T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lbielaws
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-27, 21:46

T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: Lbielaws »

Witam
To mój pierwszy post na forum, więc na początek witam wszystkich :). Od kilku tygodni szukam rozwiązania problemu z internetem mobilnym w technologii LTE i jestem bardzo wdzięczny, że takie forum istnieje, bo już wiele się dowiedziałem.

Do rzeczy: Od kilku dni testuje różnych operatorów. Najlepiej w mojej okolicy działa T-Mobile (zwłaszcza w godzinach szczytu). Jestem więc bliski podpisania umowy na Internet bez Limitu Magenta L. Kupiłem sobie Router Huawei B818 (z resztą na podstawie rad z tego forum). Działa to zdecydowanie lepiej niż poprzedni mobilny router. W ofercie która mnie interesuje Internet jest bez limitu danych - natomiast występuje limit prędkości. W ofercie która mnie interesuje - jest to 200Mb/s.

I teraz meritum - W jaki sposób T-Mobile limituje prędkość internetu akurat do wartości 200Mb/s? Sprawdziłem kategorie LTE i nie ma tam wartości takiej jak 200Mb/s. Jest cat. 4 gdzie mamy ok. 150Mb/s oraz 5,6 i 7 gdzie mamy 300Mb/s. Domyślam się, że technicznie można by to było ograniczyć np. działaniem maksymalnie agregacji 2 czy 3 pasm i/albo blokady określonej częstotliwości. Ale z kategorii LTE - wynika, że działa to prawdopodobnie inaczej.

Dlaczego o to pytam? W tej chwili mam router cat. 19 - umożliwiający agregację 4 pasm. I działa to całkiem dobrze - w szczycie nie spada mi Download poniżej 30-40 Mb/s w nocy dochodzi nawet do 110Mb/s. Gdyby tak to działało w ofercie Magenta Biznes L (z blokadą do 200Mb/s) - to byłaby to spoko opcja. Boje się tylko, że podpiszę umowę a nagle okaże się, że sieć dla mojej karty sim (aby ograniczyć prędkość do max. 200Mb/s) zblokuje którąś częstotliwość lub możliwości któregoś rodzaju agregacji, i nagle się okaże, że internet działa mi słabo. Dodam, że testuje na starterze "internet na kartę".

Czy ktoś jest mi wstanie pomóc? Zastanawialiście się nad tym problemem?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: onken »

Prędkość max routera nie ma nic wspólnego z ograniczeniem 200 Mb/s u operatora.

To dwie różne rzeczy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: matek451 »

To tak nie działa, jest ograniczenie do 200Mb/s niezalezne z której stacji bazowej korzystasz i pasm na nich. To dotyczy twojego konta w Magenta L więc takze wszystkich kart przypiętych do niego.
Lbielaws
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-27, 21:46

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: Lbielaws »

onken pisze:Prędkość max routera nie ma nic wspólnego z ograniczeniem 200 Mb/s u operatora.

To dwie różne rzeczy.

Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem, że max. prędkość routera nie ma nic wspólnego z ogarniczeniem u operatora. Ale pytanie jest w jaki sposób operator to ogranicza? Poprzez blokowanie pasm, agregacji czy jak?
Lbielaws
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-11-27, 21:46

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: Lbielaws »

matek451 pisze:To tak nie działa, jest ograniczenie do 200Mb/s niezalezne z której stacji bazowej korzystasz i pasm na nich. To dotyczy twojego konta w Magenta L więc takze wszystkich kart przypiętych do niego.
Rozumiem - wiem, że nie zależy to od BTSA z którego korzystam. W jaki sposób jest więc realizowane?
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: xyy333 »

to proste, w sieci operatora, tak samo w domu na routerze wi-fi możesz ustalić maksymalne prędkości dla różnych użytkowników i nie ma to nic wspólnego z prędkością zestawionego połączenia router - użytkownik
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: kamil666 »

Bts wyciągnie dla użytkownika 100Mb to będziesz miał 100 ale jak wyciągnie 250 to u Ciebie będzie max 200. Tak jak wykupujesz u operatora każdego innego prędkość do, stosują ograniczenie do karty sim/konta.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: tomekwwa »

Blokowane jest to przez balanser ruchu, po prostu dla Twojego połączenia ustalane jest pewne dostępne pasmo radiowe po którym nie da się więcej danych przesłać. Nie odbierzesz więcej pakietów, niż stacja nada. Robi się to czasem inaczej przez QoS na usługi, tak działa w A2mobile i objawia się to adaptacyjnym przycinaniem pasma i wtedy widzisz jak zjeżdża Ci prędkość od maksa do limitu w ciągu chwili od rozpoczęcia każdej transmisji.
jsikorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-01-03, 20:06

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: jsikorek »

