Jaki operator LTE - testy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

No tak, bo jak to mógł wybrać T-Mobile zamiast twojego wspaniałego Playa? Zrobił testy w dzień widać kto daje więcej w dzień dostanie urządzenie to jaki problem żeby powtórzyć testy na tym urządzeniu i u innych? Bo nie wiem? Zresztą sam o tym pisałem, że za nim zostawi to niech przetestuje na prepaid. Wiem, że dla ciebie jest problemem to, że kupił w T-Mobile, a nie Play. Jak tak można testy bez anteny wynik 2x lepszy ale trzeba testować dalej Play :facepalm:
Po za tym spójrz na mapę i spójrz na jego lokalizację znacznie bliżej ma do Orange/T-Mobile niż do Play.
Skoro Play już w dzień daje o połowę niższe wyniki to wieczorem będzie tylko gorzej, a nie lepiej.

bhcmw
Jak pisałem różnica 19 zł a dostaje 5x więcej GB i urządzenie. We Flex urządzenia brak będzie kupował na raty czy jak? Przecież to zwiększy cenę znacznie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Tytuł tego tematu to testy ja póki co ich za bardzo nie widziałem. Tutaj wyboru operatora dokonano na podstawie jednego porannego speedtestu i tyle tak to sobie wybierać możesz operatora ty i Janusze którzy to łykają. Na podstawie screenów z NM dokonuje się analizy pasm i sygnału na nich bo to podstawa doboru sprzętu i anteny , zamiast tego autor popędził do operatora i bierze MF258K . Play ma monobota na 4 sektorach trochę dalej na Barwnej ale na teście w domu to nie z tym BTS-em się połaczył.
Na tym zakończę bo nie chce mi się analizować dalej zresztą autor ma to i tak głęboko w ... skoro nie wykonał testów tak jak prosiłem.
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: bhcmw »

piotrzet pisze: Jak pisałem różnica 19 zł a dostaje 5x więcej GB i urządzenie. We Flex urządzenia brak będzie kupował na raty czy jak? Przecież to zwiększy cenę znacznie.
Jak z urządzeniem, a Play działa średnio, to tak czy siak zabuli krocie - czy to na raty, czy to w T-mobile. Sprzęt opłaca się brać w zasadzie tylko w Play. Druga sprawa, może i 19 zł, ale w tym abonament telefoniczny. Tak więc realnie co najmniej 40 zł oszczędności. A jak potrzebuje 30 GB na inne tematy, to i więcej tych oszczędności.

E:

Jeśli dobrze patrzę, to w T-Mobile za 99 zł ma 500 GB i ten ZTK ale z dopłatą 199 zł na start. Bo 300 GB jak namiętnie ogląda Netflix i słucha muzyki to może być już na styk. Do tego osobno abonament telefoniczny. Plus w tym T-Mobile ma umowę na dwa lata.

W Orange Flex ma albo 65 zł i 50 GB za abonament i np limity na serwisy wideo i muzykę, albo nawet 45 zł za to samo tylko 30 GB ekstra transferu. Jak przegląda tylko neta to 30 GB starczy. Plus umowa bezterminowa, może przejść gdzie chce w dowolnym momencie. Sprzęt też zależy od wymagań - mi B535 bez anteny spokojnie wystarcza, a to w Play jednorazowy koszt 339 zł, chociaż na B818 mógłbym mieć lepsze osiągi. Wszystko sprowadza się do tego jakie ma się oczekiwania i potrzeby.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Skoro pisał o internecie to znaczy, że ma już abonament z telefonem i internetem więc jest to mu zbędne. Tak jak piszę w jego wypadku oferta Flex nie ma sensu albo T-Mobile albo Play.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Ale on już przecież wybrał popędził do T-mobile. Czekamy na efekty. W Play bez abonamentu B535 nówka jest za 299 zł.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Wybrał na testy z urządzeniem czego nie umiesz dalej czytać? Nie zachowuj się jak dziecko, które nie dostało tego co chciało, bo jest to co najmniej śmieszne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Ale ja czekam na te testy sam jestem ciekaw jak działa T-mobile na MR258k
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Dostanie urządzenie to się wszystkiego dowiemy. Pewno dopiero zamówił to będzie w następnym tygodniu.
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: bhcmw »

piotrzet pisze:Skoro pisał o internecie to znaczy, że ma już abonament z telefonem i internetem więc jest to mu zbędne. Tak jak piszę w jego wypadku oferta Flex nie ma sensu albo T-Mobile albo Play.
Nie znaczy to natomiast że jest związany wieloletnią umową z telefonem i nie chce gdzieś przejść indziej, jak mu się to będzie opłacać :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Oferty nie będą tanieć tylko drożeć. 5G, coraz większa inflacja. Tanio już było co jest obserwowane przez kilka ostatnich miesięcy.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Aczkolwiek każdy z wytęsknieniem wraz z rozwojem sieci 5G czeka na oferty bez limitu danych dla klientów indywidualnych.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Tak ofert nie będzie. No może na początku jak było w LTE. Później się zapcha jak LTE i o ofertach bez limitu będzie można pomarzyć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: wojteks »

krychxagg pisze:każdy z wytęsknieniem wraz z rozwojem sieci 5G czeka na oferty bez limitu danych dla klientów indywidualnych.
Marzyć nikt nie zabrania. Może jak stacja bazowa 5G będzie co 300m i będzie pracować w paśmie 3.6GHz czy wyższym to limity prawie znikną.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Prędziej jeśli będzie UWB, a to jeszcze kilka ładnych lat
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: onken »

Wojtku.

W którym roku ?

