Jaka oferta Play 500 GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

Mam dylemat co wybrać z oferty Playa 500 GB. W mojej lokalizacji liczę że uda się utrzymać połączenie z BTS w Szczucinie, co miałem już prawie przetestowane z ofertą na kartę Playa. W trakcie testowania okazało się że muszę wrócić do karty Orange bo nie byłem w stanie utrzymać połączenia w zestawie ZTE MF 258 K. Spróbuję doładować posiadaną kartę i przetestować połączenie w dłuższym odcinku czasowym. Teraz pozostaje kwestia wyboru oferty, która w przypadku wielkości 500 GB jest łączona z urządzeniem, trochę mi to psuje koncepcję, bo urządzenie posiadam. Pytanie brzmi jakie urządzenie brać, raczej będzie to urządzenie do wewnątrz bo ODU-IDO już mam. Zastanawiam się nad wzięciem B818, bo je znam i raczej nie jest nic grzebane w oprogramowaniu ( to jest tańsza opcja), albo pójść dalej i wziąć coś z 5G wiedząc ze będzie użytkowane tylko w 4G. Mam internet firmowy w Orange do końca roku jeszcze, a on jakoś tutaj działał na B818 wewnątrz. Brałbym może coś z ZTE do 5G bo cena wychodzi tak samo ale obawiam się że oprogramowanie jest zrobione pod potrzeby Playa a tego bym nie chciał. Być może coś przeoczyłem i jest jeszcze jakaś inna możliwość na duży internet w Play której nie jestem w stanie zauważyć. Osobną kwestią jest wykorzystanie posiadanego internetu na kartę, to mój pierwszy raz działania w taki sposób, oprócz kupowania takowych kart zagranicą, ale to zupełnie inna bajka. Okazało się że mając jeszcze 93 gb nie mogę z niej skorzystać bo piszą że trzeba doładować, ilość opcji doładowania powoduje że nie wiem co wybrać aby było korzystne w moim przypadku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: matek451 »

Pakiet 100GB uruchamia się na starterze odNowa i wtedy nie trzeba nic doładowywać, jedyny koszt to 5 zł za zakup startera. Z routerów w grę wchodzi jeszcze MC801A z 5G bo ma złącza anten zewnętrznych.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

Mając firmę możesz dostać dużo lepsze oferty niż ze strony tylko trzeba wiedzieć do kogo uderzać - wysłałem namiary na prv. Sam brałem 1TB danych + sprzęt 5G za 1zł, do salonu nawet nie ma co iść :D
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

W sumie już jestem po rozmowach został szczegół czyli sprawdzenie jak jest z tym zasięgiem u mnie i nic już nie rozumiem. W teorii widziałem bardzo dobre prędkości, sprawdzone wczoraj. Niestety o poranku jest nędza a w teorii nic się nie zmieniło, dalej wybrane są dwa pasma ale osiągane wyniki to porażka. Porażka na tyle duża że muszę ponownie przed godziną 9 wyjść na dach aby zmienić sim na ten z Orange, tam mimo że wyniki słabsze wiem czego się spodziewać. Być może jest to wina operatora który chciał za bardzo doprowadzając do skopania oprogramowania w MF 258 K, a może celowa polityka w przydzielaniu sygnału. Jak widać wieczorem wyniki jeszcze bym przełknął ale te o poranku dają wiele do myślenia, a koło południa może mnie wytną z nadajnika i będę ciągnął z Nowe Jarząbki. Muszę się chyba pogodzić z tym faktem i tym razem nie skorzystać z zasady lepsze jest wrogiem dobrego.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

MF258 jest problematyczny jeżeli chodzi o sprawdzanie Play bo nie masz jak agregować pasm gdzie to jest podstawą. Tutaj sprawdziłby się B818 + aplikacja HManager. U operatorów nie ma co liczyć na automatyczne ustawienia routera, bo za tydzień to samo możesz mieć z Orange jak masa ludzi wejdzie (a 90% ludzi nie wie o czymś takim jak agregacja i tu wchodzi Huawei cały na biało:) )
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

