Jaki operator LTE - testy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Hej!

szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie
Jakiego operatora LTE wybrać na testy?
Moja lokalizacja 52,1338387, 20,6194768

Z góry dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Wybór pomiędzy Play, T-mobile i Orange ale ci dwaj ostatni tylko z BTS-a NetWorks 4CC CA z Chrzanowa Małego przy A2 a nie z golca only LTE800 w Natolinie, Play stacja z agregacją 4 pasm na Barwnej w Milanówku. Na poczatek test Play na telefonie z aplikacją NetMonster i screeny z niego.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Na początek to testy tych 3 operatorów, a nie tylko Play.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Tak ma to wyglądać?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

No a gdzie speedtesty?
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

A tak wygląda Orange
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Test zrób na zewnątrz, do stacji bazowych masz około 2 km więc antena zewnętrzna konieczna lub CPE LTE.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Dobrze ale nadal brakuje speedtestów. To oprócz parametrów sygnału i do jakiej stacji się logujesz nic nam nie mówi. Wstaw jeszcze z obu sieci speedtesty.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Test wykonany na pierwszym piętrze od strony nadajnika w Chrzanowie - Orange
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Sądzę, że Orange/T-Mobile będą najlepszym wyborem, bo według tego co podałeś mają nadajnik najbliżej ciebie. Na jakim urządzeniu testujesz? I podaj jeszcze wyniki Play.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Asus Zenfone 5z
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Play po połączeniu z nadajnikiem w Milanówku. 1 piętro domu
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

No to wybór jasny albo Orange albo T-Mobile. Dobrze byłoby przetestować jeszcze T-Mobile, bo wyniki mogą się różnić. Jaką ofertę masz na oku? Coś konkretnego?
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Orange w opcji 250 GB lub T- mobile w opcji 500 GB z modemem zewnętrznym(ZTE MF258K) ewentualnie opcja oczko niżej z modemem wewnętrznym. Problem z Orange jest taki, że nie daje za darmo sprzętu do testów więc w ogóle zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś rozwiązania na własność. Pytanie czy wewnętrzny czy zewnętrzny i jaki model. Moje potrzeby to " normalne" przeglądanie internetu, Netflix w jakości HD, FHD oraz Tidal Hifi
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

No Orange ma tylko 250 GB i godziny nocne bez limitu, więc nie wiem czy ci wystarczy czy też nie?
No właśnie T-Mobile ma w ofercie tego MF258K, a tobie antena się przyda, więc moim zdaniem powinieneś wybrać tą ofertę. Tylko tak jak pisałem dobrze byłoby przed zakupem kupić prepaid i sprawdzić jak działa T-M.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Z T mobile nie ma problemu bo daje zestaw z możliwością zwrotu. Rozumiem, że w mojej okolicy T mobile będzie korzystał z tego samego nadajnika w Chrzanowie?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Tak nadajnik ten sam. Zgadza się, że zwrot jest ale na te 14 dni możesz mieć priorytety na nadajniku i prędkości będą lepsze. Po za tym w Orange też możesz zwrócić sprzęt w ciągu 14 dni jeśli go zamówisz w kanale zdalnym czyli internet bądź telefon.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

A to T mobile z tego samego punktu w domu co Orange
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Widzę, że najlepszy jest ten nadajnik w Chrzanowie. Ten modem ZTE daje możliwość agregacji pasm i wyboru tego nadajnika jako docelowego?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Nadajnika to w żadnym praktycznie urządzeniu nie możesz wybrać bez modowania. A co do wyboru pasm to właśnie ten ZTE chyba tego nie ma. Ale trudno powiedzieć, bo każdy kupuje tylko z Play. Najlepiej gdy weźmiesz na testy i sprawdzisz sam. W T-Mobile jeśli masz ten nadajnik i na niego ustwisz antenę nic nie powinno się przełączać.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

A jak to zrobić żeby trafić w nadajnik? Jak zamontuje modem na kominie to pewnie wybierze taki nadajnik jaki mu pasuje. Chyba że, dobrym rozwiązaniem jest montaż modemu na ścianie budynku po stronie nadajnika w Chrzanowie...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Montujesz na ta strone co masz nadajnik
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Czyli może być na dachu ale w kierunku nadajnika. Ok
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Może być.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Dziękuję za pomoc. Wezmę T mobile i zobaczymy jak działa.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Ok. Jak coś to pisz.
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: bhcmw »

