Internet mobilny vs Radiówka

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

Cześć wszystkim!

Zacznę może od początku, na początku roku przeprowadziłem się na inne mieszkanie. Po przeprowadzce okazało się, że do budynku nie jest poprowadzony światłowód (zaraz za ulicą jest osiedle, na którym bez problemu jest dostępny). Kontaktowałem się praktycznie z każdym operatorem, ale niestety została mi tylko radiówka, która obecnie jest dostępna na mieszkaniu. Po tygodniowym testowania owego internetu jestem załamany tym jak on działa :facepalm:. Prędkości uzyskiwane na speetest 10-25/5-15. Internetu użytkuje na dwóch telefonach, laptopie oraz konsoli PS4. Podczas gry ping praktycznie cały czas skaczę pomiędzy 30-100+, zdarza się nawet 400-1000. Dodatkowo niejednokrotnie wyrzuca błąd "kabel sieciowy nie jest podłączony". Konsola jest podpięta na kablu do modemu TP-Link model TL-WR841N+antena podłączona do kontaktu , a cała reszta na WiFi.
Pytaniem jest jak to wygląda z internetem mobilnym? Którego operatora wybrać i jak mogę sprawdzić, gdzie są usytuowane nadajniki wokół miejsca zamieszkania? Jaka jest różnica pomiędzy abonamentem, a takim na doładowania. Do tego na kartę jestem skłonny o zakup jakiegoś dobrego modemu. Czy uzyskam lepsze wyniki prędkości internetu mobilnego, a przede wszystkim stabilne połaczęnie?

Pozdrawiam i czekam na sugestie :papa:
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: radius »

Zainstaluj Netmonster i Speedtest w telefonie i w trakcie pomiaru prędkości zrób zrzut tego pierwszego. Potem dodaj też wynik drugiego.
Na ping 10ms to Ty w LTE nie licz. Jeśli już to 20-40ms.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

radius pisze:Zainstaluj Netmonster i Speedtest w telefonie i w trakcie pomiaru prędkości zrób zrzut tego pierwszego. Potem dodaj też wynik drugiego.
Na ping 10ms to Ty w LTE nie licz. Jeśli już to 20-40ms.
Netmonster na appstorze nie widzę, a na aplikacji speedtest wyszło teraz na włączonej konsoli i laptopie + dwóch telefonach: pobieranie: 4,81 wysyłanie: 1,78 ping: 22ms jitter: 87ms

Zdaje sobie sprawę, że na LTE będzie większy ping, ale liczę na bardziej stabilne połączenie gdyż z tą radiówką albo coś jest nie tak albo się przyzwyczaiłem do światłowodu i zapomniałem jak to było za czasów nesotrady

Edit: test połączenia na konsoli wyszedł teraz 5,3/1,0 Mb/s
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

Jednak chyba przesadziłem z tymi widełkami bo pobieranie wychodzi: 5-25, a wysyłanie 1-15. Dlaczego ta radiówka jest taka niestabilna?
VAHANARA

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: VAHANARA »

Pawlas pisze: pobieranie wychodzi: 5-25, a wysyłanie 1-15. Dlaczego ta radiówka jest taka niestabilna?
A używasz przy speed-testach zawsze tego samego serwera docelowego i masz odłączonych innych użytkowników?

Szybkość łącza do operatora sprawdza się TYLKO speed-testem certyfikowanym. Podłączenie do modemu / routera kablem, inni użytkownicy LAN i wifi włączeni.

Inaczej, to masz zbieraninę przypadkowych wyników.

Niezależnie - trochę mało tego transferu na taką ilość użytkowników, zwłaszcza, jeśli są cięższcy. Router też nie najmocniejszy do takich zabaw, zwłaszcza, jeśli ma intensywny ruch po wifi. Ipv6 masz wyłączone?

A jak odłączysz wszystkich innych użytkowników to też masz źle?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: wojteks »

Zapytaj dostawcy, zapewne ma słabo zbudowaną sieć (za dużo klientów na łącze/stację bazową).

