Wirtualni na sieci Plusa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

Ja nic nie orzekłem tylko napisałem ze u mnie Plus jest 20 razy wolniejszy od konkurencji , rankingi to ja mam w głebokim poważaniu. Większość speedtestów jest wykonywana przy jakiś szczątkach sygnału, bez agregacji pasm LTE stad wyniki sa słabe z założenia. Ranking wykonywany na aplikacjach mobilnych i telefonach mówi ogólnie niewiele, ja bardziej interesuję sie tymi przez ogólnymi i przez Web , wykonywanych przez uzytkowników korzystajacych z LTE jako internet domowy . Niestety ale od pewnego czasu speedtest.pl nie publikuje szczegółowych wyników ale w rankingu ogólnym pojawiają się operatorzy GSM i tu sytuacja uwzględniajaca 858 tys speedtestów pokazuje ze 3 operatorzy maja prędkości DL w przedziale 20,5-22Mb/s a Plus około 14Mb/s, w Łodzi jest podobnie a Plus jest na poziomie 12Mb/s. Testy na telefonach w ilości 266 tys. pokazują wyższe prędkości , w Łodzi T-mobile na poziomie 38Mb/s a Orange i Play to około 34Mb/s, Plus odstaje ale i tak nie jest żle z 30Mb/s.I tyle mówią liczby ale opieranie się na nich przy wyborze operatora w konkretnej lokalizacji bywa zgubne choć lokalizacji gdzie w ciemno można stawiać na Plusa jest w skali kraju niewiele. zapóźnienia w modernizacji sieci LTE są po prostu ogromne i nie nadążają za przyrostem ruchu sieciowego w Plusie/CP.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: atento »

wojteks pisze:Dla większości osób przeglądających internet prędkości powyżej 15-20Mbps nie są konieczne, minimalne pingi także nie mają większego znaczenia.

Z tym się prawie zgodzę... Teraz młodzi to na telefonie oglądaja nie tylko w wc lecz jedząc sniadanie i nawet grając w grę online w telefonie jest włączone yt czy inne dziadostwo.

Niski ping zawsze się przyda, grają wszyscy, młodzi i starzy, wszyscy moi znajomi w coś grają w przedziale wiekowym 38-55 ci starsi oglądają filmy jak żona pichci obiad i urzęduje na FB z kolezankami, ewentualnie ogląda na FB live sprzedaz fatałaszków z jakiegoś sklepu.

Można przyjąć że te 15Mbps-20Mbps wystarcza normalnej osobie jesli korzysta sama, teraz to nasze matki oglądaja tv czy nawet na telefonie yt, wystarczy pokazać po miesiącu obcykane jak 14 latki są :D Trochę to czasu i nerwów kosztuje ale jaką radoche maja z odkrywania swiata internetu, znam kilkanascie takich osób ;)


Przyjmując sytuacje, że dzieciak gra w cokolwiek i druga osoba włącza YT na komputerze, ma do dyspozycji 15Mbps... skok pingu i wrzask z pokoju dzieciaka. Chyba, żeby podzielić taki internet QOS to z pokoju możliwy był by syk jak skoczy tylko do 150ms ;) jak zatkaćupload sytuacja podobna wystarczy filmik przesłać przez FB.

Dla jednej osoby wystarczy taki internet 98% osobom.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

Nie czarujmy się. Akurat u moich dziadków w Komornicy, Plus ma full wypas, w każdym teście tam wygrywa z konkurencją. Szykuje im wkrótce przesiadkę z Playa na MVNO na Plusie.
Ale reszta Mazowsza, dramat... Przykładem moje miejsce zamieszkania Gmina Słupno. Plus może pokrywa 10% zasięgiem mając 1 biedny BTS na całą gminę, na którym prędkość nie przekracza 10 mb/s. Dla porównania Play ma 2 BTS'y z wszystkimi pasmami, a NS! ma 4 BTS i zasięg LTE w każdym zakątku naszej gminy. Kogo znajomego się nie pytam w pracy czy na uczelni to mówi to samo o Plusie, jadąc w trasę autem nie da się często nawet Spotify posłuchać. Solorz ma wielkie możliwości finansowe więc niech się bierze do roboty, buduje BTS z kompletem pasm. Jak postawi mi w Słupnie BTS z full wypasem to jestem skłonny tam odrazu przenieść się.
Sam zadowolony używam T-Mobile aktualnie, po modernizacji sieci u mnie w tym roku stali się naprawdę nieźli, jedynie ping w grach do poprawy.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: piotrzet »

Nie musi być wszędzie kompletu pasm, bo na pewno każdy nadajnik nie jest obciążony żeby aż trzeba mieć wszystko. Ale masz rację, że do modernizacji jest dużo.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

