Wybór operatora

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pr1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-11, 10:28

Wybór operatora

Post autor: pr1 »

Witam,
Mieszkam w małej miejscowości w woj Mazowieckim .Moje położenie 52.38'10.08'N 19.53'38.65'E miejscowość Zagroba 09-230
Wybrałem operatora Play ponieważ najlepiej działa testy wykonywałem na wszystkich operatorach wokół Mnie pasma wymuszałem .
Router na jakim wykonywałem testy to b818-260 5G .
Najlepiej działa Play gdzie osiągam prędkości rzędu 80mb/s lecz nie mogę ustawić połączenia 2600MHZ Bielsk tzn jest tylko na dachu.
Plus który w Bielsku ma tylko 2600mhz i 1800 mhz nie ma innych częstotliwości a prędkość jest rzędu 10mb/s download 0.5 mb/s upload
T-mobile ustawiony na Bielsk agreguje pasmo 2600mhz ale bardzo słabe wyniki 6mb/s , z drugiej strony domu tzn nadajnik w miejscowości Starozreby nie agreguje pasma 2600mhz a na auto około 10mb/s na 1mb/s .
Orange to totalna porażka nie wiem czemu przecież to nadajniki te same co T-mobile .
Dlatego wybrałem Play (nie mam żadnej umowy ani nic ) Ale może popełniłem błąd . Stacjonarnie mam internet radiowy 10mb/s na 1mb/s .
Tego Internetu potrzebuje do działalności którą prowadzę i zależy Mi żeby upload był jak największy ponieważ idzie wszystko na live i na 1 mb/s uploadu nie daje rade.
Dodatkowo chce dokupić antenę (cena bez znaczenia ,temat założony w innym dziale) Ale nie wiem czy dobrze dobrałem dostawce ?
Z jaką aplikacją porobić zdjęcia czy coś innego , dzięki za pomoc
Ps. Co oznacza ze w Bielsku nadajnik Plusa ma tylko 2600mhz na btsearch ?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór operatora

Post autor: Pawrzes »

Wybrałeś najlepszego operatora w tej okolicy. Antena zewnętrzna przede wszystkim poprawi upload.
Nadajniki te same ale obie sieci mają różną ilość klientów w danej okolicy i własne pasma (dawniej współdzielili LTE1800 i UMTS900)
Plus ma w Bielsku również 1800 i 900 (pasmo zasięgowe wolne i przeważnie bardzo przeciążone) bo korzysta również z częstotliwości Aero2 (spółka zależna Cyfrowego Polsatu do którego należy też Polkomtel, operator sieci Plus)
Pozdrawiam
pr1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-11, 10:28

Re: Wybór operatora

Post autor: pr1 »

Właśnie się zastanawiam czy antena 1800-2600 na Bielsk czy 1800-2100 na ciachcin lub mokrzyk. Bo nie wiem czy w razie problemu jeśli hy nie działało dobrze z Bielska to można ją przestawić na inną miejscowość? Albo kupić dwie sam nie wiem jak to rozwiązać
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór operatora

Post autor: Pawrzes »

Anteny muszą być skierowane w jednym kierunku (jedna dualna technologia MIMO lub 2 sztuki anten SISO) a z którego są lepsze transfery to okaże się po zamontowaniu, zostawisz sobie po prostu kierunek z którego wypadną najlepsze transfery. Jeśli sygnał jest podobny z różnych stacji na telefonie/routerze to antena kierunkowa jeszcze bardziej pozwala "wyselekcjonować" zasięg z danej stacji.
Pozdrawiam
pr1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-11, 10:28

Re: Wybór operatora

Post autor: pr1 »

Czyli wezmę 2600-1800 kabel 5 m do tego jakaś puszka żeby router zamknacbo poddasze nie ogrzewane, do tego jakiś wzmacniacz sygnału? Żeby WiFi było w całym domu. Albo Poe +20 MB Ethernetu i jakiś router na dole postawić. Router jakiś posiadam to B818-260. Dobrze kombinuje czy to nie wypali? Mógłbyś coś polecić jakie kable itd? Nie ukrywam że się na tym nie znam i opieram się na tym co na forum wyczytałem. Dzięki za pomoc
VAHANARA

Re: Wybór operatora

Post autor: VAHANARA »

pr1 pisze:Czyli wezmę 2600-1800 kabel 5 m do tego jakaś puszka żeby router zamknacbo poddasze nie ogrzewane
A co w lato, nie ugotuje się?
pr1 pisze:do tego jakiś wzmacniacz sygnału? Żeby WiFi było w całym domu.
Z repeaterami to wcale tak prosto nie bywa. Trzeba go umieścić w dobrym miejscu, a i tak prędkości zwykle są mniejsze niż max z routera, do tego różnie bywa ze stabilnością. Nie ma reguły - trzeba uruchomić i sprawdzić, jak się w danej lokalizacji zachowuje. Tak czy inaczej to ostanie rozwiązanie, które warto brać pod uwagę.
pr1 pisze: Albo Poe +20 MB Ethernetu i jakiś router na dole postawić.
I to jest najlepsza opcja - kabel + AP lub router pracujący jako AP. Chyba, że 818 w tryn bridge i wtedy router na dole.

Alternatywnie może być jeszcze PLC wifi, ale w domach piętrowych bywają problemy z fazami na instalacji elektrycznej.
pr1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-11, 10:28

Re: Wybór operatora

Post autor: pr1 »

Nie chyba się nie ugotuję tak Mi się wydaje mam, ale może jakaś dobra opcje polecisz dziś na poddaszu - 20 to nie wiem czy ten router to wytrzyma? Bardziej się boję że od wilgoci go szlak trafi, dlatego myślałem o jakiejś puszcze hermetycznie zamykanej lub po prostu szafka dobrze zamknięta ale zastanawiam się właśnie jak to rozwiązać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora

Post autor: wojteks »

Na poddaszu wilgoć? Skąd? Na ciepłym routerze się nic nie wykropli. Wykraplałoby się gdyby był zimniejszy niż poddasze co raczej się nie zdarzy.
Nie pomagam na PW!
pr1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-01-11, 10:28

Re: Wybór operatora

Post autor: pr1 »

Czyli po prostu postawić go na szafce i nic mu nie będzie? No i tak lepiej będzie nie będę musiał kombinować
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora

Post autor: wojteks »

Tak.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