Orange olewa problem z siecią, co zamiast

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Witam,

od 2019r zrezygnowałem z oferty internetu domowego tmobile(stary pakiet za 79zł bez limitów) i byłem zmuszony przejść do oferty na kartę. Wybór padł na Orange ze względu na tanie pakiety. Do marca 2020 roku internet działał wyśmienicie, zero spadków prędkości czy też większego pingu. Po czasie okazało się że z dnia na dzień internet zaczynał być coraz mniej używalny. Trwa to wszystko po dziś dzień, wysłałem setki zgłoszeń do Orange o tej sytuacji ale za każdym razem zlewają temat albo odpisują mi żebym użył anteny kierunkowej bo jestem w słabym zasięgu(oczywistym jest iż używam takowej od lat). Ostatnimi czasy po moich zgłoszeniach przyznali iż mają tam awarię ,,Pogorszenie jakości usług'' i co zgłoszenie słyszę tylko jak przesuwany dalej jest termin naprawy problemu. Moja cierpliwość się najzwyczajniej skończyła i myślę, na co teraz się przesiąść. BTS z którym się łączyłem znajduje się w miejscowości Ostrówek - gm. Łochów, ul. Fabryczna 59 (maszt własny). W okolicy jest tylko tmobile/plus a z tego co się orientowałem to tmobile działa tak samo(mam znajomego z ofertą na abonament i po uruchomieniu jego internetu u mnie działa on identycznie jak orange, jeździłem nawet pod sam BTS żeby się przekonać czy to nie wina zasięgu ale oczywiście okazało się że nie, pod BTSem internet Orange/Tmobile działa tak samo wolno jak u mnie w domu.

Internet jest używalny praktycznie tylko w nocy, prędkości rzędu 70mbit pobierania i 10 wysyłania nie stanowią problemu, w ciągu dnia zdarzają się bardzo często spadki do 1mbit download i 0.05mbit upload, czasem gorzej. Od godziny 17 do 23 internet jest nieużywalny, speedtest nie chce sie wczytywać. W pozostałych godzinach mam okolice 20mbit pobierania i 5 wysyłania ale tak jak napisałem wcześniej z częstymi spadkami. Probowałem się łączyć z BTS Łopianka - gm. Łochów, Mazowieckie ul. Przemysłowa 88 (własna wieża) gdyż mieszkam pomiędzy nim a tym w Ostrówku ale tam też rewelacji nie ma i w godzinach wieczornych jest ten sam problem. Zastanawiałem się nad Play gdyż nadają w Łochowie, kupowałem startery i sprawdzałem działanie to jedynie w nocy działa bardzo szybko(okolice 100mbit pobierania i 10 wysylania) ale w dzień identycznie jak Orange i Tmobile.

Aktualnie siedzę na 3G Orange z BTS w Ostrówku i tutaj jako tako idzie z tego korzystać, w nocy 10mbit pobieranie 3mbit wysyłanie i do godziny 17 się to utrzymuje, później są spadki do 4mbit/1mbit ale da się internet przeglądać.

Myślę co mi teraz zostaje, tylko Plus? Te pakiety z ich 5G wyglądają ciekawie, miałem z nimi korespondencję na temat tego kiedy planują uruchomić w mojej okolicy ale nie chcą nic powiedzieć. Co do Orange to ciekawa sprawa iż widzę że mają w Ostrówku pozwolenie na 5G w paśmie 2100mhz na tym felernym BTS ale rozmawiając z ich konsultantami nie potrafią mi nic na ten temat odpowiedzieć(to są mało kompetentni ludzie którzy np nie znają pojęć typu agregacja pasm albo błędnie opisują częstotliwości, po przełączeniu na dział techniczny też zero informacji).

Jestem w kropce na chwilę obecną, żadnych lokalnych operatorów u siebie nie mam żeby mi mogli podłączyć radiówkę, po miedzi też nie gdyż nie mam słupa, światłowód tylko w Łochowie... Nie wiem już co w tej sytuacji zrobić.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

Opisałeś wszystko tylko nie to z jakiego urządzenia korzystasz i w którym miejscu korzystasz z internetu.
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Moje niedopatrzenie, sprzęt to huawei b525s-23a/xiaomi mi9/Alcatel Link Zone cat7 na tych wszystkich urządzeniach prędkości są identyczne. W huawei mam możliwość wyboru pasm na sztywno bądź agregacji, próbowałem wszelkich możliwych kombinacji, na telefonie do sterowania używam HManager. Lokalizacja to miejscowość Samotrzask.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

Na B525 i Alcatelu nie masz co patrzeć. Słabe urządzenia agregują tylko 2 pasma.