No i musisz pamiętać o zmorze użytkowników Orange - lejku technicznym. Przy pobraniu według operatora większej ilości danych nakładają 24godzinne lejki w ramach bezpieczeństwa sieci więc jeżeli planujesz wykorzystywać większe ilości to możesz się zdenerwować. Sam przez to uciekłem od Orange bo z ich 999GB biurowego mało kiedy udało się wycisnąć maxa (potrafiłem dostać lejek przy wykorzystaniu np 15-20GB jednego dnia co nie jest czymś trudnym jeżeli z łącza korzysta parę osób)
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

Jako użytkownik 1000 Gb w Orange, nie mogę potwierdzić aby ten lejek był jakąś zmorą dla mnie i mogłem sobie ten pakiet kupić za około 62 PLN brutto, tyle płacę obecnie. Faktem jest że jest on przywiązany do miejsca i jakbym chciał kupić router to mogę kupić w 20 ratach. Za B818 płacę chyba 40 PLN miesięcznie. Jakby nie patrzeć wychodzi ponad 100 PLN. Oferta Playa jakby nie liczyć wychodzi za 1000 GB pomiędzy 105 a 115 PLN netto w tym router niby za 1 PLN, ale moim zdaniem jego cena jest ukryta w abonamencie. Można za 1 PLN mieć B818 lub CPE Pro2, ale gdy nie chcemy routera to cena się nie zmienia.
Prędkości Orange w zależności od pory dnia miałem 10-40 DW upload w granicach 20 Mbps, Play przeważnie oscyluje w granicach 30-60 DW bliżej 40 ale zdarza mu się mieć 0.2-115 DW, upload jest mniej przewidywalny i niższy niż w Orange 3-15 przeważnie jak są dobre wiatry około 10, ale zdarza się zmiana nadajnika przez to jest bardziej nieprzewidywalny. Orange w chwili obecnej gdy korzystam tylko z jednego kierunku a wystawienie na okoliczne jest zakłócone przez dom, jest można by tak to określić bardziej pewny. Jeżeli uda mi się zaktualizować firmware w MF 258 K to być może uda się lepiej ustabilizować internet w Play. Bo po restarcie łapie 4 pasma ale po czasie zrzuca tylko do dwóch 800 i 2600. Wydaje mi się że 2100 miało całkiem niezłe parametry. Sprawdziłem restartując i rzeczywiście przez chwilę pokazał najpierw 2100 później wszystkie 4 pasma ale nie zdążyłem zrobić zrzutu ekranu, czasem potrafi trzymać pasma prze 2-3 godziny aby skończyć w najlepszym wypadku na tych dwóch wymienionych wcześniej a w najgorszym na całkiem innym nadajniku
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

Bo w ofertach dla firm w Play bierze się sprzęt i go sprzedaję jeżeli nie potrzebuję się go i wtedy jest się sporo na plusie. W większości ofert nawet nie da się wziąć bez sprzętu z wyższym wariantem. W MF 258 się nie wypowiem ale w B818 ustawiasz sobie na sztywno nadajnik + agregację i nic Ci nie skaczę.
Odnośnie Orange to na pewno nie będą schodzić z lejku technicznego skoro już od lat go mają więc w końcu i Ciebie to dopadnie, chyba że faktycznie tak mało korzystasz z internetu;p Mi potrafili po paru odcinkach serialu na netflixie wwalić go, ogólnie nie lubię firm które kantują robiąc takie dziwne machlojki użytkownikom.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: piotrzet »

Nie da się ustawić nadjnika w B818. Chyba, ze jest jakiś zmodowany soft.
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: cdewsx1 »

