Jaki internet w nowym domu?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

Przeprowadziłem sie ostatnio z większego miasta do małej wsi 5 km dalej. Lokalizacja Q945+4X Janczewo. Niby idzie tu światłowód orange ale prace opózniły się przez wirusa no i tak najpierw mieli podłączyć sąsiadów i nie wiem czy coś wyniknie z tego. Szukam możliwie największego pakietu np 200GB chyba że są większe albo nielimitowane który dobrze by działał w mojej lokalizacji (52°45'19.4"N 15°21'35.7"E). Komórke mam w Playu i mam niby LTE 3 kreski na 5. W domu 2 komputery i dojdzie jeszcze konsola. Byłoby miło jakby umowa była krótsza niż 24 miesiące (może coś się rozwinie ze światłowodem) ale nie jest to warunek konieczny jakby ten internet dobrze działał

screen z komputera połączonego z telefonem - hotspotem teraz o 20.30
Obrazek

I z komórki
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

B818 i do tego antena 1800-2600.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: matek451 »

Stacja Play Janczewo działa póki co na LTE1800+800
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

Spojrzałem na mapke z nadajnikami dzisiaj bo szczerze mówiąc wiedziałem tylko o jednym nadajniku - tym z plusa/orange/t-mobile w mojej wsi, i na ten nadajnik mam widok w lini prostej jakieś 200m (samo pole pomiędzy).

Widze że jest też play z którego mam sygnał w telefonie tylko trochę w inną stronę - tak że musiałbym umieścić antenę na samym szczycie dachu - żeby skierować ją we właściwą stronę - do tej z plusa raczej bym nie musiał tak wysoko montować, mam z boku maszt do anteny tv sat gdzie mógłbym ją dać.

Jednak jeśli mówicie że jest sens wzięcia Play to może bym i na niego się zdecydował - na 500GB z B818. Nie mam za bardzo czasu żeby latać kupować startery z plusa/orange i sprawdzać a wczorajsze wyniki były dość obiecujące.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

Zrób testy zanim podpiszesz długoterminową umowę.
Nie pomagam na PW!
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

Niestety pracuje i nie mam sprawdzić wcześniej

test z przed chwili

Obrazek

nie wiem jak to bedzie sie ksztaltowalo w ciagu dnia ale taka predkosc jest dla mnie wiecej niz wystarczająca, tym bardziej ze wczesniej mialem orange do 20Mb

zastanawiam się tylko czy kupić antene od razu do zestawu z B818 czy najpierw spradzić jak to hula bez?

i pare screenow z netmonstera
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

Sprawdziłbym bez anteny jak będzie z samym routerem.
Nie pomagam na PW!
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

I tak raczej zrobie,

dodam jeszcze zdjecie jak to wyglada jak wyjde przed dom,

Obrazek

widać ładnie nadajnik, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> postawie router przy oknie dachowym i bede sprawdzał

Obrazek
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

Wziełem ten B818 z Playa i prędkości ma 7-8Mbps, dlaczego? stoi na parapecie, ma widok na nadajnik w linii prostej, jak wyłącze wifi to nakomorce (też z Play) mam prędkość 90-100Mbps, jak rozpoznac czy nie łączy się może z jakimś innym nadajnikiem? telefon i router sa w tym samym miejscu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

zainstaluj jakiś program do obsługi B818, wymuś poszczególne pasma, pokaż obrazki z cyferkami i speedtesty dla każdego z pasm.

Tak samo pokaż obrazek z telefonu z programu netmonster
Nie pomagam na PW!
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

screeny z netmonstera z telefonu sa dwa posty wyżej, a program zainstaluje jak tylko wróce do dom, huawei manager moze byc? czy to ma być na windowsie? LTEHMonitor?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: krychxagg »

HManager pobierz na Androida i tam wymuś pasma.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

więc tak

800MHz pełen zasięg:

Obrazek

1800MHz pełen zasięg:

Obrazek

2100MHz cztery kreski zasięgu:

Obrazek

2600MHz jedna czasem dwie kreski zasięgu:

Obrazek

z tego co wiem to mój BTS ten docelowy obsługuje tylko 800 i 1800

w załącznikach screeny z hmanagera
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

ma_ko pisze:screeny z netmonstera z telefonu sa dwa posty wyżej
Te na 4 ekrany FHD, nikt na nie nie spojrzy.
Nie pomagam na PW!
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

chodzi o to że za duże?

zalaczam mniejsze
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: radius »

wojteks pisze: Te na 4 ekrany FHD, nikt na nie nie spojrzy.
Prawie w każdym temacie o tym piszesz. Na Nokii 3310 to oglądasz czy co? Mi ani na komputerze ani na S5neo nie wydają się być przewymiarowane.
Jak szkoda miejsca na serwerze to trzeba wyłączyć załączniki i dodawać linki z zewnątrz.
Jako, że linki są z zewnątrz to może forum do nich dopasować? Bez sensu jest to kompresować co się objawia nieczytelnością. I przykład: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=59772

@ma_ko ile masz w agregacji 800+1800? Zaznacz dwa ptaszki w HManager i speedtest.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

zaznaczyłem:

Obrazek

więc tak samo może ciut lepiej jak na samym 1800

ale ogólnie to nie wiem czy hmanager ma byc cały czas włączony? wlaczam speedtest i jest te 80-90Mbps ale po minucie wlaczam speedtest jeszcze raz i już jest 20Mbps, włączam hmanagera i niby trzyma ustawienia: LTE+ (800+1800), sprawdzam jeszce raz, jest znowu 90, po chwili znowu spada do 20... :/

EDIT: dobra po 15 minutach się uspokoiło, może coś musiał zapisać w ustawieniach.

