Internet mobilny - brak doświadczenia

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
65hBYx9AcHe5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-24, 22:38

Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: 65hBYx9AcHe5 »

Hej, mam prośbę o pomoc w wyborze oferty na internet mobilny dla rodziców.
Chciałbym wybrać im ofertę, w której dostaną minimum 100GB danych bez obcinania prędkości.
Obecnie internet służy im jedynie do czynności w stylu przejrzenie poczty, facebooka, czy dostęp do banku. Chciałbym spróbować ich nauczyć też dostępu do rozrywki w stylu obejrzenia serialu i innych YouTube'ów ;)
Nie bardzo wiem w jakim kierunku się rozglądać.
Jeśli dobrze rozumiem zebrane informację, to najlepszy zasięg powinien mieć u nich Play i T-mobile. Wybór operatora jest mi całkowicie obojętny.
Wolałbym obyć się bez instalowania urządzeń zewnętrznych, ale jeśli nie będzie innego wyboru, nie jest to przeszkoda nie do pokonania.
Możecie spróbować doradzić mi coś odnośnie lokalizacji 51.30483224676027, 22.727107209940343?
Z góry dziękuję za poświęconą uwagę i czas!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: wojteks »

Na dziś jest promocja Play 100GB za 5zł na nowych starterach (po rejestracji można włączyć pakiet przez aplikację). Do testów w sam raz.
Nie pomagam na PW!
65hBYx9AcHe5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-24, 22:38

Re: Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: 65hBYx9AcHe5 »

Dzięki za info. Faktycznie świetna oferta na test.
W pierwszym poście wyraziłem się bardzo mało precyzyjnie. Faktycznie można wywnioskować, że szukam samej oferty na internet.
Sprawdzę tego Pleya, ale nie do końca wiem na czym. Tu mam największy problem. Od zawsze używałem internetu stacjonarnego, po kablu jeszcze starej tepsy, ewentualnie udostępniania z telefonu, ale rodzicom muszę złożyć coś z routerem. Nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu. Im więcej czytam tym więcej pytań się pojawia ;)
Z racji braku wiedzy, skłaniam się ku opcji wyboru sprzętu i oferty od operatora, bo póki co trochę puchnie mi głowa. Dziś się dowiedziałem o agregacji pasm ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: matek451 »

Stacja Play w Łuszczowie Pierwszym widoczna gołym okiem, około 700m od nich więc wybór oczywisty, To 5GR na światłowodzie z agregacja 4 pasm LTE. Docelowo abonament Play 100/200GB z routerem B818 lub T-mobile podobny podobny abonament z tym routerem, na maszcie Play wisi też NetWorks i jest agregacja LTE2600=2100+1800+800 dla T-mobile. Testy na kartach Play i T-mobile za pomoca telefonu z aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i speedtesty , pokazujesz screeny i wyniki. W jakiej sieci macie telefony?
65hBYx9AcHe5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-24, 22:38

Re: Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: 65hBYx9AcHe5 »

Dzięki za odpowiedź. Mam kawałek drogi w to miejsce, najwcześniej będę mógł podjechać w okolice ze współrzędnych po weekendzie. Na miejscu rodzice mają telefony w Orange, ale nie ma mowy, żebym wytłumaczył im jak zrobić zrzut ekranu. Skorzystam z Twojej pomocy i wezmę na próbę zestaw z podanym przez Ciebie urządzeniem od Play, (o ile dobrze kojarzę i można skorzystać ze zwrotu do 14, albo 30 dni) i dodatkowo kartę z t-mobile do przetestowania na telefonie. Jeśli to dobry plan, to napiszę za kilka dni odnośnie wyników. Jeśli coś źle zrozumiałem - wyprowadź mnie z błędu proszę ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny - brak doświadczenia

Post autor: matek451 »

Tak w Play jest 14 dni na testy i zwrot, nawet jak kupisz ofertę w salonie. Sprawdzisz na nim tez T-MOBILE.
ODPOWIEDZ