Anil321 pisze: .... w B818 ustawiasz sobie na sztywno nadajnik + agregację i nic Ci nie skaczę. ...
Czy mogę prosić o zrzuty jaka wersja softu oraz webUI w b818 umożliwia ustawienie nadajnika na sztywno, oraz w jaki sposób się to w tym modelu ustawia?
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

piotrzet pisze:Nie da się ustawić nadjnika w B818. Chyba, ze jest jakiś zmodowany soft.
O tego akurat nie wiedziałem. B535 skakał mi pomiędzy nadajnikami a odkąd mam B818 i ustawioną agregację to ani razu nie przeskoczył mi się z nadajnika pod który się podłączył i stabilnie utrzymuję wszystko wiec uznałem że to taki + tego urządzenia.
acc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-18, 16:33

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: acc »

Hej,

podepnę się pod temat, bo właśnie przechodzę na 1TB (dzięki @Anil321 za namiary).

Pytanie o sprzęt, jaki wziąć celem dalszej odsprzedaży? Mam takie opcje:
- ZTE MC801a 5G - niby najdroższy na allegro, ale widzę że mało popularny i obawiam się kłopotów ze sprzedażą
- Huawei CPE Pro2 5G - trochę tańszy, ale dużo bardziej popularny
- sprzedaż mojego obecnego B818 jako używki i zostawienie sobie CPE Pro2 (jakoś nie mam przekonania do ZTE) - tyle tylko że u mnie nie ma i prędko nie będzie 5G, obecny B818 jest super (chociaż czytałem na forum że CPE Pro2 potrafi działać jeszcze lepiej niż B818).

Sensownie wygląda mi ostatnia opcja i zostawienie sobie CPE Pro2.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: piotrzet »

Różnica między MC801a, a CPE Pro 2 to własnie wyższa cena najczęściej w sklepach jak i złącza antenowe. Jeden ma drugi nie.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

Najlepsze opcję to 2 i 3 moim zdaniem.
CPE Pro 2 jest super i ma dobre opinie, ale tak jak wszędzie opisywane jest na tym forum - 5G to aktualnie chwyt marketingowy, a jak już się upowszechni to zapewne będą nowe sprzety robiące lepszą robotę i trzeba będzie na nie się przesiąść za pare lat.
Mógłbyś przetestować i zobaczyć czy wyniki podskoczą w Twojej lokalizacji ale problemem jest to, że jak otworzysz to straci wartość w razie odsprzedaży więc trzeba się zastanowić czy gra jest warta świeczki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: matek451 »

A w czym PRO2 jest lepszy od MC801A na LTE? Kluczowe pytanie to czy obecnie na B818 korzystasz z anteny zewnętrznej i jeśli nie to jakie masz w domu parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE? A najdroższy to jest akurat MC7010+MF18A ale to już zupełnie inna bajka.
acc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-03-18, 16:33

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: acc »

Dla mnie Pro2 wygląda na lepszy pod kątem łatwiejszej sprzedaży, tak mi się wydaje :)

Nie korzystam z anteny zewnętrznej, parametry pływają, w tej chwili mam:

RSRQ -4.0dB
RSRP -86dBm
RSSI -63dBm
SINR 27dB
Band 7

w linii prostej mam 400m do nadajnika (TRZ3071), gdybym dał router na dach to byłaby bezpośrednia widoczność, ale to co mam teraz jest wystarczające (zazwyczaj ok 80Mb po wifi z B818, raz po ethernecie w speedteście widziałem 150). Ale to mi w zupełności wystarcza do netflixa 4K.

A MC7010 + MF18A to nie dostanę na tych samych warunkach, a i sprzedać byłoby pewnie trudno :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: piotrzet »

Szczerze mówiąc jeśli prędkości są dla ciebie wystarczające to po co kombinować. Mocniejszy sprzęt poprawi na pewno prędkości ale nie będą to nie wiadomo jakie wartości przy takiej samej konfiguracji sieci.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