Przede wszystkim dużo szarych miejsc mają na mapie. Tak jak wspomniałem, Gmina Słupno a także okolice Płocka to miejsce gdzie Plus się przespał całkowicie. Play ma wszędzie dookoła 4 pasma, tak samo NS! dodatkowo NS! w Płocku odpalił 5G 2100. Plus jest lata świetlne za całą trójką na tym obszarze. To są potencjalne dziesiątki tysięcy klientów, których oddali bez walki.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

Tymczasem Plus w gminie Słupno wygląda tak:
gmina słupno.png
Dramat całkowity. A później się dziwią czemu ludzie wolą Orange, Play czy T-Mobile. 1 biedny BTS z 900+1800 na ponad 10 tysięcy osób.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: piotrzet »

Standard w przypadku Plusa. W Jeleniej Górze ostatnio ktoś robił testy sieci Plus również dno i metr mułu. Ale jeden użytkownik będzie zachwalał jaki to Plus super ;)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

To jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe właśnie. Ich sieć wygląda teraz tak jak Playa jakieś 4 lata temu (bez roamingu krajowego). Kto u nich jest odpowiedzialny za rozwój sieci i infrastruktury? O ile ktoś taki jest.
Druga rzecz jak już trafię jakichś znajomych co mają Plusa to oceniają sieć tak "Jest ok, strony się w miarę szybko otwierają, a i filmiki na Youtube chodzą bez większych ścin." Także teza Matka o niewymagających klientach Plusa zdaje się być prawdziwa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: BKpbO »

No tak, sieć działa, według użytkowników, wiec dwóch nie użytkowników wypowie się również, i skrytykuje. :mur:
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

@BKpbO
Z tym że chciałem dać uczciwie Plusowi szansę, dostał miejsce w moim B535 + Cybertech na test tak jak wszyscy inni operatorzy. Podczas gdy NS! i Play oscylowali w okolicach 30-50 mb/s na moim B535 to Plus osiągał zawrotne 1.5 mb/s. Zamieściłbym screeny z wszystkich sieci speedtestów ale nie ma co dodatkowo udowadniać nokaut Plusa. To nie jest tak że ja się cieszę że oni nie działają, chciałbym mieć dobrego jeszcze operatora w okolicy do wyboru, ale z 1-2 mb/s nie mam zamiaru niczego używać.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: piotrzet »

BKpbO pisze:No tak, sieć działa, według użytkowników, wiec dwóch nie użytkowników wypowie się również, i skrytykuje. :mur:
Aha czyli to że nie korzystam nie upoważnia mnie do krytyki sieci na podstawie rzetelnych testów? :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

Niestety ale jest grono ludzi do których fakty i argumenty nie trafiają, Plus jaki jest każdy zorientowany w temacie doskonale widzi. To są lata nic nierobienia lub łatania bez pomysłu, planu na sieć. Te nieco ponad 8 tys. stacji w większości w wersji ubogiej szału nie robi i pewnie wiele się nie zmieni , CP podjął właśnie kroki aby sprzedać spółkę Polkomtel Infrastruktura odpowiedzialnej za budowę sieci dla Plus/CP, co pozwoli zmniejszyć koszty. Jestem ciekaw czy na "moim' BTS-ie uruchomi pozwolenie na LTE2600.
A prawo do krytyki należy się każdemu kto z abonamentu Plusa korzysta tak jak ja od wielu lat, pewnie ze działa i to jak https://www.speedtest.pl/wynik/259606729, to nic że juz o 14 jest przeciążona stacja na LTE1800, za kilka godzin z tych 15Mb/s zostanie wieczorem 1-2Mb/s. Bez wehikułu czasu cofam się dobre 10 lat wstecz jak na dawnym 3G HSPA.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: onken »

@matek, na 3G byś pewnie więcej osiągnął ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

Ale są dwa ale, pierwsze to Plus na 3G po limicie podstawowym nagradza od razu lejkiem 32kb/s , drugie, karta jest w WF830 a on działa tylko na LTE. Ogólnie jest wieczorami coraz gorzej, czekam na to LTE2600 ;)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

@matek451
Jeszcze niedawno jak wziąłem internet na próbę z Plusa to konsultanci w salonie polecali mi w przypadku wolnych prędkości przełączyć modem ma tryb 3G ;)
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: onken »

matek451 pisze:...Ogólnie jest wieczorami coraz gorzej
Czemu jeszcze tego Plusa trzymasz ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

