Jaki operator Lte ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marchewa123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-30, 13:05

Jaki operator Lte ?

Post autor: marchewa123 »

Witam.
Moja lokalizacja to : 53.88885149909485, 21.255018830732023
Modem/router: Huawei b315s
Kiedyś wysyłałem zapytanie i pomiędzy t-mobile i plus, po testowaniu i wymuszaniu zmiany nadajników lepiej wychodziło t-mobile.
Niestety po 2 latach z T-mobile i częstymi awariami, bardzo słabymi prędkościami, niestabilnością, zamierzam zmienić operatora.
Wcześniejszym wyborem był Plus i może nie potrafił osiągnąć takich prędkości jak T-mobilem, które imo zdarzały się rzadko( po testach, bo głównie świetnie działał podczas testów)aczkolwiek był stabilny, choć wolny. Wyniki podczas testowania T-mobile rzędu nawet 10 mb/s to był dla mnie świetny wynik, jednak okazało się to piękną zagrywką bo już w 2 miesiącu użytkowania pojawiły się problemy, choć Ping przy użytkowaniu przez 1 osobę, był w granicach 30.

Jak mówiłem, umowa się kończy, pamiętam, że ktoś mówił, że w Mrągowie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę ma Play.
Orange u mnie też odpada - bo kilku sąsiadów miało i wolałoby się przesiąść na mój nieszczęsny T-mobile.

Powiem tak, jak z okna dachowego wyjrzę to widać czubek (w nocy czerwone światełko), którejś z wież( o ile to ma jakkolwiek pomóc)

Jestem gotowy( Nawet wiem, że muszę, tylko jaką?) kupić antenę wzmacniającą na zewnątrz i modem wstawić na strych lub do pokoju.
Choć są teraz te modemy domowe z routerem i modemem zew. - ale chyba lepiej antena do modemu ?

Czy powinienem wraz z nową umową dokupić nowy router/modem?

Jeżeli potrzeba jakiś danych i innych informacji, jak najbardziej postaram się je dosłać, bo piszę w biegu i mogłem o czymś zapomnieć lub nie wiedzieć :)

Bardzo dziękuję za pomoc, szczególnie, że przez ograniczenia rządowe, internet stał się dla mnie niezbędnym źródłem do wykonywania pracy.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator Lte ?

Post autor: krychxagg »

Antena w twojej lokalizacji to absolutny obowiązek i podstawa. Router też będzie do wymiany bo B315 to jedno pasmówka, w tych czasach to nie ma sensu taki sprzęt.
Chciałbym abyś kupił starter Play (teraz masz 100GB na start w promocji), wrzucił kartę do smartfona i następnie pokazał nam screeny z aplikacji Netmonster i Speedtest zarówno w domu jak i na zewnątrz.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator Lte ?

Post autor: matek451 »

Testy to on miał zrobić 2 lata temu ale olał sprawę, dostal wtedy informację o syfie z NetWorks czy z Plusa a mimo to wybrał T-mobile na dodatek z B315 i liczył na cuda na dodatek bez anteny zewnętrnej. Kolejny Janusz który ma w d... fachowe porady a jak bieda zajrzała w oczy to leci po ratunek a na dodatek nadal chce korzystać z tej nędzy w wykonaniu NW, i T-mobile. Skąd się tacy biorą, pakują się sami w g... aż miło choć w pobliżu ma 2 stacje Play z LTE2600+2100+1800, do tego oferty z dużym limitem albo tak jak teraz z setkami GB na pre-paidzie od 8m-cy za jakieś grosze a do tego w Play najnowszy sprzęt za pół darmo. Na dodatek internet potrzebny do pracy i wreszcie po 2 latach doszedł do wniosku e mu antena potrzebna, geniusz. Bo z T-mobile na LTE2100/LTE1800 w takiej lokalizacji nigdy nie mozna było normalnie korzystać a Plus na LTE900 z kościoła ŚW.Wojciecha czy masztu Emitela na Spacerowej2 może korzystać tylko i..... a lub samobójca internetowy. Dwa lata zmarnowane, nie ten operator, nie ten sprzęt i brak anteny więc zasłużona "nagroda" ale niestety bez wyciągnięcia wniosków. Szkoda marnować czas dla kogoś takiego. No i nie ktoś tylko ja bnapisałem 2 lata temu ze Play w Mrągowie to numer1.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki operator Lte ?