400 metrów do nadajnika, chciałbym mieć taki komfort. Uruchomiłem ponownie B818 i po ponownym poszukiwaniu najlepszego miejsca wyszło że nic się w temacie nie zmieniło, miejsce w salonie jest najlepsze. Nie wiem jak działa Huawei, nie widzę częstotliwości dodatkowych a pewnie coś tam jest bo prędkość DL bez anten i w domu jest na poziomie ZTE na dachu w tym kierunku, tylko ZTE nie jest się w stanie na tym kierunku ustabilizować, 12,5 km w lini prostej
Teraz już wiem że nie mam wielkiego ciśnienia na zmianę oferty bo Orange jakoś sobie radzi zarówno w B818 jak i w ZTE. Jutro sprawdzimy jak sobie radzi Play bez anten w trybie auto w B818. Co do odsprzedaży urządzeń, jako kupujący, żal by mi było wydać na urządzenie 5G bo mówią że lepiej działa, B818 jest pewniejszy do odsprzedaży, mniejsza cena ale i mniejszy kłopot ze znalezieniem chętnego
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

W grudniu skończyła się umowa na internet biurowy i miałem propozycję jej przedłużania z której nie skorzystałem. Teraz w aplikacji Mój Orange w zakładce internet biurowy widzę że pozostało mi 2028,87 z 2058 GB, nie zmieniła się ilość limitu dostępnych danych na karcie poza biurem 60 GB. Nielimitowany internet biurowy ma obecnie 1998 GB. Czy ktoś zaobserwował taką dziwną zmianę?
kardaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-11-22, 20:20

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: kardaw »

Regulamin 500GB w Play.

Jak rozumieć wykorzystanie 500 GB w Play?
Po przekroczeniu internet zwalnia do 1 Mbit/s (ledwo co na 360p na YT starcza)
To w cudzysłowu "Dopłata" to jakaś dodatkowa usługa? Bo każde następne 100 GB wykorzystane kosztuje 100 zł. Naliczane co 5GB.
To lipne jest. W erze 4K, nawet i 1080p potrafi wykorzystać te 500GB w miesiącu jeśli więcej osób z internetu korzysta.

Regulamin Oferty Promocyjnej Internet bez limitu GB 2.0 – 500 GB z pełną prędkością ~ Play.pl

Niech T-Mobile w końcu Huaweie ponownie udostępni. Same Alcatele, TCLe, ZTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: wojteks »

TM Huawei nie udostępni bo fabryka się zwija z naszego rynku (i nie tylko).

Skoro regulamin usługi nie pasuje to nie kupuj, po co masz narzekać.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: jfk »

