Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Plaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-03, 12:57

Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Plaster »

Witam,
Jak w temacie, szukam rozwiązania dla osoby starszej, która ma swój numer z taryfą, której się nie opłaca zmieniać i z uwagi na jej wiek, nie ma tam opłacalnych pakietów internetu, a z uwagi że Mikołaj sprezentował smartfona, potrzebna jest druga karta sim, gdzie będzie internet.
Nie potrzeba go jakoś mega dużo, dobrze by było, by pakiet był zakupiony jednorazowo i starczył na rok. Może być też jakaś usługa cykliczna, wtedy doładuję konto z zapasem, by pakiet mógł się odnawiać.
Najważniejszy jest internet, pewnie padnie pytanie ile - myślę, że w przedziale 1-3gb. Głównie Whatsapp, jakiś YT, ale pewnie zdjęcia/fimiki wnuczków będą dominować. Zapas mam na uwadze, gdyby telefon bądź aplikacje wymagały aktualizacji.
Co znalazłem:
- karta orange wybierz swój numer 50gb - kartę zakupiłem, ale nie mam pojęcia czy da się to przedłużyć na rok - opcja za 360zł to słaby pomysł.
- virgin mobile - 9zł/mc ale tylko 1 gb i gb nie sumują się, na plus jakiś drobny pakiet minut i sms,
- jakiś starter z plus 30gb - na allegro w róznych wariantach od 20 do 50zł ważny rok, wygląda jak starter ze sklepu bez żadnych kombinacji do zrobienia samemu.

Może są jakieś jeszcze ciekawe rozwiązania?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam noworocznie :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: onken »

Play odnowa i jakiś pakiet danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Plaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-03, 12:57

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Plaster »

onken pisze:Play odnowa i jakiś pakiet danych.
15zł za 10gb na 10dni w ofercie odnowa to nie to czego szukam.
Nie chcę ładować karty po 25/30zł na miesiąc, bo w tych rozwiązaniach są rozmowy, sms i czasami mms, ale to jest zbyteczne.
Do 10zł na miesiąc, za jakiś pakiet to jest akceptowane.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: wojteks »

Przeczytaj i sprawdź jak działają pakiety w tej taryfie i jakie są koszty miesięczne a nie zakładaj że to 25-30zł.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: onken »

Pakiet w odnowie jest ważny bezterminowo.
Albo większość pakietów.
Plaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-03, 12:57

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Plaster »

Ok, chyba coś mi się za pierwszym razem nie załadowało, widzę pakiety 1gb za 5zł. Zakładając zużycie na poziomie 1gb na miesiąc to mamy 60zł w skali roku. Jeżeli zużyje się mniej to i tak pakiet starczy na dłużej.
A co sądzicie o ofercie z Plus, starter za ok 20zł (na zdjęciach w aukcji to jakiś starter za 15zł) i doładowanie za 30zł, gdzie 30zł jest aktywatorem bonusu 30gb na rok? Tu o tyle dobrze, że by było od razu to 30gb, nie musiałbym jakoś doglądać postępu zużycia danych by doładować?
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: doqtor »

W play odnowa są jeszcze bezterminowe pakiety 2GB za 9zł oraz 6GB za 25zł. Ten drugi mógłbyś kupić 2 (z tego co pamiętam to powinny się zsumować ale to się upewnij) i teoretycznie mogłyby wystarczyć na rok przy założeniu średniego zużycia 1GB na miesiąc.
Plaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-03, 12:57

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Plaster »

5zl x 12mcy to 60zł za 12gb, 25zl x2 - 50zł za 12gb, oscylujemy przy założeniu 1gb/mc, a ciut więcej, bo tak jak wspomniałem, przyjdzie aktualizacjacji na 1gb nie zrobię, wiem że pakiet po załadowaniu bedzie większy, może coś w opozycji do Play.
Jeżeli te pakietu pozwalają na wielokrotnie uruchomienie to 24gb mam za 100zł, a to wychodzi więcej jak Plus, a GB mniej.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: doqtor »

Tylko weź też pod uwagę że lte plusa w większości miejsc to porażka, a piszesz że w grę miałoby wchodzić youtube, filmiki, pewnie też połączenia wideo na whatsapp. Jeśli ta osoba miałaby używać głównie w domu to sprawdź jak działa tam plus i inni operatorzy i na podstawie testów decyduj w jaką sieć najlepiej pójść.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: eddie »

Pakiet 5 GB, to za mało na miesiąc przy przeglądaniu YouTube, i aktualizacjach.
Plaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-03, 12:57

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Plaster »

Wideopołączenia odpadają, ja osobiście nie jest zachwycony jakością połączeń, a oglądanie pixeli, albo tłumaczenie jak babcia czy dziadek ma trzymać telefon przez pół połączenia to średnia sprawa.
Nie mówię o namiętnym siedzeniu na YT, aktualizacje, też nie są codziennie, głównie zdjęcia na Whatsapp. Dziadkowie mieszkają w dużym mieście, a nie na wsi.
Reasumując - do 10zł/miesiąc - czy 120zł na rok najwięcej internetu, ważnego rok gdzie znajdę?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: matek451 »

Dziwne ze majac starter Orange FREE z 50GB na 2 tygodnie jeszcze się zastanawiasz? https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... b2d5d5.pdf no i za doładowanie100 zł dostaniesz 50GB na 5 m-cy a wszystko przedłuzysz jeszcze o rok.Dziadkowie zaszaleją i nie bedą się szczypać o każdy MB.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: Cipher »

Starter Plusa 30 GB kupisz za 15 zł w salonie. Trzeba aktywować odpowiednie usługi i doładować kartę za 30 zł. Masz wtedy rok ważności konta (na wychodzące również) i pakiet 30 GB. Są jeszcze jakieś giga banki i inne jakby ktoś potrzebował więcej.
Ja tego startera używam w urządzeniach, które potrzebują stałego dostępu do internetu, niekoniecznie wiele transferu w ciągu roku zużywając. No i co jakiś czas wysyłam/odbieram na nich SMS. Do takich rozwiązań jest to oferta idealna.
CharlesX

Re: Mało internetu - długi czas ważności - pakiet dla seniora

Post autor: CharlesX »

W Virgin masz jeszcze pakiet Mini3 - za 3 zeta dostajesz 30 minut i smsów oraz 300 MB, ale w ramach tego pakietu możesz sobie dokupić dodatkowe pakiety 1GB za zeta. Czyli za 10 zeta masz 7.3 GB + te minuty i smsy.

W samym telefonie możesz zainstalować i poustawiać tego launchera(jak dobrze poszukasz po internetach to znajdziesz wersję "opłaconą"):
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US

Sam go u swojej seniorki zainstalowałem, powyciągałem najistotniejsze aplikacje, porobiłem podmenu ze skrótami typu "stan konta", "ile internetu", dokup 1GB". No i to działa od kilku lat, bo jak owa seniorka dostała nowy telefon z domyślnym menu to przerażenie w oczach. A teraz sobie śmiga po necie, czyta przepisy, ogląda YT i zadowolona :)
ODPOWIEDZ