Virgin mobile LTE dla Januszy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: tom3636 »

Witam

Kiedyś człowik uczciwie korzystał z DILu a teraz trzeba kupować jakieś dziwne startery i co tydzień aktywować nowe karty sim............

Czy ktoś już kupował nowe starter LTE Virgin Mobile 100 GB za kilka PLN? Jak to się sprawdza? Czy można kupić kilka kart na jednego usera i aktywować jak się skończą?
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: EXILON »

Można kupić kilka na jedną osobę. Internet działa tak jak w zasięgu Play, ale prędkość przycięta do 70 Mb/s.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: tom3636 »

A jaki starter kupowałeś, bo mają za 5, 7 i za 9 PLN? Czy trzeba na początek konto doładować żeby powiedzmy na miesiąc karta była aktywna?
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

Kupiłem starter Virgin na stacji Orlen. 5zł.
Ważność do 2018 roku, czyli 2 lata po terminie. Zauważyłem to po dużym oddaleniu się i nie chciało mi się wracać.
Może to nie problem, bo już kiedyś aktywowałem RBM po czasie ważności.
Niedługo spróbuję aktywować. Karta w rozmiarze mini i mikro.
Bez "nano" więc będę musiał użyć suwmiarki i żyletki , aby dobrze przyciąć.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

cd...
Starter Virgin z 2015 roku. Data ważności 32.12.2018r.
Karta SIM została przed chwilą aktywowana przez stronę bankową.
Taryfa #chcewszystko. Stan 5 PLN ważne 3 miesiące.
Wykonałem puste połączenie (bez odbioru).
Otrzymałem SMS, aby aktywować pakiet 100GB kodem *222*100#.
Po 20s komunikat o przyznaniu pakietu 100GB i info o sprawdzeniu stanu pakietu kodem *222*100*1#
Po wykonaniu tego kodu pokazało: 102400 MB.
Na razie mam w starym telefonie bez modemu, ale dopiero za tydzień planuję ją przyciąć do rozmiaru "nanoSIM" i zacząć używać w smartfonie.
Dodam na koniec, że spotkałem się na forach z info, że tylko nowi użytkownicy.
Jestem już w Virgin od kilku lat, więc nie chodzi o nowych użytkowników, tylko o nowe startery.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

...cd
Poprawka. Jednak jest karta w wersji "nano" w tym starterze.
Po jednym dniu używania karty SIM otrzymałem komunikat, że przyznano mi pakiet 10 GB ważny do 21 stycznia. Nie wiem nawet jak to sprawdzić, bo nie podano szczegółów, z jakiej przyczyny przyznano 10 GB.
Nie łączy się ze 100GB i jest wykorzystywany, jako pierwszy.
Sprawdzam kodem *222*100# i na razie cały czas jest 102400 MB
LuBlte
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-12-18, 20:13

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: LuBlte »

Wszystko działa, przepuściłem już 330 GB z trzech kart startowych po 5 PLN. Sumują się początkowe 10 Gb i po kodzie *222*100# jest kolejne 100 Gb
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: tom3636 »

Na święta zużyłem 500 GB na starterach Play z allegro ważnych do 05.1.2021 i teraz jadę na Virgin

Potwierdzam, że mi też działa. Dziś aktywowałem 2 karty

Moja procedura:
1. Kupić starter za 5 PLN
2. Zarejestrować SIM
3. Włożyć kartę SIM do telefonu i wykonać puste połączenie aby aktywować kartę.
4. Doładować kartę za 5 PLN. Na karcie będzie razem 10 PLN
5. Aktywować kodem *222*100# 100 GB.
6. Za 8LN, które jest na karcie można jeszcze wykupić 1 GB Internetu.

Czyli na kolejne 4 miesiące mamy w miarę tani net :)
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

Przełożyłem kartę SIM do modemu LTE Huawei E3276 i nie mogłem złapać internetu.
Karty Play i Orange działały na standardowych ustawieniach i nie trzeba było wstawiać żadnych DNS, a tu musiałem szukać w internecie i na stronie Virgin podano że APN: virgin-internet, a reszta bez wpisów.
Okazuje się, że to nic nie daje.
Znalazłem stary post na Bez-Kabli i na szczęście -niXon- wstawił DNS i internet ruszył.
DNS:
10.1.9.7
10.1.9.8
telefon wstawiłem *99***1#
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

tom3636 pisze:Na święta zużyłem 500 GB na starterach Play z allegro ważnych do 05.1.2021 i teraz jadę na Virgin

Potwierdzam, że mi też działa. Dziś aktywowałem 2 karty

Moja procedura:
1. Kupić starter za 5 PLN
2. Zarejestrować SIM
3. Włożyć kartę SIM do telefonu i wykonać puste połączenie aby aktywować kartę.
4. Doładować kartę za 5 PLN. Na karcie będzie razem 10 PLN
5. Aktywować kodem *222*100# 100 GB.
6. Za 8LN, które jest na karcie można jeszcze wykupić 1 GB Internetu.

