Zmiana światłowodu na LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paszczak900
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-09-08, 09:13
Lokalizacja: Siedlce

Zmiana światłowodu na LTE

Post autor: paszczak900 »

Witam,
Powoli zbliża mi się czas gdzie przeprowadzam się do nowego domu, obecnie mam światłowód od Orange 300 Mbps lecz w nowej lokalizacji jestem skazany przynajmniej przez rok może dwa na LTE. Chciał bym prosić o poradę dotyczącą wyboru oferty, na LTE niezbyt się znam.
Mniej więcej współrzędne nowego domu to (Google maps) 52.113986, 22.153421, do wierzy Play i Plusa ok 2,5 km, z balkonu widzę ich szczyty, a ok 3.2 km do wierzy Orange/T-mobile (po drodze trochę lasu i kilka większych budynków). Przeprowadziłem już kilka testów telefonem (Xiaomi mi 9T) na sieci Plus i Play wyniki poniżej:
Screenshot_2021-01-28-22-10-57-622_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
Screenshot_2021-01-28-22-11-21-290_cz.mroczis.netmonster.jpg
Screenshot_2021-01-28-22-12-19-189_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
Orange i T-mobile jeszcze nie testowałem, ale sądzę że ze względu na większą odległość będzie raczej gorzej. Dodam jeszcze że jestem użytkownikiem korzystającym z Internetu dość mocno (Netflix, YT, konsola, praca zdalna) więc interesują mnie pakiety minimum 500 GB bo większych raczej nie ma, mam także możliwość uzyskać dostęp do oferty T-mobile domowy 60 Mbps bez limitu (stara oferta kontunuowania po okresie) lecz nie wiem czy ze względu na większą odległość do nadajnika jest sens, na upartego mogę także wybrać jakąś ofertę dla małych firm.
Prosił bym o jakieś propozycję z konkretami ponieważ obecnie najbardziej zastanawiam się nad Play tylko nie wiem czy oferta z routerem Huwawai czy opcja z NetBox.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Zmiana światłowodu na LTE

Post autor: piotrzet »

Plus jak widać odpada. Pomimo lokalizacji obok Play prędkości mizerne. Zresztą nie ma się co dziwić tak jest w większości lokalizacji Play. Zrób jeszcze testy T-M i Orange i zobacz jak wypadają. Ale moim zdaniem optymalnym wyborem bedzie Play i do tego jakieś urządzenie z anteną. Wtedy prędkości powinny być jeszcze lepsze. Gdyby T-Mobile działał nie wiele gorzej od Play i masz możliwość wzięcia oferty dla firm tam jest internet bez limitu, a prędkość maksymalna zależy od wybranej ceny abonamentu. Ale trzeba zrobić testy tej sieci przed ewentualnym wyborem.
ODPOWIEDZ