2030 ? ;)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

W miastach to może i za 2-3 lata. A reszta kraju to owszem 7-9 lat.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

A autor tematu milczy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Bo na pewno autor w planach miał nic nie robienie przez cały tydzień, bo zakłada LTE i od razu poleciał i kupił. Zamówił nawet jeśli 17.03 przez neta to dostał najwcześniej dzisiaj, o ile w ogóle już zamówił.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: wojteks »

krychxagg pisze:W miastach to może i za 2-3 lata. A reszta kraju to owszem 7-9 lat.
:rotfl:

W miastach to w tych największych i tylko w centrum, reszta kraju poza autostradami i ekspresowymi to kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie ciągle mamy marketingowe 5G DSS i brak przetargu na pozostałe/dostępne pasma dla 5G.
Nie pomagam na PW!
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: bhcmw »

piotrzet pisze:Oferty nie będą tanieć tylko drożeć. 5G, coraz większa inflacja. Tanio już było co jest obserwowane przez kilka ostatnich miesięcy.
Na razie to odkąd śledzę temat, to w tej samej cenie jest coraz to więcej transferu, czy też tak jak w Flex coraz to lepsze passy pozwalające na konkretne użycie bez zużywania transferu :) Druga kwestia to to, że niektórzy mają w perspektywie budowę sieci światłowodowej w okolicy. Nie zawsze warto wiązać się wieloletnią umową.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

wojteks pisze:
krychxagg pisze:W miastach to może i za 2-3 lata. A reszta kraju to owszem 7-9 lat.
:rotfl:

W miastach to w tych największych i tylko w centrum, reszta kraju poza autostradami i ekspresowymi to kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie ciągle mamy marketingowe 5G DSS i brak przetargu na pozostałe/dostępne pasma dla 5G.
Samo LTE w Polsce jest wyjątkowo dobrze zagęszczone w porównaniu do niejednego zachodniego państwa. Np. w moim Słupnie NW! ma nadajnik prawie co 2 km, na małą liczbę ludności. W takich miejscach po odpaleniu 5G sieci raczej się nie przytkają. Natomiast w centrum Wawy na co 2 budynku prawie są nadajniki, więc po odpaleniu tam 5G 3.6GHz wątpię aby ta sieć się przytykała w takich miejscach. Natomiast termin odpalenia 3.6GHz komercyjnie to najwcześniej 2022 rok w optymistycznym założeniu. Wtedy może zaczną myśleć o ofertach no-limit przynajmniej powinni dla klientów paru miast to zaoferować.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Kupiłem ten zestaw od T mobile z modemem zewnętrznym ZTE. Zamontowałem na dachu, ustawiłem w kierunku nadajnika i oczom nie wierzę - transfer między 3-12 mb/s. Tragedia.
Żeby było ciekawiej to biore swoją komórkę z kartą T mobile, idę od pokoju który znajduje się ponstronie nadajnika i transfer między 40-70 mb/s. Co jest grane!?
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

I co niby miał mi dać ten test na zewnątrz?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Wymuszałeś pasma może?
Pokaż screen z zakładka Ustawienia LTE routera.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

Żeby było ciekawiej to cały dzień tłukłem testy na swoim telefonie z kartą T-Mobile i Orange. Pokazują 5x lepszy transfer niż na tym zestawie od T mobile. Jestem mega rozczarowany.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

krychxagg pisze:Wymuszałeś pasma może?
Pokaż screen z zakładka Ustawienia LTE routera.
Wymusić pasm się nie dało. Zadałem pytanie ZTE czy jest na tym modemie ręczna agregacja pasm. Dostałem info,że tak ale muszę przeprowadzić aktualizację oprogramowania. Okazało się, że mam aktualny software. Pracownik ZTE poprosił mnie o IMEI urządzenia w celu sprawdzenia serwera aktualizacyjnego. Czekam teraz na odpowiedź. Screen mogę podesłać jutro. Ps. zauważyłem, że router który jest dołączony do zestawu pokazywał często brak zasięgu sieci LTE i bardzo kiepski zasięg
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Coś jest źle ustawione moim zdaniem. Nie do wiary że ten sprzęt wykazywałby gorszy transfer niż smartfony. Moja styczność ze sprzętem ZTE skończyła się na MF283 więc nie jestem ekspertem w tym sprzęcie.

@matek451 MF258K wymaga smartadmina, czy soft T-Mobile ma wybór pasm?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: consigliero »

Czy możesz pokazać informację na jaki masz firmware, jako jedyny masz ten modem z T- mobile. Pokaż informację jakie pasma i z jakim nadajnikiem łączy się modem? Czy sprawdzałeś czy jest możliwość zrobienia aktualizacji czy tylko dzwoniłeś do ZTE, podobno ma być dostępna wersja b04, czy masz taką ?
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

consigliero pisze:Czy możesz pokazać informację na jaki masz firmware, jako jedyny masz ten modem z T- mobile. Pokaż informację jakie pasma i z jakim nadajnikiem łączy się modem? Czy sprawdzałeś czy jest możliwość zrobienia aktualizacji czy tylko dzwoniłeś do ZTE, podobno ma być dostępna wersja b04, czy masz taką ?
Hej, jestem aktualnie w trakcie przeprowadzki więc najwcześniej wieczorem usiadę do problemu. Wracając do pytania o oprogramowanie - mam wersję b04.
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: consigliero »

W takim razie czekam z niecierpliwością, bo chciałbym się dowiedzieć jak wygląda obiecywana możliwość wyboru pasma, a to podejrzewam będzie kluczowe do dobrego działania urządzenia.
ODPOWIEDZ