Czyli na kolejne 4 miesiące mamy w miarę tani net :)
Ale po co ładować za 5 zeta? Chodzi o przedłużenie wychodzących? Wpisz "*222*03#" - z konta zjedzie 3 zeta, dostaniesz 30 minut i smsów, 300 MB, ale i RWK, a za pozostałe 2 zeta możesz sobie kupić 2x1GB kodem "*222*25*1#" :)

Kombinujesz jak koń pod górę ;)
H3PO4PL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-04-04, 15:16

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: H3PO4PL »

Czy dobrze rozumiem, że jeśli ważność konta upłynie, to pomimo ważnego pakietu 100 GB nie będę mógł z niego korzystać?
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

Jest to chyba logiczne :)
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: fluorek »

udało wam się aktywować zasięg t-mobile albo orange? z informacji na stronie https://virginmobile.pl/pomoc/pierwsze- ... orzystacie pisze ze korzystają z btsów play,orange,tmobile. O ile z play wiadomo jak jest to czy da sie wymusic jakos aby korzystac z btsa tmobile/orange? (jesli sie da i info na stronce nie jest przestarzale)
Obrazek
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

z T-Mobile w 3G się połączyłem, z Orange już nie. O LTE od innych operatorów to raczej bym zapomniał. Szczególnie, że Play od początku stanowił podstawową sieć, pozostałe były "ratunkowe", a biorąc pod uwagę, że Virgin przez Playa został przejęty(i ogólnie na świecie się wyprzedaje) to wątpliwa sprawa, że jeszcze innym operatorom dopłacają za "tarmoszenie" nadajników po LTE w ramach krajowego roamingu, skoro mają własne, czyli playowskie :)

Na info na stronie raczej bym nie zerkał ze 100% pewnością - ta strona to jeden, wielki b... Nic tam się od dłuższego czasu nie zgadza. Najprościej zadzwonić na party line :)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: ksx4system »

eddie pisze:podano że APN: virgin-internet, a reszta bez wpisów.
Okazuje się, że to nic nie daje.
APN "internet" i ruszyło od ręki na starym modemie Huawei E3372
eddie pisze: DNS:
1.1.1.1 czyli publiczne DNS od Cloudflare i oczywiście działa :)
CharlesX pisze: Ale po co ładować za 5 zeta? Chodzi o przedłużenie wychodzących? Wpisz "*222*03#" - z konta zjedzie 3 zeta, dostaniesz 30 minut i smsów, 300 MB, ale i RWK, a za pozostałe 2 zeta możesz sobie kupić 2x1GB kodem "*222*25*1#"
o, tego nie wiedziałem :) dzięki
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

ksx4system pisze:
APN "internet" i ruszyło od ręki na starym modemie Huawei E3372


1.1.1.1 czyli publiczne DNS od Cloudflare i oczywiście działa :)
o, tego nie wiedziałem :) dzięki[/quote]

Dzięki. Ustawiłem u siebie na E3276 APN: internet i DNS 1.1.1.1 a także telefon *99#
Wszystko działa.
gr3go
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-04-19, 15:05

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: gr3go »

Nie mogę dopisać swojej karty przeniesionej z playa do virgin.Komunikat ;karta powiązana z innym kontem abonenckim
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: wojteks »

Żalisz się? Raczej dzwoń na infolinię operatora.
Nie pomagam na PW!
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

gr3go pisze:Nie mogę dopisać swojej karty przeniesionej z playa do virgin.Komunikat ;karta powiązana z innym kontem abonenckim
Miałem podobnie - karta zarejestrowana na mnie, ale ta sama sytuacja. Na infolinii wyjaśnili, że podczas jej rejestracji imię i nazwisko wpisane zostały z dużych liter, a w systemie są wpisane w inny sposób i system odrzuca. Dla ich systemu JAN KOWALSKI to nie to samo co Jan Kowalski.
Musisz dzwonić na CMOK.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: tom3636 »

fluorek pisze:udało wam się aktywować zasięg t-mobile albo orange?
Obrazek


Mi się udalo, ale coś tam chyba przycinają, Mam kolo domu 400 metrów BTS Play i T-mobile. Karta Red Bull mi wyciągala 70 - 80 MBPS na Huawei B525.

