmę

Post autor: doqtor »

Witam, jaki LTE na firmę polecacie w mojej lokalizacji?
Zrobiłem wczoraj (niedziela 21:30) testy orange i play, telefonem w różnych miejscach na strychu gdzie miałby stać router (planuję zakupić B818).
Czy na podstawie tych testów da się już stwierdzić czy będzie potrzebna antena czy dopiero po testach na ruterze?
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Lte na firmę

Post autor: doqtor »

Lista BTSów które łapię telefonem z domu:

Orange:
277103: 900m od nadajnika, Wrocław, ul. P.Jasienicy 4 - wieża kościoła Najświętszego Zbawiciela
176075: 1km od nadajnika, Wrocław, ul. Parafialna 68 - strunobetonowy maszt T-Mobile

Play:
12763: 900m od nadajnika, nie ma go w btsearch, Wrocław, ul. P.Jasienicy 4 - wieża kościoła Najświętszego Zbawiciela
12863: 1km od nadajnika, Wrocław, ul. Parafialna 68 - strunobetonowy maszt T-Mobile
12854: 1.5km od nadajnika, Wrocław, ul. Jerzego Kukuczki 5 - budynek handlowo-usługowy

Zrobiłem dziś o 9 rano test telefonem pod BTSami (pierwsze 5 obrazków) oraz na dachu domu (kolejne 2 obrazki).
Moja lokalizacja to szereg przy ul. Oboźna numery od 30 do 34.
Pod BTSem najlepiej wypadł orange 277103 do którego mam najbliżej w linii prostej - na paśmie 2600 bez agregacji osiągnął 105/27 Mbps.
Natomiast na dachu o 10 rano telefon złapał dalszy BTS orange 176075. Być może dlatego że w kierunku tego bliższego 277103 jest blok 3 piętrowy. 3 godziny po teście przy BTSie na strychu udało mi się złapać 277103 na paśmie 2600 i speedtest pokazał 20/10 Mbps (ostatni obrazek). To dużo mniej, ciekawe czy jest już tak obciążony czy to przeszkody i odległość. Spróbuję jeszcze zrobić test wieczorem pod tym BTSem.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte na firmę

Post autor: piotrzet »

Zacząłeś od testów sieci ale też podaj wymagania ile GB potrzebujesz. Bo to też dość istotne.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Lte na firmę

Post autor: doqtor »

Obecnie zużywam do 200 GB na miesiąc. Także potrzebowałbym z 100-200 GB więcej tak aby nie trzeba było kontrolować zużycia i ewentualnie oszczędzać aby wystarczyło :) Internetu używam w godzinach 6-22 do pracy zdalnej (non stop po vpn), netflix, youtube i ewentualnie wideokonferencje gdyby dzieci musiałby przejść na nauczanie zdalne.

W tym momencie mam radiówkę 30/3 bez limitu GB i to mi w zupełności wystarczało. Przez ostatnie 4 lata radiówka była bardzo stabilna (ping na serwerach gier w Polsce 25ms) ale po ich przejęciu przez większego gracza od 2 miesięcy przerywa mi internet co 15 minut na 30 sekund i admini nie mogą albo nie chcą sobie z tym poradzić. W mojej lokalizacji poza radiówką i LTE nie ma nic sensownego. Światłowód z Orange kiedyś ma być ale nie wiadomo kiedy bo przesuwają terminy.

Na ten moment po moich testach telefonów skłaniałbym się w kierunku Orange Internet Biurowy LTE ale też nie jestem w stanie ocenić tego wyboru pod kątem konfiguracji BTSów w mojej okolicy bo raz że nie wszystko jest na btsearch a dwa to też słabo się na tym znam.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Lte na firmę

Post autor: doqtor »

Dorzucam testy spod BTSów zrobione po 19tej. Co ciekawe niektóre z nich wypadły znacznie lepiej niż te poranne.
marcinbt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-08-17, 11:58

Re: Lte na firmę

Post autor: marcinbt »

Sam widzisz że Orange lepiej sobie radzi, stałem ostatnio przed podobnym dylematem.

Wziąłem biurowe LTE około miesiąc temu i jestem zadowolony, transfery po kablu 60-100 Mbps - do tego dobra antena zew (Cybertech) - wymuszenie pasm pojemnościowych, na razie 300GB poszło bez problemu przy IPTV z 4K. Poczytałem że Orange może zastosować lejek technologiczny, ale to zdarza się tym co mocno w ciągu doby ciągną. Też lubię mieć zapas, przeprowadzka ze światłowodu :)

Co do wyboru operatora najlepiej kupuj starter i testuj w różnych porach, co do oferty to sam coś wybierzesz. Jeżeli wiesz że coś może być rozbudowane - możesz zerknąć na http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/ - wpisując swój kod pocztowy.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Lte na firmę

Post autor: doqtor »

Ostatecznie zdecydowałem się na Play. W stosunku do tego co potrzebuję wychodzi mi taniej:

Play Internet bez limitu do 200GB
186,18 zł router b818 + 24 * 48,78 zł abonament + 50 zł aktywacja = 1406,90 zł

Orange Internet biurowy Lte 999GB
24 * 25 zł router b818 + 24 * 55 zł abonament + 39,99 zł aktywacja = 1959,99 zł

A gdybym potrzebował więcej GB to w Play jest opcja automatycznego dokupienia 3 razy w paczkach po 100GB za 20zł. Do Orange szczególnie zniechęciły mnie niejasne zasady lejka technologicznego. Czasem, rzadko bo rzadko ale zdarza się że potrzebuję ściągnąć większe ilości danych w pracy i nie potrzebuję niespodzianek :) A po dłuższym testowaniu telefonem w obu internet wydawał się działać podobnie.
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Lte na firmę

Post autor: kerad85 »

Miałem podobny dylemat i z kolei wybrałem Orange i jak na razie jest super.
U mnie wyższa prędkość zaważyła.
ODPOWIEDZ