Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
machopl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-18, 11:13
Lokalizacja: Nowe Aleksandrowo

Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: machopl »

Witam,
Prosiłbym o pomoc w wyorze operatora i sprzętu.
W obecnej chwili posiadam internet w playu (modem Huawei B715), niestety jest to tak niestabilne że nie dam rady normalnie pracować.
Czasem internet działa ok tzn download ~100 upload ~30.
Czasem kompletnie nie działa wywala z btsa albo upload jest praktycznie na poziomie 0.
Obecna umowa nie jest problem mogę ją zerwać w każdej chwili ew dokupić inny modem lub anteny cokolwiek byle to działało na przyzwoitym poziomie pozwalającym pracować i uczyć (konferencje wideo itp)
Moja lokalizacja https://goo.gl/maps/tRxE5HVvfbUoyEqAA
Dziękuję i pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: matek451 »

Ponosisz konsekwencje własnego lenistwa , po routerze widać ze masz abonament z Play od dawna i liczyłeś na cud. Mieszkasz w takiej lokalizacji ze po zakupie oferty należało zrobić testy pasm LTE2600, lte2100, LTE1800 na B715 i na ich podstawie kupić antenę zewnętrzną, nie zrobiłeś nic aby móc korzystać z Play. Tak robi 95% użytkowników internetu mobilnego a potem wini operatora. BTS 5GR Play Krynice działa w agregacji LTE2600+2100+1800+800, dosył światłowodem więc ma potencjał ale najpierw trzeba sobie zapewnić optymalne parametry sygnału na 1800-2600MHz anteną zewnętrzną. Operator właściwy tylko trzeba wiedzieć jak z niego korzystać.
machopl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-18, 11:13
Lokalizacja: Nowe Aleksandrowo

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: machopl »

Hej, dzięki za odpowiedź ale nie zgodzę się z tym że to konsekwencja lenistwa. Nie znam się na tym i tyle. Umowa z playem to umowa biznesowa bo mam inne usługi u nich dlatego internet też tam brałem, dobry pakiet w dobrej cenie.
Wracając do tematu na chwilę obecna działa to tak ze praktycznie nie jestem w stanie nic robić dlatego też wątek na forum z prośba o pomoc/podpowiedź. Tak jak wspomniałem mogę zmienić modem/antenę/operatora cokolwiek. I jeśli jest ktoś kto byłby w stanie podpowiedzieć na co bo ma wiedzę w tym temacie to chętnie skorzystam z pomocy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: matek451 »

A w jaki sposób chcesz korzystać z Play jak do stacji bazowej masz 4km? W 90% lokalizacji w Polsce antena zewnetrzna to konieczność i tak jest u ciebie, więc najpierw testy na samych LTE2600, LTE2100, lte1800 z B715 na zewnątrz, pasma wymuszasz HManagerem czy HuaCTRL na Android lub LTE H-monitor na Windows i pokazujesz screeny z aplikacji speedtesty, potem agregacja LTE2600+2100+1800 i to samo. Na tej podstawie dobór anteny zewnętrznej ale na 90% będzie to Dual LTE1800-2600MHz. Główny nacisk w Play stawia się na poprawę parametrów na 2600MHz bo to najszersze pasmo na 20MHz i na nim pracuje LTE2600, potem LTE1800 NA 15MHz i LTE2100 na 10MHz, w agregacji tych pasm 45MHz pozwala na uzyskanie najlepszych prędkości. Te czynności powinieneś wykonać od razu po instalacji B715 u siebie i zakupić anteną , bez niej internet nie ma prawa działać stabilnie i szybko ale tego doradcy Play nie powiedzieli sami nie mają pojęcia o sieci własnego operatora czy sprzęcie.
machopl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-18, 11:13
Lokalizacja: Nowe Aleksandrowo

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: machopl »

Witam, Udało mi się porobić kilka testów.
Modem w domu na parapecie ( przy oknie) i modem na zewnątrz na parapecie w tym samym miejscu
Testy robione dzisiaj(niedziela) ok godziny 14:30
speed-testy.png
W domu
dom_razem.jpg
Na zewnątrz
_zew.jpg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: matek451 »

BTS Krynice, screeny z parametrami sygnału nieczytelne ale widać jak słabe sa w domu parametry sygnału na 2600MHz a potem na 1800/2100MHz ale to wiedzialem od poczatku, wystawienie routera na zewnatrz juz poskutkowało wzrostem DL na najszybszej agregacji 3 pasm pojemnościowych LTE a UL poszedł w kosmos, antena Dual LTE 1800-2600MHz załatwi sprawę ale to było jasne od dawna, nie da się korzystać z pasm pojemnościowych LTE w takich warunkach wewnatrz domu i osiagać duzych prędkości.
machopl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-18, 11:13
Lokalizacja: Nowe Aleksandrowo

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: machopl »

Czy antena o której piszesz to Cybertech ?
Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz

Czy może jest cos lepszego?

poprawione załączniki:
DOM:
dom-a.jpg
dom-b.jpg
ZEWNĄTRZ:
zew_a.jpg
zew-b.jpg
machopl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-18, 11:13
Lokalizacja: Nowe Aleksandrowo

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: machopl »

Dziękuję za podpowiedź, kupiłem antenę Cybertecha, po zainstalowaniu diametralna różnica wszystko działa jak należy na speedtestach średnio wyciągam:
Down: 50
Up: 35.
Temat uważam za zamknięty, pozdrawiam.
jocer5
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2021-01-12, 07:00

Re: Pomoc przy wyborze operatora i sprzętu.

Post autor: jocer5 »

Jaka antena docelowo
ODPOWIEDZ