Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: piotrzet »

U konkurencji 5G nie jest potrzebne żeby osiągać takie prędkości jak tutaj ;)
Żeby nie było, że bzdury wyssane z palca.
Ping jak widać również dużo lepszy.
Obrazek
Obrazek
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 340
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: Kaloteck »

piotrzet pisze:zdarzają się okolice 10 Mb/s.
A mniej niż 10 bywa? Poważnie pytam, bo nie chce mi się wierzyć...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: piotrzet »

Problemy z dosyłem są np w Jeleniej Górze. Jest jeden portal, który to opisuje ale nie będę tutaj dawał linków, bo jest to konkurencja. Kto zainteresowany niech napisze do mnie na pw. Podam namiary.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: krychxagg »

Ostatnio mój znajomy na Mokotowie w Warszawie zrobił test 5G Plusa na Galaxy S21 i wynik wypadadał ciągle 130-150mb.
To u mnie T-Mobile na 2 pasmach LTE tyle potrafi na spokojnie wyciskać, także dla mnie 5G na tą chwilę nie ma sensu. To że ktoś się wstrzeli w miejsce i czas i uzyska 500mb, to nie jest reguła do końca. Na LTE również można upolować punkty z kosmicznymi prędkościami, a przypomnę że takich punktów NW! ma sporo więcej od Plusa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: matek451 »

W całej tej dyskusji nikt nie zwrócił uwagi że speedtesty są wykonywane w sąsiedztwie stacji bazowej 5G2600 Plusa na zewnątrz na telefonie. Uzyskanie takich wyników w domu już wielce wątpliwe, chyba ze ktoś mieszka w pobliżu stacji bazowej, na 2600MHz parametry sygnału in- door w dalszej odległości maleją drastycznie co przekłada się też na prędkości, w Plusie dostępny Huawei PRO2 na dodatek za wysoką cenę jak wiadomo złacz anten zewnętrznych nie posiada więc podchodziłbym z dystansem do pokazywanych speedtestów .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: piotrzet »

krychxagg pisze:Ostatnio mój znajomy na Mokotowie w Warszawie zrobił test 5G Plusa na Galaxy S21 i wynik wypadadał ciągle 130-150mb.
To u mnie T-Mobile na 2 pasmach LTE tyle potrafi na spokojnie wyciskać, także dla mnie 5G na tą chwilę nie ma sensu. To że ktoś się wstrzeli w miejsce i czas i uzyska 500mb, to nie jest reguła do końca. Na LTE również można upolować punkty z kosmicznymi prędkościami, a przypomnę że takich punktów NW! ma sporo więcej od Plusa.
Galaxy to akurat słabe urządzenia do testów sieci. Nie mają modemu X55, a do tego słabe anteny. Miałem Note 10+ i przy takiej samej stacji i przy takim samym miejscu różnica była ponad 50 Mb/s między urządzeniami z X55. Pomimo tego, że ani MIMO 4x4 ani nic dodatkowego się nie załączało. Jedyny dobry galaxy to se20 FE 5G. Ale nie zmienia to faktu, że jak widać wyżej to u konkurencji podobne wyniki są możliwe na LTE.
Ostatnio zmieniony 2021-03-30, 08:24 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: piotrzet »

piotrzet pisze:
krychxagg pisze:Ostatnio mój znajomy na Mokotowie w Warszawie zrobił test 5G Plusa na Galaxy S21 i wynik wypadadał ciągle 130-150mb.
To u mnie T-Mobile na 2 pasmach LTE tyle potrafi na spokojnie wyciskać, także dla mnie 5G na tą chwilę nie ma sensu. To że ktoś się wstrzeli w miejsce i czas i uzyska 500mb, to nie jest reguła do końca. Na LTE również można upolować punkty z kosmicznymi prędkościami, a przypomnę że takich punktów NW! ma sporo więcej od Plusa.
Galaxy to akurat słabe urządzenia do testów sieci. Nie mają modemu X55, a do tego słabe anteny. Miałem Note 10+ i przy takiej samej stacji i przy takim samym miejscu różnica była ponad 50 Mb/s między urządzeniami z X55. Pomimo tego, że ani MIMO 4x4 ani nic dodatkowego się nie załączało. Jedyny dobry galaxy to se20 FE 5G
matek451
Mają też MC801 starość ale za kosmiczną cenę.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Plus dla firm - jak działa LTE bez końca?

Post autor: krychxagg »

piotrzet pisze:
krychxagg pisze:Ostatnio mój znajomy na Mokotowie w Warszawie zrobił test 5G Plusa na Galaxy S21 i wynik wypadadał ciągle 130-150mb.
To u mnie T-Mobile na 2 pasmach LTE tyle potrafi na spokojnie wyciskać, także dla mnie 5G na tą chwilę nie ma sensu. To że ktoś się wstrzeli w miejsce i czas i uzyska 500mb, to nie jest reguła do końca. Na LTE również można upolować punkty z kosmicznymi prędkościami, a przypomnę że takich punktów NW! ma sporo więcej od Plusa.
Galaxy to akurat słabe urządzenia do testów sieci. Nie mają modemu X55, a do tego słabe anteny. Miałem Note 10+ i przy takiej samej stacji i przy takim samym miejscu różnica była ponad 50 Mb/s między urządzeniami z X55. Pomimo tego, że ani MIMO 4x4 ani nic dodatkowego się nie załączało. Jedyny dobry galaxy to se20 FE 5G. Ale nie zmienia to faktu, że jak widać wyżej to u konkurencji podobne wyniki są możliwe na LTE.
Fakt, nieszczęsne Exynosy demonami internetu nie są. Aczkolwiek załóżmy że to iPhone 12, to i tak prędkość wątpię że 200 by przekroczyła. O ile sieć Plusa się lubi z iPhonami, bo to też absurd że nie raz tłumaczą się klientom "Urządzenia iPhone mogą być niekompaktybilne z naszą siecią". Mojej znajomej na i12 nie chciało nawet LTE w Plusie działać, w efekcie musiała zmienić na T-Mobile :rotfl:
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