Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

Witajcie, spotkaliście się z takim przypadkiem że konsultant na infolinii zadeklarował wam jakieś warunki cenowe, a w umowie dosłanej na email nie ma o tym wzmianki i są standardowe warunki cenowe ?

I czy w takiej sytuacji, jeśli nie odbiorę przesyłki od kuriera i jej nie podpisze, to ta umowa została zawarta, czy mogę o niej zapomnieć i nie odbierać przesyłki od kuriera ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: key »

Reklamuj warunki - w czasie rozmowy byly inne.
Nie pomagam na PW.
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

Chodzi o to że nie chce użerać się z operatorem, skoro nie potrafi wysłać warunków takich jak zostały ustalone telefonicznie, stąd moje pytanie czy bez konsekwencji mogę nie odebrać tej przesyłki. Na zdrowy chłopski rozum to mogę, umowa nie zostanie podpisana. A jak to w praktyce wygląda ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: key »

Wszystko powinno byc opisane w umowie, ale na chlopski rozum przesylka i umowa to dwie rozne rzeczy.
Nie pomagam na PW.
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

No ale to przesyłka z umową właśnie :) no i na chłopski rozum skoro wczoraj wieczorem dopiero otrzymałem szczegółowe warunki umowy na piśmie, to właśnie zastanawiam się czy nieodbranie tej umowy (czytaj nie podpisanie jej) będzie wiązało ze sobą jakieś konsekwencje, czy lepiej to odebrać, a później złożyć wypowiedzenie, lub składać reklamacje tak jak wcześniej wpomniałeś.
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 09:52 przez no1muzzy, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: key »

Wiec powinienes odebrac, sprawdzic czy umowa w przesylce jest ze zmianami ktore Ciebie interesuja i - jesli nie - reklamowac u dostawcy. Istnieje prawdopodobienstwo ze umowa ktora dostales na maila jest inna niz ta, ktora bedzie w paczce - obslugujacy po prostu przeslal Ci standartowy pakiet.
Nie pomagam na PW.
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

To byłoby trochę mało poważne ze strony konkretnie tmobile że na email wysyłają umowy inne niż te które dostarczają później na papierze. Klient nie ma możliwość zapoznania się z treścią przed podpisaniem.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: key »

A zastanawiales sie, ze to nie "T-Mobile" wysyla umowy, tylko jakas (niekoniecznie inteligentna) osoba, ktora pracuje dla nich za pare PLN na godzine?

Pozatym: dostajesz umowe to ja czytasz i sprawdzasz czy jest dla Ciebie ok przed podpisaniem. To co posylaja mailem niekoniecznie musi byc identyczne z tym co podpisujesz.
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 10:06 przez key, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: wojteks »

Otwierasz przy kurierze, skoro wiesz gdzie jest różnica między tym obiecanym na infolinii a przesłanym e-mailem znajdujesz ją w 5 sekund i jeżeli jest inaczej niż miało być odmawiasz podpisania, kurier zabiera nie podpisaną umowę.

Jak podpiszesz będziesz się bujał z reklamacjami itp.

PS pamiętaj że na infolinii obiecują dużo i często to są ludzie z zewnętrznych firm.
Nie pomagam na PW!
CharlesX

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: CharlesX »

Tak. nC+ swojego czasu przez słuchawkę obiecywało cuda na kiju, a jak przyszło do podpisania papierów to okazało się, że no o czym mowa...
Dlatego warto sobie nagrywać rozmowy z tymi baranami, bo mają przykaz "cisnąć na wynik" wszelkimi metodami, a później Ty się bujasz i udowadniasz, że nie jesteś wielbłądem... To się oczywiście da odkręcić i ustalone(jak masz dowody) warunki wywalczyć, ale to jest zabawa i marnowanie czasu.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: eddie »

Wielu pośredników tak robi, że wciskają dodatkowe usługi, o których wcześniej w rozmowie nie było.
Znajomy niedawno naciął się na umowę na 2 lata w Orange i internet tylko 5 GB i kiepski telefon.
Został zaskoczony zmianami, ale nie chciało mu się później reklamować.

Jeśli uważasz, że zmieniono warunki, to nie odbieraj przesyłki.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: radius »

Na 99,99% tego "nagrania" z rozmowy nie ma.
I na podstawie czego zareklamujesz?
Kurier też nie wiadomo ile nie będzie czekać. Na szybko czytasz. Jak się nie zgadza to nic nie podpisujesz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

Na szczescie nagranie posiadam. Swoją drogą to maja niezły balagan w tmobile, regulaminy promocji na kolanie chyba pisane, bo wymieszane z roznych promocji podpunkty, i tak np w regulaminie magenta biznes L czyli do 200mbps jest zapis ze maksymalna predkosc pobierania w tej taryfie to 60mbps, a w innym podpunkcie 200mbps.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: radius »

Jeśli nie powiedziałeś, że nagrywasz to raczej tego wykorzystać nie możesz. Zapytaj prawnika żeby sobie krzywdy nie zrobić.
Dlatego ja natrętów zawsze informuję, że nagrywam. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby dalej ktoś chciał rozmawiać. Czy to fotowoltaika czy telekomy. Wszyscy się natychmiast rozłączają.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

No jak nie powiedziałem jak powiedziałem:), poza tym sami to mowią jak dzwonią. Poki co wszystko jest okej, w aplikacji wyświetla się kwota taka jak ustalona. LTE śmiga jak ta lala:)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: darekka »

Jak oferta dogadana i dobre warunki dostałeś w rozmowie to mając zapis rozmowy masz pewność wygranej w przypadku konieczności reklamowania różnic, ba nawet w takim przypadku da się wydębić bonus w postaci rabatu na jakiś czas itp. Kwestia tylko czy się ewentualnie ma chęć napisać reklamacje i poczekać chwilę zwłaszcza mając twarde dowody zaakceptowanych warunków na infolinii.

Jest jeszcze kwestia 14-dniowego okresu na odstąpienie od umowy zawartej na odległość.
darekka
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: no1muzzy »

Poza nagraniem mam wszystkie ustalone warunki wysłane na email przez konsultanta z którym załatwiałem wszystkie formalności. No może z torbami mnie tmobile nie puści po podpisaniu z nimi cyrografu ;).
CharlesX

Re: Nowa umowa - co innego na infolinii co innego na papierze

Post autor: CharlesX »

Tak dla jasności - nagrywanie tego typu rozmów telefonicznych nie jest niezgodne z prawem. Czym innym jest ich upublicznianie, szczególnie bez usunięcia danych wrażliwych. Nie trzeba informować o fakcie nagrywania, a jak się już poinformuje i druga strona zacznie twierdzić, że nie wyraża zgody to ma jedno wyjście - rozłączyć się. Nagranie takie może być swobodnie wykorzystane w sądzie - w sprawach, czy to cywilnych, czy to karnych dopuszczane są tzw. "owoce zatrutego drzewa", czyli nielegalne podsłuchy, nagrania ze spotkań męża z kochanką, czy odwrotnie itd. Lata temu były odrzucane, ale to się zmieniło :)
I warto nagrywać, bo jak widać - często naobiecują cudów przez telefon, później nagranie dość często "znika" z ich systemu(w nc+ dość często tak się działo swojego czasu), a Ty zostajesz z ręką w nocniku...
ODPOWIEDZ