Nowynick pisze:Orange w opcji 250 GB lub T- mobile w opcji 500 GB z modemem zewnętrznym(ZTE MF258K) ewentualnie opcja oczko niżej z modemem wewnętrznym. Problem z Orange jest taki, że nie daje za darmo sprzętu do testów więc w ogóle zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś rozwiązania na własność. Pytanie czy wewnętrzny czy zewnętrzny i jaki model. Moje potrzeby to " normalne" przeglądanie internetu, Netflix w jakości HD, FHD oraz Tidal Hifi
Pod takie użycie fajną opcją jest też Orange Flex. Przede wszystkim ze względu na Video Pass (oglądanie Netflix, HBO GO, YouTube, Playera, CDA Premium, IPLA, Canal Plus Online i kilku innych jest poza limitem GB, za 10 zł miesięcznie) i Music Pass (Tidal, Spotify i inne nie naliczają zużycia GB analogicznie jak w poprzednim pakiecie, za 5 zł). Dostajesz też za free drugą kartę SIM, np. do routera.

Tylko to się opłaca jak większość Twojego zużycia GB to serwisy wideo i muzyczne (u mnie to około 300 GB transferu miesięcznie, reszta zużycia to groszowe sprawy) oraz jak zmigrujesz z telefonem do Flex. Wtedy za 45 zł masz abonament telefoniczny, 30 GB transferu na zużycie przez router i telefon oraz no limit na niemal wszystkie najważniejsze serwisy wideo i muzyczne. Można też wziąć pakiet wyższy, wtedy za 60 zł masz to samo, ale 50 GB dodatkowego transferu.

Ja mam dwa routery LTE, jeden wpięty do TV, a drugi pod laptopy. W tym TV mam drugą kartę SIM z Flex, a w tym pod laptopy wykupione 1,2 TB transferu na kartę w Orange Free za 360 zł na rok. Łącznie miesięcznie wychodzi 35 zł za abonament telefoniczny, video pass i 15 GB transferu oraz 30 zł za 100 GB na miesiąc pod laptopy. Prawdę mówiąc, gdybym wiedział, że C+, IPLA i Player dołącza do Video Pass, to i łącznie 50 GB w moim przypadku by starczyło na miesiąc, wziąłbym wtedy tylko Flex z 50 GB za 50 zł, nie musiałbym z góry płacić za Orange Free, ale te serwisy są w Video Pass od marca, a ja organizowałem sobie temat miesiąc temu. Ogółem jestem mega zadowolony z wyboru opcji na internet LTE w domu póki co.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

We Flexie max pakiet to 100 GB za 80 zł, a tu za 19 zł więcej ma urządzenie i 500 GB do wykorzystania na co chce.
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: bhcmw »

piotrzet pisze:We Flexie max pakiet to 100 GB za 80 zł, a tu za 19 zł więcej ma urządzenie i 500 GB do wykorzystania na co chce.
Tylko pytanie co kryje się pod pojęciem "na co chce" :) Bo jak wszystko powyżej 50 GB ma się marnować (ze względu że ma passy), to szkoda kasy. Może i być tak, że 30 GB mu wystarczy, jeśli Netflixy i Tidale ma za darmo, a poza tym tylko neta przegląda. Wtedy ma abonament telefoniczny (bez wiązania się długoterminową umową) oraz wystarczającego mu neta za 45 zł miesięcznie. Grosze. Jeśli potrzebuje 50 GB na inne cele, to ta cena rośnie do 60 zł. Ponownie, za abonament telefoniczny i neta łącznie. Ja wykupiłem 1,2 TB neta na drugi router i poniekąd mam problem, bo w związku z posiadaniem Flex nie wiem czy zużyję neta z Orange Free przez ten rok. A pracuje też dzień w dzień po 8h zdalnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Prosiłem o testy na zewnątrz ale kolejny Janusz ma to w d.. i pokazał jakiś speedtest na Play z pasmem podstawowym LTE800 przy słabym sygnale na nim a do tego pewnie na tragicznych parametrach sygnału na 1800/2100/2600MHz. Szkoda czasu dla takich , bez analizy parametrów sygnału leci do salonu T-mobile, podpuszczony aż miło nawet testów w szczycie internetowym nie zrobił. Skąd się tacy biorą i czym się kierują?
ODPOWIEDZ