Internet na wsi

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

playuserr
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2021-01-18, 18:42

Re: Internet na wsi

Post autor: playuserr »

Może gdyby umieścić go w skrzynce i wrzucić kilka woreczków do odprowadzania wilgoci?

Poleci jeszcze ktoś jakiś porządny kabel ethernet o długości z 7-10m?
Przykładowo taki będzie ok? https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciow ... 9634541622
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na wsi

Post autor: key »

Te woreczki przestaja dzialac po parunastu godzinach - ilosc wilgoci jakie moga pochlonac jest ograniczona, ilosc wilgoci na zewnatrz nie.

Sama wilgotnosc nie jest wiekszym problemem, jak pisal wojteks - jesli woda na to nie leci, to nic skraplac sie nie powinno. Zreszta w domu wilgotnosc potrafi byc takasama - wystarczy ze otworzysz okno.

Kabel bedzie dzialac, mimo tego ze jest z jakiegos dziwnego materialu. Ja szedl bym w miedz - jest troche drozej, ale parametry sa duzo lepsze.
Nie pomagam na PW.
playuserr
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2021-01-18, 18:42

Re: Internet na wsi

Post autor: playuserr »

Dobra, zaryzykuję i wrzucę go na strych, mam jeszcze pytanko, mianowicie z anteny wychodzą 2 kable, które podłącza się do routera, kolejność ma jakiekolwiek znaczenie? Bo nie widzę żadnego oznaczenia czy dany kabel podłączyć do wejścia na routerze wyżej/niżej.
VAHANARA

Re: Internet na wsi

Post autor: VAHANARA »

playuserr pisze:z anteny wychodzą 2 kable, które podłącza się do routera, kolejność ma jakiekolwiek znaczenie? Bo nie widzę żadnego oznaczenia czy dany kabel podłączyć do wejścia na routerze wyżej/niżej.
Z punktu odbioru nie ma to znaczenia, może mieć jakieś znaczenie przy nadawaniu w szczególnych sytuacjach - router nadaje tylko z jednego wyjścia (1) - czyli jedną anteną (w panelu są dwie niezależne anteny).
Więc podłączasz dowolnie i ustawiasz antenę. Jak jesteś bardzo ciekaw, to możesz później zamienić kable i zobaczyć, czy zdołasz zauważyć jakąś istotną różnicę. Prawdopodobnie nie, nawet, gdyby się pojawiła, z uwagi na samą zmienność UL.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na wsi

Post autor: key »

playuserr pisze:Dobra, zaryzykuję i wrzucę go na strych, mam jeszcze pytanko, mianowicie z anteny wychodzą 2 kable, które podłącza się do routera, kolejność ma jakiekolwiek znaczenie? Bo nie widzę żadnego oznaczenia czy dany kabel podłączyć do wejścia na routerze wyżej/niżej.
Obydwa kable powinny byc podlaczone - anteny sa umieszczone pod katem 90° i nie maja na siebie wplywu - kazda z nich stanowi niezalezna droge komunikacji z BTSem.
Poczytaj jak dziala MiMo.
Nie pomagam na PW.
playuserr
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2021-01-18, 18:42

Re: Internet na wsi

Post autor: playuserr »

Przychodzę z efektami, które są bardziej niż zadowalające a zapewne będą jeszcze lepsze, ponieważ obecnie antenę "prowizorycznie" umieściłem na małym maszcie w ogrodzie (jest mniej więcej na wysokości kilku świerków, które akurat zasłaniają miejsce, z którego idzie zasięg - co na pewno przeszkadza), docelowo będzie z 3x wyżej na dachu, jednakże obecne warunki pogodowe skutecznie uniemożliwiają takie rozwiązanie.

Speedtest z teraz u sąsiada i u mnie :D dziwi mnie tylko ten niski upload u mnie, jednakże to może właśnie przez słabe umiejscowienie anteny.
focosur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-09-17, 08:47

Re: Internet na wsi

Post autor: focosur »

Jak uzyskać te konto smartadmin? Chyba coś na routerze, ale loguje się jako admin. Chyba, że o to chodzi, ale kiedy wcześniej na niego spojrzałem, nie widziałem opcji forsowania danych pasm. surveyzop
ODPOWIEDZ