limity

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arek84

limity

Post autor: arek84 »

Witajcie, mam pytanie i licze na odpowiedzi :)

Chcialem sobie zalozyc internet w orange'u, ale niestety sa tam limity 512 mega... na ile Wam to starcza? jezeli ja przesiaduje minimum 5 godzin dziennie na necie na przegladaniach stron i gadu... nie sciagam za duzo, wiec na tym mi nie zalezy, ale nie chce, zeby po 10 dniach mi zablokowali net i bede mial transfery 16 kilobitow/s - bo to sie nadaje chyba tylko do sprawdzania poczty... wiec jak sadzicie na ile to starcza? spokojnie wystarczy do przegladania stron przez caly miesiac?

dzieki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: limity

Post autor: Jaco »

FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: limity

Post autor: FINCH »

arek84 pisze:Witajcie, mam pytanie i licze na odpowiedzi :)

Chcialem sobie zalozyc internet w orange'u, ale niestety sa tam limity 512 mega... na ile Wam to starcza? jezeli ja przesiaduje minimum 5 godzin dziennie na necie na przegladaniach stron i gadu... nie sciagam za duzo, wiec na tym mi nie zalezy, ale nie chce, zeby po 10 dniach mi zablokowali net i bede mial transfery 16 kilobitow/s - bo to sie nadaje chyba tylko do sprawdzania poczty... wiec jak sadzicie na ile to starcza? spokojnie wystarczy do przegladania stron przez caly miesiac?

dzieki za odpowiedzi!
Strona głowna gazeta.pl to około 43KB/s ( obcięte reklamy i flash)

512 MB = 524288 KB

Tak więc możesz otwierać stronę gazety 524288 / 43 ~ 12192 ( 393 razy dziennie ) :-P
FINCH | MOTOROLA A835 + LicencjaGPRS = 40 kB/s
6182

Re: limity

Post autor: 6182 »

Zainstaluj GDS Byte Counter i policz nim ile transferujesz miesięcznie-wtedy będziesz wiedział czy Ci starczy :wink:
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: limity

Post autor: Artur_prezes »

Ja w iPlusie mam na miesiąc 1GB jak <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ci wiadomo i wystarcza mi to na około 20 dni,ale ja non stop praktycznie wykorzystuję internet w pracy i przegladam masę stron internetowych.Newet jak mi przytną transfer po przekroczeniu limitu, to powiem szczerze, że samo nie widzie zbytnio różnicy w działaniu internetu,może tylko zdjecia się wolniej wczytują.
CLEARW'RE
Broadband
msobanie
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-13, 15:50
Lokalizacja: Szczesne

Re: limity

Post autor: msobanie »

Witam,
Mam BC za 48 zl miesiecznie z limitem 500 MB.
Wystarcza na jakies pol miesiaca. Nie sciagam zadnych filmow, plikow itp.
Tylko strony www typu onet, rozne fora itp.
Tak wiec lipa, przynajmniej 500 MB za malo.
A jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia.
Widze na NetMeter'ze jak obcianaja - rowno do 30 kb /sec. Fora dzialaja, poczta (bez zalacznikow tez), ale predkosc ....
Pozdrawiam
Mirek
Siemens ES75, Blueconnect, OpenSuse10.2 - historia
Huawei E170, OrangeFree, router WL-500GP, OpenSuse11.0
Aktualnie: AnyData ADU-635WA,OrangeFree, router WL-500GP v2, Open Suse 11.0 (ale rozglądam się za czymś innym)
Awatar użytkownika
lookass
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-03-12, 23:04
Lokalizacja: Białystok

Re: limity

Post autor: lookass »

hehe ja wam sie dziwie ;) ja mam kablowke i przez 6 h jak usiadlem raz to sciagnolem prawie 600 mb dodam ze nie sciagalem zadnych plikow tylko strony i fora ;) ale dla Ciebie polece BC sam kiedys testowalem i jest nie zle :wink:
msobanie
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-13, 15:50
Lokalizacja: Szczesne

Re: limity

Post autor: msobanie »

Witam,
Widzisz lookass, jak ktos ma dostep do kabla to nie powinien sie zastanawiac na zadnym innym rozwiazaniem.
To sa dwa inne swiaty.
Dzisiaj dostalem rachunek z ERY i o dziwo napisali ile wyslalem a ile sciagnalem danych: wyslalem 300 MB, sciagnalem 1.2 GB.
Tak wiec do normalnego korzystania z netu (bez sciagania plikow, filmow itp), trzeba miec 1.5-2 GB.
Tak mowi moje doswiadczenie.
Pozdrawiam
Mirek
Siemens ES75, Blueconnect, OpenSuse10.2 - historia
Huawei E170, OrangeFree, router WL-500GP, OpenSuse11.0
Aktualnie: AnyData ADU-635WA,OrangeFree, router WL-500GP v2, Open Suse 11.0 (ale rozglądam się za czymś innym)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: limity

Post autor: Jaco »

msobanie pisze: Tak wiec do normalnego korzystania z netu (bez sciagania plikow, filmow itp), trzeba miec 1.5-2 GB.
Miałem za 79 zeta netto 2GB i to w zupełności wystarczało.Teraz przesiadłem się na 39 zeta netto i po 8 dniach pobieranie 1,5 Kb/s. :(
ODPOWIEDZ