Witajcie,
chciałem podpiąć się pod temat Magenty Biznes ;)
Szczęśliwie żegnam się z internetem Cyfrowego Polsatu. Zestaw router IDU 300 + modem zewnętrzny ODU 300 szału nie zrobił w mojej lokalizacji (Bydgoszcz, ul. Jasiniecka 36) ale zasięg mamy tutaj słaby więc trochę to rozumiem.
Większym problemem okazał się limit danych. W pandemii trzy osoby na zdalnych lekcjach zużywają miesięcznie 350-450 GB więc pakiety dostępne w Cyfrowym Polsacie są zbyt małe a większych nie mają.
Dlatego chcę skorzystać z ofert T-Mobile Magenta Biznes Internet L (opcji VIP chyba nie ma sensu bo i tak nie wyciągnę dużej prędkości) bez limitu danych. I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: zakładam, że faktycznie limitu danych nie ma i żaden lejek lub inne cholerstwo mi się nie włączy. Ale jak ze sprzętem? Proponują Huawei 4GRouter 3 Prime i nie wiem czy wybrać tę opcję, czy jednak wspomniany Huawei B818? Nie chcę już montować zewnętrznej anteny, chyba że mogę wykorzystać tę z Cyfrowego Polsatu (nie wiem czy będę musiał oddać antenę kończąc umowę, router na pewno ale nie wiem czy antenę też?)?
Wolałbym router postawiony na parapecie i "siejący" wifi po domu - jak się cos stanie to mam cały sprzęt pod ręką.
Co radzicie Panowie?
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: kamil666 »

4GRouter 3 Prime to właśnie b818, "anteny" Polsatu nie wykorzystasz, a wifi w tym huawei jest słabe. To mimo wszystko jeden z najlepszych sprzętów pod 4G, mam używam i polecam, podpięty jest do archer c6, a b818 robi za modem
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: matek451 »

Niepojęte jak niektórzy z jednego g.. pakują się w drugie, T-mobile z B818 na parapecie w tej lokalizacji, kiepski żart a potem płacz i zgrzytanie zębami. Tam jest tylko jeden operator a pozostała trójka jest w ciemnej d....
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: ktry »

Jak byłeś w miarę zadowolony z plusa i masz możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na firmę jak piszesz. To oddaj ten szajs do Polsatu i weż se na firmę w plusie.
Masz za 30 zł netto pakiet 300 Gb w LTE plus 200 Gb pakiet nocny w tej cenie i router B535 za 1 zł na własność.
Jak ci mało 300 Gb w dzień to weż dwa takie zestawy i bedziesz miał 1000 Gb z tego 600 w dzień i 400 w nocy. Jeden router możesz sprzedać i pieniądze przeznaczyć na dobrą antenę kierunkową. Problem będzie tylko taki że po skończeniu pakietów na jednej karcie trzeba zamienić kartę sim na drugą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: matek451 »

A na ..... mu tam Plus, już sprawdził go i ma dość i nic dziwnego. Tanio nie zawsze znaczy dobrze.
jsikorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-01-03, 20:06

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: jsikorek »

Prędkość tego Plusa byłaby w miarę akceptowalna (chyba lepszej nie wyciągnę w GSM?), ilość danych w pakiecie zbyt mała. Matek451 piszesz, że jest jeden operator a reszta w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> - jaki operator? W lutym będę zawierał nową umowę, mogę na firmę jeśli to pomoże - tylko pytanie jaki operator?
LuBlte
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-12-18, 20:13

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: LuBlte »

Dużo informacji, a jakie są lejki przy pobieraniu ponad 25Gb dziennie?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: krychxagg »

O jakiej ofercie Plusa mówisz że 300GB? Patrzę na ich stronie na ofertę dla firm i żadnych fajerwerków, a sprzęt drogi i na raty. Najwyższa oferta "katalogowa" na firmę w Plusie to 250GB (200 podstawowo i 50GB w ramach LTE bez końca).
Poza tym od miesiąca testuje Plusa w telefonie i naprawdę opinia że mają najwolniejszą sieć nie jest wyimaginowana, sprawdziłem parenaście ich "full wypas" nadajników LTE na Mazowszu, i stając przed nadajnikami osiągnięcie w dzień 100mb było bardzo trudne, podczas gdy pierwszy lepszy nadajnik Playa notuje o wiele lepsze prędkości. Plus jest dobry w pojedynczych miejscach Polski.
Oprócz tego że Play ma 500GB w ofercie zwykłej maksymalnie, to nie dziwię się że matek poleca tą sieć ludziom, bo po prostu jak ktoś ma dobry sygnał z Playa w okolicy to zazwyczaj jest to najlepsza sieć.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Adam20702070
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-10-27, 22:15

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: Adam20702070 »

Witam .

Maksymalna prędkość wysyłania w tym planie taryfowym to ... ?

Wiadomo że w rzeczywistości może być różnie w zależności od obciążenia nadajnika.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: onken »

Piszą że 200/200

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Adam20702070
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-10-27, 22:15

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: Adam20702070 »

Technologicznie to możliwe żeby było 200 Mbit wysyłanie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: onken »

Niemożliwe ale tak chyba zapisali w regulaminie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: adamusek »

ja jade na Tmobile Magenta L, mam srednio 30/30 w nocy pod 60 - kilka razy poszlo dziennie po 300 GB - srednio miesiecznie idzie mi niecaly 1 TB.
Jest stabilnie, B818 w hermetycznym pojemniku wisi pod okapem dachu ;)
Limit miałem do 20 i przycinało skutecznie, 200 nie udało mi sie jeszcze dobić...
Nie znam innego operatora który faktycznie nie daje limitów najwieksze pakiety u konkurencji to ok 500 GB,, pojawił się na 5g limit 1TB za 200 zł w Plusie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile Magenta Biznes Internet L - jak działa blokada do 200Mb/s ???

Post autor: matek451 »

A 999GB w Orange czy 1TB w Play?
ODPOWIEDZ