Jaki operator LTE - testy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

consigliero pisze:W takim razie czekam z niecierpliwością, bo chciałbym się dowiedzieć jak wygląda obiecywana możliwość wyboru pasma, a to podejrzewam będzie kluczowe do dobrego działania urządzenia.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

zablokowałem pasmo 1 i 7. Wynik przyjemny:)
consigliero
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2021-01-30, 08:50

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: consigliero »

Mój wraca z ZTE z właściwym firmwarem i mam nadzieję że będzie nie gorzej niż obecnie przy używaniu B818 postawionego w domu, bez anten zewnętrznych. Jeżeli wszystko zagra jak podejrzewam to nie będę kombinował z internetem od Play który wcale nie wychodzi atrakcyjnie cenowo w porównaniu do Orange.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Nowynick pisze:zablokowałem pasmo 1 i 7. Wynik przyjemny:)
Nie chciałeś więcej pasm zablokować? Pokombinuj może wyłapiesz jeszcze więcej. Wykorzstaj maxa tego sprzętu.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

matek451 pisze:Prosiłem o testy na zewnątrz ale kolejny Janusz ma to w d.. i pokazał jakiś speedtest na Play z pasmem podstawowym LTE800 przy słabym sygnale na nim a do tego pewnie na tragicznych parametrach sygnału na 1800/2100/2600MHz. Szkoda czasu dla takich , bez analizy parametrów sygnału leci do salonu T-mobile, podpuszczony aż miło nawet testów w szczycie internetowym nie zrobił. Skąd się tacy biorą i czym się kierują?
No i co mordo? Wylałeś na mnie przedwcześnie swoje żale, a tu taka niespodzianka. I kto tu jest Januszem? Pozdrawiam serdecznie

Reszcie ekipy dziękuję za pomoc!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

A czym ty się chwalisz, jak działa T-mobile z tego BTS-a pokazał juz dano telefon, kogo interesuje test z 7 rano jak na stacji hula wiatr a nie użytkownicy. Trzeba było pokazać jak wyglądają teraz parametry sygnału po wymuszeniu konkretnych pasm LTE a test z szczytu internetowego 20-23.
Poprzedni speedtest i to z 17 pokazał ze wcale tak kolorowo nie jest. Sprzęt z którego korzystasz to wisi u mnie 2 lata i od początku ze smartadminem ale i tak tyłka nie urywa.Dopiero taki na X55 robi róznicę , gdy osiągniesz o 20 taki wynik to pogadamy https://www.speedtest.pl/wynik/285059411 , teraz mimo zdalnej nauki i pracy działa tak https://www.speedtest.pl/wynik/285924835
Ogólnie to Play nie dałeś nawet szansy więc tak naprawdę to nigdy się nie dowiesz jakie uzyskałbyś prędkości u tego operatora .
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

matek451 pisze:A czym ty się chwalisz, jak działa T-mobile z tego BTS-a pokazał juz dano telefon, kogo interesuje test z 7 rano jak na stacji hula wiatr a nie użytkownicy. Trzeba było pokazać jak wyglądają teraz parametry sygnału po wymuszeniu konkretnych pasm LTE a test z szczytu internetowego 20-23.
Poprzedni speedtest i to z 17 pokazał ze wcale tak kolorowo nie jest. Sprzęt z którego korzystasz to wisi u mnie 2 lata i od początku ze smartadminem ale i tak tyłka nie urywa.Dopiero taki na X55 robi róznicę , gdy osiągniesz o 20 taki wynik to pogadamy https://www.speedtest.pl/wynik/285059411 , teraz mimo zdalnej nauki i pracy działa tak https://www.speedtest.pl/wynik/285924835
Ogólnie to Play nie dałeś nawet szansy więc tak naprawdę to nigdy się nie dowiesz jakie uzyskałbyś prędkości u tego operatora .
Do Netflixa i sprawnego przegląda netu w zupełności mi to wystarcza. Myślę, że jeszcze jest pole do popisu. Wracając do Twojego wyniku - brawo ale lokalizacja lokalizacji nierówna więc nie ma gwarancji, że Play nagle zrobiłby różnicę tym bardziej, że ledwo co zipiał. Testy na zewnątrz też robiłem ale był to jakiś miesiąc temu i nadal uważam, że w tej lokalizacji T mobile i Orange mają największy potencjał. Umów z operatorami nie podpisuje się na wieczności. Poza tym w ciągu roku mam mieć światłowód Orange więc spinam się tak bardzo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Nie pisz o testach Play bo ich tak naprawdę nie zrobiłeś, wyciąganie wniosków z połączenia na 5MHz na LTE800 to nadużycie, tak naprawdę to nie wiadomo jakie osiągnałbyś prędkości z BTS-A Play 5GR na Plantowej41 bo to z nim się połaczyłeś,drugi taki sam jest na stacji Uzdatniania Wody.Na screenach z WebUI nie pokazałeś danych BTS-a więc tak naprawdę nie wiemy czy MF258k korzysta z tego przy A2, do wyboru jest jeszcze stacja NW na światłowodzie na Stacji Uzdatniania i z nią bym powalczył.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