Slabiutki Samsung J5 z karta Orange 45 Mbps a z router z kartą Virgin 25 Mbps więc 3 x wolniej niż kiedyś Red Bull Mobile. Mieszkam na wsi 400 metrów od anteny, więc warunki i liczba klientów raczej się bardzo nie zmieniają.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: tom3636 »

gr3go pisze:Nie mogę dopisać swojej karty przeniesionej z playa do virgin.Komunikat ;karta powiązana z innym kontem abonenckim

Też tak mam. 2 pierwsze karty kupilem w zabce i tam mi mila pani przy kasie zarejestrowala. Te karty mam dodane do swojego konta Virgin mobile. 2 kolejne kupielm przez internet na stronie virgin i tych nie moge dodac do swojego konta. Na tych 2 kolejnych stan konta sprawdzam krotkim kodem *222*100*1# . Pewnie gdzies przy rejestracji jest literowka alo wszyskie litery imienia i nazwiska sa wpisane raz malymi a raz wielkimi literami.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: fluorek »

tom3636 pisze:
fluorek pisze:udało wam się aktywować zasięg t-mobile albo orange?
Obrazek


Mi się udalo, ale coś tam chyba przycinają, Mam kolo domu 400 metrów BTS Play i T-mobile. Karta Red Bull mi wyciągala 70 - 80 MBPS na Huawei B525.

Slabiutki Samsung J5 z karta Orange 45 Mbps a z router z kartą Virgin 25 Mbps więc 3 x wolniej niż kiedyś Red Bull Mobile. Mieszkam na wsi 400 metrów od anteny, więc warunki i liczba klientów raczej się bardzo nie zmieniają.
jakim sposobem? przez roaming czy jak?
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: eddie »

U mnie ten Virgin (100GB do wiosny) chodzi trochę słabiej, niż Play (100 GB do końca kwietnia), choć jestem blisko nadajnika Play i obie karty korzystają z tego samego nadajnika.
Czasem wyczuwam niską prędkość przy przeglądaniu stron WWW i zdarza się, że mam komunikat "strona niedostępna", a wtedy muszę kliknąć "odśwież".
Filmy i transmisje telewizyjne są odtwarzane prawidłowo. Także pobieranie plików jest OK.
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

U mnie podobna historia - chwilowe "zaniki" netu. Myślałem, że coś nie tak z modemem albo routerem i miałem już z softami kombinować, ale widzę, że problem leży po stronie operatora.
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: EXILON »

Potwierdzam, miałem to samo z chwilowymi zanikami netu na VM. Odległość 500m do nadajnika.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: fluorek »

ten sam problem z zanikami neta czyli wina 100% po stronie operatora, na obydwu telefonach to samo, 1km w linii prostej od btsa
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: ksx4system »

Zaników sygnału gorszych niż zazwyczaj w Play nie doświadczyłem ale na kartach Virgin Mobile nie jest przepuszczany ruch ICMP (czyli zwyczajnie mówiąc ping).
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
CharlesX

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: CharlesX »

Pingi zaczynają fruwać przy użyciu VPNa i z jakiegoś powodu transfery wzrastają. Dziwne :)
Tyle, że na VPN wujek Google zaczyna podsyłać do wyklikania latarnie i inne przejścia dla pieszych, bo IP mu nie pasi...

bez VPN:
Obrazek

z VPN:
Obrazek
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: atento »

Przez vpn nie robi sie speedtestów, jak zobaczysz kiedyś 600Mbps to Ci kalosze spadną hehehe



Wsadziłem sobie testowo dziewice i widze, że nadal play u mnie to kicha przednia, chyba, że to wina virgin ;)
Tylko pasmo 2600 ma normalne. Prędkość pod kręskę na każdej kombinacji, jednak tylko na samym 2600 pingi są ok 30ms, przy agregacji skaczą do 70ms-90ms :hyhy: :szok:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Virgin mobile LTE dla Januszy

Post autor: atento »

Internet z virgin to łajno...

Zawiesza sie, ledwo strony się ładują trzeba restartować połączenie po czasie, nie ma polotu do mojej darmochy z gminy gdzie mam 10/10Mbps za free ;) Jako internet płatny gdzie strony www sie wieszaja to nie ma racji bytu. Włożyłem kartę play i działą wysmienicie.... virgin to syf.
ODPOWIEDZ