Anil321 pisze:No i musisz pamiętać o zmorze użytkowników Orange - lejku technicznym. Przy pobraniu według operatora większej ilości danych nakładają 24godzinne lejki w ramach bezpieczeństwa sieci więc jeżeli planujesz wykorzystywać większe ilości to możesz się zdenerwować. Sam przez to uciekłem od Orange bo z ich 999GB biurowego mało kiedy udało się wycisnąć maxa (potrafiłem dostać lejek przy wykorzystaniu np 15-20GB jednego dnia co nie jest czymś trudnym jeżeli z łącza korzysta parę osób)
Mam wrażenie że nie korzystałeś z internetu mobilnego Orange lub korzystałeś aby udowodnić że na nim są lejki techniczne, w ofercie indywidualnej korzystam od ponad połowy dekady i nigdy nie miałem lejka technicznego (a że to oferta wspólna to korzystałem w 3 rożnych lokalizacjach/dodatkowe SIM/na zupełnie rożnej infrastrukturze-BTS-sy rozbite w promieniu 150km /obecnie dzienny limit to 500GB+noce bez limitu), ale i od pół roku korzystam z oferty firmowej, gdzie rodzina zużywa dziennie nawet 50GB, z reguły 30-40GB i również nigdy nie było lejka (może są jeśli ktoś robi backup, ściąga jakieś duże pliki 50-100GB...?). Na dziś sorry ale to ww pisanie brzmi: "że widzieliście potwora z Loch Ness".
consigliero pisze:Jako użytkownik 1000 Gb w Orange, nie mogę potwierdzić aby ten lejek był jakąś zmorą dla mnie i mogłem sobie ten pakiet kupić za około 62 PLN brutto, tyle płacę obecnie. Faktem jest że jest on przywiązany do miejsca i jakbym chciał kupić router to mogę kupić w 20 ratach. Za B818 płacę chyba 40 PLN miesięcznie. Jakby nie patrzeć wychodzi ponad 100 PLN. Oferta Playa jakby nie liczyć wychodzi za 1000 GB pomiędzy 105 a 115 PLN netto w tym router niby za 1 PLN, ale moim zdaniem jego cena jest ukryta w abonamencie. Można za 1 PLN mieć B818 lub CPE Pro2, ale gdy nie chcemy routera to cena się nie zmienia.
Prędkości Orange w zależności od pory dnia miałem 10-40 DW upload w granicach 20 Mbps, Play przeważnie oscyluje w granicach 30-60 DW bliżej 40 ale zdarza mu się mieć 0.2-115 DW,
Masz "chleb, ale próbujesz szukać bułek", internet w Play to opcja ostatniego wyboru (operator który przez 10 lat nie poradził sobie z zamieraniem transferu..., nie udostępnia publicznych adresów IP), jednak są miejsca gdzie działa kilka razy szybciej/trzeba też docenić wysiłek operatora, uruchamiana ilość nowych stacji bazowych, gdzie Networks nie ma czym się już chwalić-bo ta przewaga liczebna odnośi się praktycznie do dużych miast , niestety bezsensownie pcha darmowe promocje/które zabijają nie jeden nadajnik. Oferta firmowa Orange z 999GB danych była do listopada 2021 po cenie dumpingowej/każdemu kto miał takową możliwość/a sieć Orange działała przyzwoicie w jego okolicy polecałem brać bez wahania-dziś kosztuje ponad 2x więcej.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

Nie no pewnie, mając problemy z netem przez cały okres umowy zarówno w Orange jak i Tmobile, co tydzień wisząc na infolinii znowu wrócę do nich bo mi tak napisałeś:D Opisuję co miałem ja, co miały osoby z mojego otoczenia z tej samej miejscowości. Nie za bardzo interesuję mnie Twoje zdanie bo może mieszkasz gdzieś gdzie nie ma tego problemu, ale po co kwestionujesz coś co odczułem na własnej skórze?
Musze mieć pakiet miesięczny 1000-1500GB, bez żadnego lejka/przerw technicznych. Od 2011 miałem różne umowy i najmniejszy problem był w Play i Plus - Tmobile i Orange to tragedia. Wolę ostrzeć użytkowników niż, żeby naczytali się takich rzeczy które opisujesz. Bo potem to oni będą siedzieć i to reklamować a nie Ty;) Zresztą te problemy co chwile opisują różni uzytkownicy na forach branżowych
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: piotrzet »

Ale to działa w obie strony jednen jak i drugi zachowują się jakby każda sieć była bez skazy i działała wszędzie najlepiej, więc ty również Anil321 zachowaj to dla siebi tak jak radzisz koledze.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: Anil321 »

Nie zachowam bo nie będę wychwalał pod niebiosa jednej firmy tylko jak Ty. Sam chciałbym przeczytać takie wpisy przed zawarciem umowy bo bym się nie wpakował w problemy tylko porządnie sprawdził wszystko
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: jfk »

Anil321 pisze: Musze mieć pakiet miesięczny 1000-1500GB, bez żadnego lejka/przerw technicznych. Od 2011 miałem różne umowy i najmniejszy problem był w Play i Plus - Tmobile i Orange to tragedia. Wolę ostrzeć użytkowników niż, żeby naczytali się takich rzeczy które opisujesz. Bo potem to oni będą siedzieć i to reklamować a nie Ty;) Zresztą te problemy co chwile opisują różni uzytkownicy na forach branżowych
W tym co napisałeś nie ma promila wiarygodności, jakie to miał Play oferty 1-2TB danych? (była chwilowa całkiem wyśmiana przez user-ów...), a w Plusie jest od około roku-także nie mogłeś korzystać. Tj. klasyczny czarny pijar, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, świeży przykład lejka jest tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3883064.html i jak widać użytkownik nie narzeka.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: piotrzet »