On jest obrażony za to, że nie wybrałeś jego ukochanego Play tylko co innego. Nie warto komentować tego.
Niby taki znawca a podnieca się wynikami 300 Mb/s o 20. Jak po nadajniku hula wiatr to nie ma się co dziwić, że takie wyniki osiąga. Niestety nie w każdej lokalizacji tak jest i dobrze o tym wiadomo ale cóż
Bezawaryjnego korzystania z netu ;)
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Anil321 »

o 20 hula wiatr:D? Chciałbym aby tak było na moim nadajniku :D
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

piotrzet pisze:On jest obrażony za to, że nie wybrałeś jego ukochanego Play tylko co innego. Nie warto komentować tego.
Niby taki znawca a podnieca się wynikami 300 Mb/s o 20. Jak po nadajniku hula wiatr to nie ma się co dziwić, że takie wyniki osiąga. Niestety nie w każdej lokalizacji tak jest i dobrze o tym wiadomo ale cóż
Bezawaryjnego korzystania z netu ;)
Ma do tego prawo ale obrażanie ludzi to już przesada. Wybaczam!
Większość z Was zasugerowała mi T-Mobile i Orange i chyba nie był to najgorszy wybór.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Anil321
A co myślisz, że o 20 to każdy nadajnik ma obciążenie? Serio?

Nowynick
No jak widać nie. Skoro Orange i T-Mobile dały 2x lepsze wyniki niż Play bez anteny to wybór był oczywisty.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Wybrałeś T-mobile , twoja sprawa ale nie pisz ze wykonałeś sensowne testy Play, miałem do ciebie prośbę aby zrobić je na zewnątrz , uzyskane wyniki czasami są przydatne nie tylko tobie, często wykorzystuję je dla innych. W tym wypadku chodziło mi o to czy na stacji bazowej Play Grodzisk Plantowa 41 bo to z nią się łączyełś a nie z Barwną w Milanówku na sektorze 4 który obejmuje twoje m-ce zamieszkania działa LTE2600 czy ten sektor jako jedyny jest pozbawiony tego pasma, to bardzo istotna informacja. Oczywiście tacy jak @piotrzet maja takie dane w d.....
To tyle tytułem wyjaśnienia w kwestii Play a skoro masz takich super doradców na twoim poziomie to widać ze nie bierzesz w ogóle pod uwagę tego co napisałem na temat NetWorks wcześniej, po PCI widać ze mimo ze nie pokazłeś eNB i CID z WebUI na MF258k łączysz się z tym BTS-em przy A2 w Chrzanowie ale nie oznacza to wcale ze ta stacja jest dla ciebie optymalna , obsługuje A2 i okoliczne miejscowości , zasilana jest radiolinia 1000Mb/s z węzła światłowodowego Falęcin-Spokojna.
Blizej jest stacja NW na terenie stacji Uzdatniania Wody, działa w agregacji 4 pasm LTE a dosył odbywa się światłowodem więc ja sprawdziłbym jak działa T-mobile z anteną ustawioną na ten kierunek.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

matek451 pisze:Wybrałeś T-mobile , twoja sprawa ale nie pisz ze wykonałeś sensowne testy Play, miałem do ciebie prośbę aby zrobić je na zewnątrz , uzyskane wyniki czasami są przydatne nie tylko tobie, często wykorzystuję je dla innych. W tym wypadku chodziło mi o to czy na stacji bazowej Play Grodzisk Plantowa 41 bo to z nią się łączyełś a nie z Barwną w Milanówku na sektorze 4 który obejmuje twoje m-ce zamieszkania działa LTE2600 czy ten sektor jako jedyny jest pozbawiony tego pasma, to bardzo istotna informacja. Oczywiście tacy jak @piotrzet maja takie dane w d.....
To tyle tytułem wyjaśnienia w kwestii Play a skoro masz takich super doradców na twoim poziomie to widać ze nie bierzesz w ogóle pod uwagę tego co napisałem na temat NetWorks wcześniej, po PCI widać ze mimo ze nie pokazłeś eNB i CID z WebUI na MF258k łączysz się z tym BTS-em przy A2 w Chrzanowie ale nie oznacza to wcale ze ta stacja jest dla ciebie optymalna , obsługuje A2 i okoliczne miejscowości , zasilana jest radiolinia 1000Mb/s z węzła światłowodowego Falęcin-Spokojna.
Blizej jest stacja NW na terenie stacji Uzdatniania Wody, działa w agregacji 4 pasm LTE a dosył odbywa się światłowodem więc ja sprawdziłbym jak działa T-mobile z anteną ustawioną na ten kierunek.
Po pierwsze- gdybym był fachowcem w dziedzinie, to bym nie zadawał takich pytań na tym forum, więc faktycznie nie dokonałem najlepszych testów ever.
Po drugie - w swoich wypowiedziach daruj sobie osobiste wycieczki typu "Janusz" itd.
Po trzecie - ciężko jest zrealizować wszystkie wskazowki, które pojawiły się po moim zapytaniu. Dlaczego akurat Twojej prośbie miałem nadać priorytet?
Po czwarte - nadajnik w Chrzanowie jest w odległości 1.2 km w linni prostej od mojego domu, a do stacji uzdatniania jest ok 2.5 km ( jeśli masz na myśli obiekt przy ulicy Słowackiego w Milanówku)

Pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

Po trzecie - ciężko jest zrealizować wszystkie wskazowki, które pojawiły się po moim zapytaniu. Dlaczego akurat Twojej prośbie miałem nadać priorytet?
No jak to? Przecież to jedyny znawca tutaj to ty nie wiesz? W ogóle ja nie wiem po co te testy od razu powinieneś wybrać Play nawet się nie zastanawiać.
Nie warto naprawdę komentować tego ;)
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Myślę że przepychanki słowne są bez sensu w tym wątku. Najważniejsze że autorowi działa dobrze internet i jest zadowolony. A czy to Play czy T-Mobile to już nie ważne.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: matek451 »

Twoja sprawa , nic nie rób bo @piotrzet tak rzecze, nieistotne ze masz tragicznie słaby SINR z Chrzanowa więc pewnie zapina się modulacja QAM16 zamiast QAM64 bo o QAM256 i tak mozesz zapomnieć, przy takim SINR nie masz szans na mega prędkości ale twój doradca MF258k na oczy nie widział, no i dalsza stacja wcale nie musi działać gorzej od bliższej stad propozycja by sprawdzić pasma LTE na tej z Kościuszki 116 ale nie chcesz to nic nie testuj.
A co do PLAY to na przyszłość nie korzystaj z btsearch.pl bo to baza tworzona przez zwykłych ludzi dla takich jak ty, zostales poproszony o sprawdzenie czy faktycznie PLANTOWA 41 nie ma LT2600 na 4 sektorze co bywa pomocne dla innych ludzi ale cię to nie interesuje a raczej @piotrzet ci nie kazał więc nie dołozysz swojej cegiełki do tej bazy. Trudno.
@krychxagg internet działa ale czy dobrze to mam wątpliwości choć istotne ze jest zadowolony i myśli ze w mobilnym ma to dane na zawsze.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

matek451 pisze:Twoja sprawa , nic nie rób bo @piotrzet tak rzecze, nieistotne ze masz tragicznie słaby SINR z Chrzanowa więc pewnie zapina się modulacja QAM16 zamiast QAM64 bo o QAM256 i tak mozesz zapomnieć, przy takim SINR nie masz szans na mega prędkości ale twój doradca MF258k na oczy nie widział, no i dalsza stacja wcale nie musi działać gorzej od bliższej stad propozycja by sprawdzić pasma LTE na tej z Kościuszki 116 ale nie chcesz to nic nie testuj.
A co do PLAY to na przyszłość nie korzystaj z btsearch.pl bo to baza tworzona przez zwykłych ludzi dla takich jak ty, zostales poproszony o sprawdzenie czy faktycznie PLANTOWA 41 nie ma LT2600 na 4 sektorze co bywa pomocne dla innych ludzi ale cię to nie interesuje a raczej @piotrzet ci nie kazał więc nie dołozysz swojej cegiełki do tej bazy. Trudno.
@krychxagg internet działa ale czy dobrze to mam wątpliwości choć istotne ze jest zadowolony i myśli ze w mobilnym ma to dane na zawsze.
Stary, naprawdę nie jest tak źle. Jakoś będę musiał z tym żyć :)A ten test na zewnątrz mogę Ci zrobić ze względu na Twoje zaangażowanie. Nie ma problemu.
Nowynick
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-16, 21:40

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: Nowynick »

krychxagg pisze:
Nowynick pisze:zablokowałem pasmo 1 i 7. Wynik przyjemny:)
Nie chciałeś więcej pasm zablokować? Pokombinuj może wyłapiesz jeszcze więcej. Wykorzstaj maxa tego sprzętu.
Tylko jak to najlepiej zrobić?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

Próbuj różne kombinacje pasm jakie masz dostępne, do 4 pasm naraz możesz próbować połączyć i rób speedtesty, zobacz jaka kombinacja wypadnie najlepiej.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: wojteks »

Celowałbym w takie pasmo podstawowe które ma największy upload a resztę dodał (zakładając że na LTE800 jest jakakolwiek sensowna prędkość downloadu).
Nie pomagam na PW!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: krychxagg »

wojteks pisze:Celowałbym w takie pasmo podstawowe które ma największy upload a resztę dodał (zakładając że na LTE800 jest jakakolwiek sensowna prędkość downloadu).
L800 najczęściej nie ma sensu nawet agregować. Najlepiej jakby autor się kręcił wokół 1800/2100 jako pasmo podstawowe.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: piotrzet »

W T-Mobile oczywiście, że jest jeśli nie jest przeciążone. To nie Play gdzie jest 5 MHz.
ted
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2021-03-28, 16:04

Re: Jaki operator LTE - testy

Post autor: ted »

@matek451 jakie dni i godziny to szczyt internetowy w Play oraz Orange?
ODPOWIEDZ