Sentyment, to mój pierwszy operator mobilny, teraz mam 100GB plus kolejne około 100GB na LTE za 30 zl/m-c. Operator wykorzystywany przez wnuki do oglądania bajek na YT, oczywiście w 720p. Do tego celu nadaje się w dzień, na szczęście o 20 wnuki już śpią bo nawet tego by sobie nie pooglądały.
Swoja droga to ciekaw jestem co z tą siecia jak Zygmunt przymierza się do sprzedaży Polkomtel Infrastruktura, jakie bedą dalsze plany i działania w sprawie 5G i LTE, czy prace będą kontynuowane i w jakim wymiarze , wiadomo to kolejne koszty a Zygmunt oglada każdą złotówkę, ogólnie robi się ciekawie a ja czekam na LTE2600 z "mojego" BTS-a Plusa, i czy się doczekam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: piotrzet »

Moim zdaniem jeśli sprzedadzą infrastrukturę to nic się nie zmieni dalej w ślimaczym tempie będą dodawać L2600 i 5G z którego może skorzystać garstka.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

Powoli dodają te L2600 niby. Tydzień temu załączyli koło mojej pracy na BTS te L2600. I prędkość teraz zwiększyła się 10x.
Na moje pytania o jakąkolwiek rozbudowę w Gminie Słupno, jest cisza. Maile są bez odpowiedzi.
Mając kartę Plusa w telefonie poczułem się jak w Kanadzie, gdzie musiałem dojeżdżać do miasta aby złapać zasięg na wykonanie telefonu do kogoś.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: piotrzet »

Dodają od dawna jest to jednak robione w strasznie ślimaczym tempie.
Pytałeś na forum Plusa o planach rozbudowy w twojej lokalizacji? Może tam prędzej coś napiszą.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze:Swoja droga to ciekaw jestem co z tą siecia jak Zygmunt przymierza się do sprzedaży Polkomtel Infrastruktura, jakie bedą dalsze plany i działania w sprawie 5G i LTE, czy prace będą kontynuowane i w jakim wymiarze , wiadomo to kolejne koszty a Zygmunt oglada każdą złotówkę, ogólnie robi się ciekawie a ja czekam na LTE2600 z "mojego" BTS-a Plusa, i czy się doczekam.
Lepiej napisz co myślisz o sprzedaży Play. ;-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

A co to zmienia, to nie pierwszy ruch ze zmianą właściciela spółki P4, póki co kupi całość lącznie z infrastrukturą sieciową, nie jest to kwestia dni bo zgodę na takie transakcje musza wydac konkretne organy. Rewolucji nie przewiduję, obecne kierownictwo Play i jego działania w wielu segmentach to nieporozumienie, co widać po wynikach. Jedyne co działa bez zakłóceń to dział sieci bo rozbudowa postępuje i jest nadzieja że w końcu będzie wygladała OK, oczywiście ruchy związne ze zmianą właściciela ograniczją teraz możliwość sprzedaży infrastruktury sieciowej P4 i decyzje bedzie w tym zakresie podejmowało nowe kierownictwo ale to jeszcze kawał czasu. To tylko moje luźne dywagacje, ty na temat Plusa powinienes wiedzieć więcej ale w historii Polkomtela było tyle pomysłów na budowę sieci, nieoczekiwanych zmian, wolt że trudno powiedzieć, teraz kolejny ze sprzedażą sieci ale bez wyraźnego przekazu czy w obecnym stanie czy dalsze prace nad nią a do zrobienia jest multum.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: patryk7588 »

Nawet nie wiadomo co jest na sprzedaż. :-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: matek451 »

Ale w Plusie czy w Play?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: patryk7588 »

W Plusie. Ale Play też już wydzielił infrastrukturę do innej spółki.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Wirtualni na sieci Plusa

Post autor: krychxagg »

Na forum Plusa mi udzielili informacji iż nie planują nic robić w Słupnie. Plus ma dosłownie 0-1 kresek przez jakieś 6km trasy przy Płocku w Slupnie, normalnie jak w dżungli. Podczas gdy inni mają pełen zasięg szybkiego LTE dookoła. Jeśli dla nich jest to sytuacja nie wymagająca rozbudowy, to tylko o nich świadczy bardzo źle.
Swoją drogą Play wyłączając w niektórych miejscach roaming krajowy też strzelił sobie w stopę.
Ja w telefonie do pracy muszę mieć zasięg wszędzie najlepiej LTE, dlatego komórkę mam Orange flex. Testowałem Plusa i Play jako drugi SIM i się obaj wykładali na jakichś kompletnych wsiach, gdzie Orange niemal cały czas mi łapał LTE. Zapewne T-Mobile chodziłby tak samo, ale nie testowałem ich Akurat.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