lte - czy sugerowac sie parametrem snr?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
solvir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-31, 14:03

lte - czy sugerowac sie parametrem snr?

Post autor: solvir »

w domu ktory kupilem musze niestety zalozyc net lte - wstepnie wybralem sobie 2 operatorow playa i tmobile.
Dzis podjechalem blizej nadajnikow zeby sprawdzic jak to faktycznie moze dzialac przy modemie/antenie zewn. ktory bede instalowal.
Odleglosci mam okolo 800-1000m w linii prostej.

Bylem juz praktyucznie zdecydowany na tmobile - jednak zastanawia mnie jeden parametr. Ponizej pomiary jakies 200m od nadajnika tmobila i moze z 300-400 od playa.

Na tmobile mam nieco wyzsza predkosc i lepszy ping co sie generalnie w testach powtarza - zastanawia mnie tylko jeden parametr SNR, ktory pomimo podjechania pod nadajnik dalej jest niski i nie wiem czy sie nim sugerowac skoro teoretycznie net chodzi ok, ale jednak roznica jest spora w stosunku do playa. (parametr oczywiscie nie jest staly ale caly czas gorszy od tego playa)
Screenshot_20210131-125254_NetMonster11.jpg
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: lte - czy sugerowac sie parametrem snr?

Post autor: key »

SNR moze przybrac wartosci miedzy +40 dB a -12dB. Wszystko powyzej +5 dB jest ok i praktycznie nie ma problemow z gubieniem pakietow.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