Post autor: radius »

marchewa123 pisze:...
Jeżeli potrzeba jakiś danych i innych informacji..
Pobierz z mojego podpisu HManager na telefon z Android. Zainstaluj. Połącz się z WiFi Huaweia. Możesz go wystawić na balkon, parapet zewnętrzny, itp. Ustaw IP, login, hasło i wstaw screen z wymuszenia 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Jeśli połączy to dorzuć podpisany speedtest.
Możesz zrobić T-Mobile i z czasem zaopatrzyć się w kartę Play i porównać.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
marchewa123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-30, 13:05

Re: Jaki operator Lte ?

Post autor: marchewa123 »

matek451 pisze:Testy to on miał zrobić 2 lata temu ale olał sprawę, dostal wtedy informację o syfie z NetWorks czy z Plusa a mimo to wybrał T-mobile na dodatek z B315 i liczył na cuda na dodatek bez anteny zewnętrnej. Kolejny Janusz który ma w d... fachowe porady a jak bieda zajrzała w oczy to leci po ratunek a na dodatek nadal chce korzystać z tej nędzy w wykonaniu NW, i T-mobile. Skąd się tacy biorą, pakują się sami w g... aż miło choć w pobliżu ma 2 stacje Play z LTE2600+2100+1800, do tego oferty z dużym limitem albo tak jak teraz z setkami GB na pre-paidzie od 8m-cy za jakieś grosze a do tego w Play najnowszy sprzęt za pół darmo. Na dodatek internet potrzebny do pracy i wreszcie po 2 latach doszedł do wniosku e mu antena potrzebna, geniusz. Bo z T-mobile na LTE2100/LTE1800 w takiej lokalizacji nigdy nie mozna było normalnie korzystać a Plus na LTE900 z kościoła ŚW.Wojciecha czy masztu Emitela na Spacerowej2 może korzystać tylko i..... a lub samobójca internetowy. Dwa lata zmarnowane, nie ten operator, nie ten sprzęt i brak anteny więc zasłużona "nagroda" ale niestety bez wyciągnięcia wniosków. Szkoda marnować czas dla kogoś takiego. No i nie ktoś tylko ja bnapisałem 2 lata temu ze Play w Mrągowie to numer1.
T-mobile to nie był mój wybór niestety, tylko z góry został on wybrany przez inną osobę, która była bardzo szczęśliwa z wyników okresu testowego.
Modem b315, był już u kupiony wcześniej, umowa była wzięta bez modemu.
Bieda zajrzała w oczy ? hmmm Ten internet jest dla moich rodziców ? Chyba wiesz jak to działa, że czasem nie ma się wpływu na wybory innych?

Czy olałem sprawę? nie, tylko te 2 lata, zmieniły perspektywę i już nie ma tematu, że nie będziesz w murach wiercił :)

Jeżeli się poczułeś urażony, że nie skorzystałem wtedy z porad itp. to przepraszam.
Teraz mam wolną rękę do zrobienia porządku po swojemu.

Mam nadzieje, że się rozumiemy i w ramach drugiej szansy, pomożesz mi w odpowiednim wyborze.
Pozdrawiam
marchewa123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-30, 13:05

Re: Jaki operator Lte ?

Post autor: marchewa123 »

W poniedziałek kupię kartę, podjadę i przetestuje.
z czego mi polecono, to modem Huawei B818 będzie robił robotę.
Kwestia anteny do tego sprzętu.:)
dziękuję za rady i odpowiedzi.
ODPOWIEDZ