Nie mam szczescia - prosze o porade

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dzien dobry,

mam naprawde chyba pecha, poniewaz od wielu lat walcze o w miare sensowny internet dla domu, niestety, bez sukcesow.

O co mi chodzi? Potrzebuje stabilnego, niezbyt drogiego lacza, kilka-kilkanascie GB na miesiac. Kilka MBit/s wystarczyloby.

Mam: router fritzbox 7362, do tego Huawei e3372 (od play). Wszystko wspolpracuje juz od lat w aero2 (wykupuje pakiety). Byloby ok, gdyby nie fakt, iz ostatnio aero2 stalo sie naprawde nieziemsko wolne. Do tej pory bylo LTE, co prawda na 1-2 kreskach, niby jest dalej, ale przeplyw danych w granicach 1MBit/s, niekiedy nawet mniej. Maksymalnie udalo mi sie dojsc do 3MBit/s. Dzis np. 330kbit/s, przy pingu kolo 200-500ms (!).

Internet ma stabilne polaczenie, nie zrywa, ale pracowac sie nie da. Nie mam anteny zewn. podpietej pod modem, kiedys kupilem "Tajfun 19dBi", wycelowalem w BTS, ale nie robilo to wielkiej (zadnej) roznicy.. https://archiwum.allegro.pl/oferta/tajf ... 45368.html

Dom jednorodzinny, miejscowosc ........... Pomorskie.

Z map BTS wynika, ze PLus ma nadajnik w Bytowie, wiec niedaleko. Pomiedzy niestety gorki. Ale do tej pory to niezbyt przeszkadzalo.

Kiedys mialem orange, ale internet ledwo dosiegal.

W komorce tez jest problem: plus, orange, play, Maja 1-2 kreski maksymalnie..

Bardzo prosilbym o pomoc.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: piotrzet »

A co nas liczba kresek? Karty każdego z operatorów oprócz Plusa i testy. Zrzuty aplikacji netmonster i speedtest jak wyglądają prędkości.
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dziekuje!

Zalaczam screeny speedtestu. Najlepiej wypadl play, prawie 5Mbit. Testowalem z niemiecka karta sim, w iphonie XS, nielimitowany internet i roaming bez lejka. Netmonster niestety pod iOS nie chodzi, nie mam dostepu do androida:(

Tutaj aero2 (przez wifi z routera)
72261829-A647-4526-8658-79F4FC69F9F9.png
Tutaj orange
C462772D-787E-4CE4-B739-EAFC068956F5.png
Tutaj tmobile
7775A59A-0234-4B9B-881D-25DED18D9FC0.png
Tutaj play
ACE6E31A-DE9F-45F4-A80C-5C6D72E6F3E4.png
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: onken »

Z niemiecka karta ??

A czy przypadkiem na roaming nie ma ustalonego jakiegoś lejka... ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: piotrzet »

Dokładnie pomiary bez sensu. Nie wiaodmo czy są limity czy ich nie ma.
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Jak napisalem, nie ma lejka, i jest pelny dostep do pelnej szerokosci pasma u kazdego operatora (moge wybrac recznie, wszystko mam dostepne). Gdyby tak nie bylo, nie pisalbym przeciez...

Lejek (128kBit) sie wlacza po 15GB, tutaj tylu jeszcze nie ma. Mam te karte (umowe) od wielu lat, i bez najmniejszych problemow. Przy dobrym LTE z latwoscia mam kilkadziesiat MBit/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: matek451 »

