Internet LTE pod nową lokalizacje

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Honzig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-02-22, 08:33

Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Honzig »

Witam potrzebuję pomocy w doborze operatora internetu LTE Wyprowadzam się na wieś i.potrzebuje dobrego internetu
miejscowość Bujny powiat piotrkowski 51°22'04.8"N 19°39'44.5"E
https://goo.gl/maps/3vuhoGctmTmsdh3s7 Prosiłbym o wskazanie operatora który ma najwięcej nadajników
Z góry dziękuję
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: krychxagg »

W twojej lokalizacji masz blisko siebie nadajnik Plusa z kompletem pasm a nawet odpalonym 5G. Więc kup ich starter najtańszy wrzuć do smartfona, i pokaż nam screeny z aplikacji Netmonster, oraz Speedtesty. Najpierw w domu, a później na jakimś balkonie jak masz, albo podwórku.
To samo możesz zrobić ze starterami T-Mobile i Playa. Aczkolwiek Plus na pierwszy rzut oka wydaje się mieć największy full wypas blisko ciebie.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Anil321 »

Lepiej sprawdź wszystkich bo Plus jeżeli chodzi o ofertę/cenę/nadajniki to bieda i nie zapowiada się by coś się w tym zakresie poprawili
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: matek451 »

Ta kupi sobie starter i na bank zaloguje się do 5g, po pierwsze to karta musi mieć wjazd do 5G o co wcale nie łatwo a po drugie to telefon obsługiwać N41. Przy tej odległości od BTS-a 5g2600 na Glinianej nie ma zadnych szans aby w domu korzystać z 5G bez anteny zewnętrznej a Plus ma w ofercie tylko PRO2 za kupę kasy. Zasięg u niego raczej u wszystkich operatorów z Woli Krzysztoporskiej NW i Play w agregacji 4 pasm LTE a Plus LTE2600+1800+900. Zaczłąbym od testów Play na telefonie, karta odNowa za 5 zł z darmowym pakietem 100GB wystarczy na wiele.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: onken »

Hmm

N41 czy N38 ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Honzig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-02-22, 08:33

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Honzig »

Mam telefon Redmi Note 9 pro on nie obsługje 5G i router mobilny Huwawei E5577C on raczej tez nie obsługuje 5G router stacjonrany na karte sim tez planuje kupić, dziś wezmę z plusa z ich oferty internet 5G na 14 dni na próbę zobaczymy jak działa. Mam kartę w T-mobile telefoniczną z internetem tez zobaczę jak działa na testach wezmę jakies startery tez z playa i orange
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: krychxagg »

Nie mówiłem że odrazu ma w to 5G inwestować, chodzi mi to że nadajnik z odpalonym 5G ma lepszy dosył, więc i LTE powinno z tego BTS ładnie hulać.
Tak jak mówiłem Plus,Play,T-Mobile wszystkich po kolei sprawdzić, według BTSearch Plus ma tam komplet pasm, a NW ma niby 3 pasma. Dlatego proponowałem Plusa w pierwszej kolejności do testów, aczkolwiek złota zasada jest taka że testuje się zawsze każdego operatora i na koniec podejmuje się dopiero decyzję co dalej.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: matek451 »

A w jaki cudowny sposób ma do niego dotrzeć 5G2600 z Glinianej przy 3 km od BTS-a, mapy zasięgu 5g Plusa to pobożne życzenia, testowałem 5G w ŁODZI na zewnątrz a w domu na PRO2 bez anten zewnętrznych szanse na prawidłowe parametry sygnału na 2600MH ma niewielkie ale niech testuje. Plus robi sobie jaja z klientów, oferuje drogą ofertę a do niej ten router za kupę kasy, od poczatku powinien oferować CPE 5G . W Plusie na LTE tylko BTS Wola Krzysztoporska daje jakieś szanse na normalny internet bo tam jest LTE2600+1800, oczywiście PRO2 do tego nie nadaje ale autor nie czyta co się do niego pisze i brnie w ofertę Plusa 5G z PRO2 , w tej lokalizacji antena zewnętrzna to podstawa więc albo router 5G/LTE ze złaczami antenowymi lub CPE 5G/LTE. A do testów Redmi jak znalazł.
Honzig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-02-22, 08:33

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Honzig »

Więc zrobiłem testy na starterach na NEetMonster wyniki w załącznikach proszę o wnioski
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: krychxagg »

Jednak Orange/T-Mobile najmocniej łapiesz u siebie, Plus słabo tylko L900 złapał zdziwiłem się.
Jeszcze przydałoby się Playa starter kupić i sprawdzić w Nemonsterze i Speedtest. To samo wszystkich kart, jeszcze zrób Speedtest każdego operatora i pokaż też wyniki.
Testy możesz również przeprowadzić na dworzu przed domem.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Honzig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-02-22, 08:33

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Honzig »

proszę bardzo play

mam tez zrzuty
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: krychxagg »

Wychodzi na to że T-Mobile najlepiej wypada w testach zdecydowanie. Mają teraz ofertę z 500GB za 99zł/mc i do tego ZTE MF258k za 199zł co jest bardzo dobrym zewnętrznym punktem dostępowym. Jeśli finansowo by ci to stykało, to oferta plasuje się korzystnie.
Chyba żę masz możliwość na firmę i masz większe potrzeby internetu, to wtedy w T-Mobile można bez limitu ofertę dobrać.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: matek451 »

A ja mam pytanie, gdzie wykonales te dość chaotyczne testy, wygladają na wykonane w domu a nie na zewnątrz a tylko takie mają znaczenie.
Honzig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-02-22, 08:33

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: Honzig »

Tak testy wykonane w domu z tym że dom nie jest murowany tylko szkielet
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet LTE pod nową lokalizacje

Post autor: krychxagg »

Przeprowadź jeszcze testy Playa i Plusa na dworzu dla samej ciekawości.
Aczkolwiek wstępnie bym się skłaniał ku T-Mobile.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