Na dziś era radiówek w 90% przypadków minęła, nie są w stanie zapewnić większych prędkości.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: matek451 »

M agiczne słowo lokalizacja ? Bo zaczyna się od jej podania. Do tego jaki operator na tym Apple a potem kod *3001#12345#* – aktywuje funkcję Field Test, i pokazujesz screeny z niego. A uryniarzowi za taką radiówkę dziekujemy.
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

@VAHANARA
Tak na 99% jest to na tym samym serwerze, a mierzone na speedtest.net. Zauważyłem, że po 24 internet jest bardziej stabilny i działa lepiej. Zapewne jest to spowodowane mniejszym obciążeniem łącza. Według speed testu operatora na ten moment jest 28/9 ping 9 co jest rzadkością.
Muszę jutro zobaczyć na laptopie bez innych urządzeń podłączonych. Tak czy siak jest to dalej słaby transfer jak na moje użytkowanie. 2x telefon + laptop są po WiFi, a konsola na kablu.
Jak mogę sprawdzić to całe Ipv6? Nie będę ukrywał, że jestem jakimś specjalistą

@wojteks
Jutro mam zamiar się zgłosić do dostawcy bo naprawdę po tym tygodniu testowania tego rozwiązania w postaci radiówki jestem zażenowany wynikami, dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy wolałbym wiedzieć, że nie ma lepszej opcji w kwestii internetu. Wydaje mi się, że wszystkie cztery mieszkanie jakie są w tym budynku mogą być podpięte pod tą antenę.

@matek451
Lokalizacja to Tychy (woj Śląskie). Mógłbyś powiedzieć, które dane konkretnie byś potrzebował? Na moim telefonie tak jakby było trochę to okrojone w porównaniu do tego co widziałem na necie
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: krychxagg »

Tychy są duże, przydałaby się nam chociaż ulica i budynek do zerknięcia jakie nadajniki są w okolicy itp. Wtedy możemy doszacować bardziej czego możesz szukać. A co do radiówek to bardzo często są na nich wahania, przyczyn tego jest wiele. Internet radiowy w grach wypadać będzie gorzej niż dobre LTE. Żadna dobra radiówka w Polsce nie dorówna również agregacji 4 pasm w LTE, ale tak jak mówiłem bez lokalizacji możemy powróżyć z fusów tutaj, i nic nie odkryjemy.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

@krychxagg Tychy ul. Lwa Tołstoja 7a

Jakich mniej więcej można spodziewać wyników na LTE? Jest to stabilne rozwiązanie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: matek451 »

Zalezy jakiego operatora tam wybierzesz, masz telefon w jakiej sieci?








































/
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

matek451 pisze:Zalezy jakiego operatora tam wybierzesz, masz telefon w jakiej sieci?
Telefon mam w Play na abonament, ale nie ukrywam, że pakiet internetu nie powala. Osobiście myślałem o czymś na kartę (doładowanie) i router/modem kupiłbym we własnym zakresie.
Jest jakaś różnica pomiędzy internetem mobilnym w abonamencie, a na kartę?







































/[/quote]
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: matek451 »

No to zrób test na karcie Play w telefonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokaż screena z niej i speedtest, najpierw w domu a potem z telefonem na zewnątrz.
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

matek451 pisze:No to zrób test na karcie Play w telefonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokaż screena z niej i speedtest, najpierw w domu a potem z telefonem na zewnątrz.
Niestety na appstorze nie ma tej aplikacji, a nie mam aktualnie dostępu do telefonu z androidem
VAHANARA

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: VAHANARA »

Możesz spróbować z emulatorem Androida na IoS - podobno potrafi działać.
Pawlas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-01-10, 20:53

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: Pawlas »

VAHANARA pisze:Możesz spróbować z emulatorem Androida na IoS - podobno potrafi działać.
Nawet o tym nie wiedziałem. Będę musiał zbadać temat
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet mobilny vs Radiówka

Post autor: key »

VAHANARA pisze:Możesz spróbować z emulatorem Androida na IoS - podobno potrafi działać.
Daj link gdzie mozna to sciagnac.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