Mam za każdym razem dobrą prędkość ale tylko na komputerze co stoi przy routerze. co dziwne przez WiFi. na telefonie który leży obok nie mogę przekroczyć 15-20Mbps, tak samo na laptopie, a oba te urządzenia też są koło routera...
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: krychxagg »

HManager czy wyłączony czy nie, nie wpływa na aktualną prędkość internetu.
Laptop i telefon mają WiFi 5GHz?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: radius »

100 Mb/s Kolego to Ty mierz przewodowo i pilnuj żeby był link 1 Gb/s - wymagana karta sieciowa w tym standardzie.
Na WiFi jak już przedmówca wspomniał tylko 5 GHz przyniesie oczekiwany efekt.
I jak "mierzysz" to zawsze ten sam serwer. Czy to telefon. Czy tablet. Czy laptop. Czy komputer.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: wojteks »

radius pisze:Prawie w każdym temacie o tym piszesz. Na Nokii 3310 to oglądasz czy co? Mi ani na komputerze
Hmm, mnie firefox pokazuje te obrazki o których pisałem jako "1440×3120 pikseli" więc jeden zajmuje 1.5 ekranu FHD a 2 speedtesty "750x400 pikseli" zajmują 1 ekran.
Nie pomagam na PW!
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

sprawdziłem teraz o 9
na komputerze przez wifi:

Obrazek

na komputerze pod kablem:

Obrazek

wiem że rozne serwery ale zaraz po chwili zmierzyłem na tych samych i wyniki też są b.podobne

moja karta sieciowa wifi to Intel AC-9260 a zwykła to intel I211

na telefonie (LG V40) wczoraj wieczorem miałem już 90Mbps ale teraz rano mam 35-40Mbps mimo że jest w koło routera jak komputer.

na laptopie dwa pomieszenia delej mam też ok 35Mbps

Wszystko to odbywa się na wymuszonym od wczoraj LTE+ 800+1800
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: radius »

ma_ko pisze:na komputerze przez wifi:
Ja przez słowo komputer rozumiem jednostkę stacjonarną, czyli duże pudło z monitorem. Tam raczej karta Intel 9260 nie jest włożona. Co Ci służy za adapter WiFi?
ma_ko pisze:na komputerze pod kablem
Ile Ci pokazuje komputer podłączony przewodem w tej sekcji?

Obrazek
ma_ko pisze:moja karta sieciowa wifi to Intel AC-9260
No i bardzo dobra karta. Laptop ma bytć podłączony do sieci (patrz niżej).
ma_ko pisze:a zwykła to intel I211
To jest raczej i211. Ale to nie jest model karty, a raczej chipset o którym ciężko coś znaleźć.
ma_ko pisze:na telefonie (LG V40)
Jeśli to ten telefon https://www.gsmarena.com/lg_v40_thinq-9300.php to ma on normalnie AC, czyli w routerze (nie wiem na ile pozwala soft) ustalasz nazwę sieci w tym stylu xxyyzz_5GHz, szerokość kanału na 80 MHz (nie 20, nie 40, nie auto), a jeśli się nie da (niestety, ale będą wahania) to tylko tryb AC i w telefonie zapominasz sieć 2,4 GHz, a łączysz się tylko z powyższą.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

Będę w domu po 17 to napiszę coś więcej, tak telefon dokładnie ten. Co do karty wifi to mam płytę MSI B450 Carbon AC z wbudowaną kartą sieciową która przedstawia się w menedzerze urządzeń jako właśnie Intel AC9260
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Jaki internet w nowym domu?

Post autor: ma_ko »

pokazuje mi 1.0 Gbps we właściwościach karty (w załączniku) podłączone kablem 5e z zestawu z routerem.

Na tą chwilę wynik na kablu:

Obrazek

i po wifi podobnie:

Obrazek

odznaczyłem "Preferowana sieć 5 GHz" i ustawiłem dwie osobne sieci. Połączyłem się komórką i komputerem z siecią 5GHz i faktycznie na telefonie net przyśpieszył

Czy kanał też wybrać jakieś konkretny przy 5GHz czy zostawić na auto? Szerokość dałem na 80

I jeszcze dwa pytania:

-czy jest sens montażu anteny (czy coś się polepszy) jeżeli mam do niej jakieś 500m. wstawiałem zdjęcie wcześniej
-czy mogę zostawić wymuszenie PLAY LTE+ 800+1800 w hmanagerze i to ustawienie zostanie zapisane już do końca? i mogę tak korzystać? Bo jak dam na tryb połączenia automatycznego: dowolne to pisze "PLAY - LTE+ Auto" ale predkość internetu na wszystkich urządzeniach spada do 20Mbps
ODPOWIEDZ