Pomoc w doborze usługi Internetu mobilnego

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sokol1412
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-28, 22:21

Pomoc w doborze usługi Internetu mobilnego

Post autor: sokol1412 »

Cześć!

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym prosić Was o podpowiedź w temacie doboru usługi Internetu mobilnego do domu w Gdańsku, do którego będę się przeprowadzał za około miesiąc czasu. Aktualnie nie ma tam opcji doprowadzenia światłowodu.

Przybliżony adres domu to:

https://www.google.com/maps/place/54%C2 ... 18.4998279

Według moich poszukiwań wygląda na to, że zgodnie z mapami Plus/Play obecnie dom jest w zasięgu sieci 5G. Mógłbym skorzystać z oferty firmowej - 500 GB + router Huawei 5G CPE Pro 2 w Play lub 600 GB + router Huawei 5G CPE Pro 2 w Plusie.

Czy wybór usług jednego z dwóch powyższych operatorów jak i routera Huawei 5G CPE Pro 2 będzie dobrą decyzją? Dom jest położony w lekkim dole i zastanawiam się, czy nie będzie potrzebne zastosowanie zewnętrznej anteny. Niestety router Huawei 5G CPE Pro 2 nie ma możliwości podpięcia takiej anteny.

Bardzo proszę Was o pomoc i wszelkie wskazówki. Może będziecie w stanie ustalić coś więcej niż ja na bazie map BTS. Na ten moment niestety nie mam możliwości wykonania na miejscu testów telefonem (tym bardziej wspierającym 5G).

Pozdrawiam :)
sokol1412
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-28, 22:21

Re: Pomoc w doborze usługi Internetu mobilnego

Post autor: sokol1412 »

Czy ktoś może ma jakiekolwiek wskazówki? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w doborze usługi Internetu mobilnego

Post autor: matek451 »

600GB w Plusie za 189 zł brutto z PRO2 na dodatek bez gwarancji optymalnych parametrów sygnału na 2600MHz w domu, odważna decyzja, Play 4 stacje bazowe z agregacj ą 4 pasm LTE w pobliżu, oferta tańsza i do dyspozycji szeroki wybór sprzętu z LTE/5g w tym CPE. Magia 5G Plusa odbiera niektórym rozsadek.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc w doborze usługi Internetu mobilnego

Post autor: piotrzet »

Ja mam dokładnie to samo zdanie co kolega wyżej. Plus to żadnej gwarancji jeśli chodzi o działanie sieci. Pomimo rozbudowy, która jest wolna i lata za konkurencją oferta dużo droższa od konkurencji. Jeśli Play ma 4 stacje i wszystkie 4CA to wybór jest prosty. Plusa zdecydowanie odradzam.
ODPOWIEDZ