Plus w Jadwisinie koło Serocka

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
da1k1

Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

Cześć,

U znajomych (kompletnie nie technicznych) mieszkających w domu jednorodzinnym w Jadwisinie koło Serocka taka sytuacja:
- Internet od Plusa (abonament 40GB i jeszcze ze dwa miesiące umowy)
- router ZTE MF283+ oraz dodatkowo antena DualLTE z Cybertech (jak odłączę anteny zasięg spada do 1-2 kresek, z antenami 3-4, na 5 bodjaże)
- antena wycelowana w BTSa na Radziwiłła w Serocku (odległość ok. 1.5km)
- w sieci WiFi 3-4 urządzeń

Teoretycznie powinno to działać dobrze, ale nie chce. A dokładniej wyszło, że raczej nie działa jak zaczęło się oglądanie YT, Netflix itp.

Speedtest pokazuje mi często coś takiego, choć czasem udawało mi się "zdobyć" i 20 Mbps

Obrazek

Jak teraz zrobić to dobrze? Nie mam ostatnio dobrego zdania o Plusie, ale czy w tamtej okolicy ktoś wie czy jest coś lepszego (nie musi być kosmicznie szybkie ale ze 100GB i w miarę stabilnie byłoby fajne)? Czy może trzeba obrócić antenę i podpisać aneks na kolejne lata?

Podobne pytanie o router. To ZTE po prostu jest i działa, ale może przy okazji wymienić router? Budżet bliżej 400 niż 1400 zł. Myślałem o Huawei B535. Dobry wybór?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: wojteks »

Zrób testy smartfonem innych operatorów (opisywane czym i jak w wielu postach na forum) i zobacz co pokażą.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: matek451 »

Kązdy operator powinien działać lepiej od Plusa więc zrób testy z https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl na ich kartach i pokaż z niej screeny i speedtesty, w Borowej Górze NetWorks i Play maja stację z agregacją 4 pasm LTE, Plusa dzieli od nich przepaść.
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

Zrobiłem testy (mam nadzieję, że dobrze :) ). Oto one:

Orange:
Obrazek
Obrazek

Play:
Obrazek
Obrazek

T-Mobile:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plus:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy operatorzy "dzielą" użytkowników kart SIM na lepszych i gorszych w zależności od tego czy mają prepaid czy abo (i jak wysoki)?
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

Halo grupa :)

Czy cisza w wątku to efekt, że źle zrobiłem testy, czy jest tak źle z zasięgiem, że należy się stamtąd wyprowadzić ;)
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: eddie »

Dałeś puste obrazki...
Firewoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-11-15, 20:02

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: Firewoman »

eddie pisze:Dałeś puste obrazki...
ja wszystko widzę :?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: krychxagg »

Play wypada najlepiej, najmocniejszy sygnał na LTE 2600. Co tu dużo mówić oferta 500GB + B818 + zewnętrzny Cybertech antena i będzie śmigać.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

eddie pisze:Dałeś puste obrazki...
sprawdziłem w trzech różnych przeglądarkach i je widać :/
krychxagg pisze:Play wypada najlepiej, najmocniejszy sygnał na LTE 2600. Co tu dużo mówić oferta 500GB + B818 + zewnętrzny Cybertech antena i będzie śmigać.
A router jakiś przystępniejszy cenowo niż B818 (on jest chyba 5G, ale nie podejrzewam, żeby tam 5G było w najbliższej dekadzie :) )?

I ostatnie pytanie, czy w tzw. "między czasie" operator może (a jak tak to czy to się często zdarza) zmienić parametry nadajnika czy nawet sam nadajnik w takiej strefie? Chodzi mi o to, że okazało się że umowa z Plusem jest jeszcze na 7 miesięcy, głupio płacić dwa razy, więc czy np.: za pół roku mam powtórzyć testy i pytanie ? :)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: krychxagg »

B818 nie jest 5G, ma pełną agregację LTE.
Co do Plusa to teorytycznie ma w okolicy pozwolenia na LTE 2600. Próbowałeś wymusić to pasmo?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

krychxagg pisze:B818 nie jest 5G, ma pełną agregację LTE.
Co do Plusa to teorytycznie ma w okolicy pozwolenia na LTE 2600. Próbowałeś wymusić to pasmo?
Tam jest ZTE MF283+ ... tam się nic nie da :/
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: krychxagg »

Da się chyba w stronie konfiguracyjnej routera. Miałem takiego samego, chyba że to dzięki softowi Orange było, ale poszukaj w ustawieniach routera.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

krychxagg pisze:Da się chyba w stronie konfiguracyjnej routera. Miałem takiego samego, chyba że to dzięki softowi Orange było, ale poszukaj w ustawieniach routera.
sprawdzę, choć tam soft jest zwykły nie brandowany. Dzięki
da1k1

Re: Plus w Jadwisinie koło Serocka

Post autor: da1k1 »

Za jakieś dwa tygodnie będę zmieniał w tej lokalizacji operatora z Plusa na Play. Zrobiłem Netmonsterem test i wyszło mi jak poniżej. Chciałbym się upewnić, że to co dostałem (test robiłem telefonem) + Huawei B535 do dobre połączenie. Dzięki

Obrazek
ODPOWIEDZ