Anil321 pisze:Nie zachowam bo nie będę wychwalał pod niebiosa jednej firmy tylko jak Ty. Sam chciałbym przeczytać takie wpisy przed zawarciem umowy bo bym się nie wpakował w problemy tylko porządnie sprawdził wszystko
Przecież dokładnie to robisz. Zamiast wychwalac T-Mobile i Orange jak on ty wychwalasz Plusa i Play. Hipokryzji większej niż ty tutaj nie ma. Zacznij od siebie, a później dopiero od innych.

A co do działania konkretnej firmy to wszystko zależy od lokalizacji twoje wypociny nic tutaj nie zmienią.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: mazut »

A tak z ciekawosci, play mial oferte 2TB?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: jfk »

mazut pisze:play mial oferte 2TB?
Miał, oczywiście cena zaporowa-około 200, zapowiedział ją na konferencji promującej internet, w oficjalnym cenniku później umarła, ale w sieci pisało trochę osób którzy takową umowę podpisali (przez jakiś czas była dostępna przez BOK, później definitywnie umarła).
piotrzet pisze: A co do działania konkretnej firmy to wszystko zależy od lokalizacji
Na voice zdarza mi się korzystać z nadajnika o niewielkim obciążeniu, gdzie w dzień korzystając z odpowiedniego telefonu sieć wyciąga ponad 400Mbps, w opisywanych wyżej abonamentach data 2 pierwsze nadajniki w miastach z kompletem pasm-jeden średnio obciążony, drugi zdecydowanie bardziej (nawet L2600 przestali wyłączać w nocy), ten 3-ci na prowincji z L800/L2600 (gaśnie po h 00:00) i nawet na L800 nie miałem nigdy lejka ściągając do 50GB/dzień, oczywiście w szycie na L800 jest transfer download na poziomie 5-10Mbps, gdzie równolegle na L2600 leci 20-40Mbps, pasma nie jest łatwo z agregować bo sygnały zupełnie różne (na stałe mam ustawione L800 bo daje stabilny transfer na upload, ale jak przyjeżdżam na działkę to drugi router z wymuszonym L2600 aby komfortowo korzystać z Netflix,C+,HBO). Pewnie że jak ktoś korzysta z L800 only to może sobie wmawiać że ma lejek lub podobnej sytuacji do mojej (router trzyma się pasma, z telefonem mogę się kręcić/włączy mi się agregacja i będą różne transfery...). Może na dojechanych nadajnikach stosują lejek techniczny? Ale nie przy 15-20GB, bo to by przeczyło ofercie w której jest na dzień ponad 30GB.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaka oferta Play 500 GB

Post autor: consigliero »

Mam nadzieję że wszyscy w zdrowiu przeżywają święta. W naszym przypadku nie przejedliśmy się zbytnio, a ponieważ mój IP nie jest blokowany jak w ostatnich miesiącach, to zadam pytanie dotyczące Play. Wydaje mi się że w mojej lokalizacji pojawił się ich dodatkowy nadajnik ID: BUS4432 Świniary gmina Solec Zdrój. Chyba istnieje bo widziałem że stoi i chyba coś na nim wisi, niestety nie pamietam przepisu na próbny zakup oferty internetowej. Kupujemy ich starter i co dalej ? Orange działa stabilnie i przewidywalnie z Włosnowic, obecnie w agregacji dwa pasma 2600 i 2100 co warunkach świątecznych przekłada się w momentach obciążenia na DL w granicach ponad 40, UL można napisać że jest wartością stałą 40-44. W momentach gdy nie ma obciążenia DL na poziomie 90-100. No ale chciałbym spróbować tego Playa jeżeli działa.
ODPOWIEDZ