Rób testy po kolei na Mi9 w Play, Plus, T-Mobile i Orange . Pokaż parametry sygnału z aplikacji netmonster i wyniki pomiarów oczyicie testy w godzinach wieczorny jak i porannych koło 9-10.
Jeśli wszystkie nadajniki są tak zapchane jak mówisz i we wszystkich sieciach tak będzie to niestety nic nie jestem wstanie polecić. Może ten Plus da radę nadajnik niby L900+L1800+L2600.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: krychxagg »

Może masz mały SINR i inne parametry sygnału słabe.
U mnie T-Mobile też przytykał w dzień niby, a po wystawieniu anteny o 1.5 metra wyżej i złapaniu 18db SINR ruszył z pełną mocą. Aktualnie na 2 pasmach 1800+2100 mam prawie cały czas maksymalną prędkość z umowy.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

Pisał, że jak jedzie po ten nadajnik to prędkości są takie same. Jest on po prostu zapchany jak to w Wawie i okolicach. A niektórzy krzyczą po co 5G ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: onken »

Jak nie zmienia dosyłu do BTSa to i 6G nie pomoże ;)

Testowałem w Krakowie kilku miejscach obecne 5G t-mobile i jest wolniej niż na LTE w tych samych miejscach.

A w drugim slocie miałem Plusa 5G i zasięg i osiągi miał lepsze na 5G w większości przypadków niż w tym czasie na LTE

Ale oferta t-mobile i tak lepsza.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

Szkoda, że tylko Plus jest dobry jak ma 5G, a i to nie zawsze (Jelenia Góra na 5G na niektórych stacjach nie można przekroczyć 5 Mb/s), a LTE to dno i metr mułu w tej sieci. Pomimo tego, że mają najwięcej pasma.
A jak wiadomo tego niby 5G jest jak na lekarstwo.
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Zrobiłem testy przed godziną 18 jak i po, na Huawei oraz na Xiaomi mi9. Parametry zasięgu nie mają moim zdaniem większego znaczenia gdyż jak już pisałem wcześniej stojąc pod BTS w Ostrówku prędkości są niestety identyczne w momencie ich spadku. W załączniku wstawiam wyniki przed godziną 18 z Orange, każdy załącznik podpisałem w odpowiedni sposób żeby było wiadome jaka to częstotliwość. W tmobile jest identycznie ale nie mogę wstawić aż tylu załączników do jednego posta.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

A co z testami Plusa?
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Tu jeszcze test z Orange z Xiaomi mi9 po godzinie 18, jak widać agreguje chyba wszystkie możliwe pasma a prędkości są jakie są, jak już wspomnialem na początku. Dodam, że test robiony wewnątrz domu. Co do Plusa to muszę zaopatrzyć się w kartę SIM, jutro to załatwię.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: piotrzet »

Czekamy zatem na testy Plusa.
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Mam wyniki z plusa, kupiłem przed chwilą kartę sim. Testy robiłem na swoim podwórku, w domu łączy mnie z 3G, czasem uda się załapać LTE 900mhz. Wychodząc na zewnątrz łapię agregację 1800 + 2600.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Orange olewa problem z siecią, co zamiast

Post autor: BlackRoomBoy »

Wykonałem dziś jeszcze testy ustawiając Huawei bez anteny na BTS w Łopiance i ku mojemu zdziwieniu wyniki są dużo lepsze niż zazwyczaj o tej porze. BTS w Ostrówku w tym momencie jest praktycznie nieużywalny - czyli standardowo. Dodatkowo ustawiając Huawei udało mi się przez chwilę złapać syngał z BTS Łochów, Mazowieckie ul. Świerkowa 2 (wieża T-Mobile) i wyniki na nim mimo tak dużej odległości były rzędu 20mbit download i 4mbit upload, niestety nie zrobiłem screenów ale postaram się to powtórzyć, wydaje mi się to niebywałe - tym bardziej iż mam do tego nadajnika spory kawałek.

Przemyślałem sprawę i chyba jednak zdecyduję się dalej na Tmobile, zauważyłem iż kolega onken wypożycza karty z nolimitem od nich, a w mojej sytuacji nie widze już niczego lepszego. Myślę czy nie dokupić do tego sprzętu Huawei B818 bądź ZTE MF258K gdyż mam taką możliwość. No chyba, że ktoś miałby jakiś ciekawszy pomysł :roll:
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
ODPOWIEDZ