Widać duże parcie na wszystko co niemieckie, karta i FB do obslugi starego modemu a na dodatek zwalanie wszystko na szczęśćie gdy internet potrzebny do pracy po prostu szok, no i jeszcze karta aero2, gorzej tego nie dało się zrobić chyba ze jeszcze z tym Tajfunem. Najbliższe stacje są na Przemysłowej 5 w Bytowie i wszyscy wiszą na maszcie Plusa, mają po 4 pasma a Plus 3 pasma w agregacji, ewentualnie Parchowo ale tam Plus z LTE1800=900, pLAY Z lte1800+800 a NW golec only LTE800. Reasumując potrzebny wspólczesny sprzęt i testy operatorów na IoS i screeny z kodu serwisowego *3001#12345#*
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: key »

matek451 pisze:...screeny z kodu serwisowego *3001#12345#*
Opis jak to zrobic znajdziesz n.p. tutaj: click.
Nie pomagam na PW.
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dziekuje. Fritzboksy mam od lat co najmniej 20, i jestem zadowolony (w roznych miejscach u roznych znajomych, rodziny itp). Dlaczego mialbym zmieniac cos, co chodzi bez zarzutu?

Huawei e3372 dziala rowniez bez zarzutu. Jak napisalem, przez lata ten system dzialal, sprawowal sie bardzo dobrze. Rozumiem, ze po prostu jest przeciazona siec - takie mialem takze odczucie.

chetnie zmienie na cos innego, jesli bedzie stabilne, nie chodzi mi o ogladanie 4k w netfliksie. 5Mbit i byloby swietnie.. dlatego przeciez napisalem ten watek, i bardzo dziekuje za kazda pomoc. Apropos tajfuna, kupilem 6 lat temu, i nie bylem adowolony, nie jest podlaczony. Informowalem sie w necie, ale widocznie nie do konca sie udalo trafic sensownie..

Oto screeny, gdy jestem bezposrednio w plusie:
4194874E-E8C1-4814-8089-1E427FD1B20E.png
I drugi
565B55D0-1C1C-46EF-AF9B-B3E4EC1F30B4.png
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dobry wieczor,

Moze szanowni Forumowicze mogliby pomoc? Jesli trzeba wiecej jnfo, z przyjemnoscia podam.

Dziekuje
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: piotrzet »

Czekamy na testy na kartach z Polski, a nie Niemieckich. Już było to pisane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: matek451 »

A po co na polskich potrzebne więcej screenów z Field testów, na pokazanym tylko PCI i szczatki zasięgu na jakiś z pasm LTE, brak nośnej i CID więc nie wiadomo który to BTS ale to dramat. Sprzęt muzealny i brak anteny zewnętrznej więc nawet na tym starym modemie nie ma szans na normalny internet
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: krychxagg »

Fritzboxy do LTE się nie nadają. Jedyne słuszne sprzęty na te chwile w PL to Huawei i ZTE. A ten zabytkowy modem na USB w tych czasach jest do niczego.
W twojej lokalizacji B818 to podstawa, oczywiście z normalną anteną zewnętrzną. Ewentualnie MF258k. Na takim sprzęcie można dopiero testować operatorów i ich możliwości prędkości.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dobrze,

Wiec mam zainwestowac kilkaset zl w nowy sprzet, nie wiedzac, jaki bedzie efwkt?

Dlaczego modem e3372 jest kiepski? Nie obsluguje pasm?

Nie rozumiem.. naprawde prosilbym o porade. Jaka antene zewnetrzna? Cybertech za 300zl?
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: xander21 »

matek451 pisze:ewentualnie Parchowo ale tam Plus z LTE1800=900, pLAY Z lte1800+800 a NW golec only LTE800.
Play ma chyba B1 jeszcze a NW już nie taki goły. Dołozyli ostatnio B3 i B1, ale ręki nie dam sobie uciąć. hmmm. Tak czy inaczej za daleko do Pomyska. Zasięg będzie słaby.
krychxagg pisze:A ten zabytkowy modem na USB w tych czasach jest do niczego
Mój śmiga już 3 lata codziennie i na B1 PLAYa wyciąga 100Mbps w nocy. W dzień ok 60Mbps. Z anteną Cybertecha 7.5km.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: krychxagg »

Cybertech jest dobry, sam użytkuje i efekt daje mocny.
W obecnych czasach każdy jednopasmowy sprzęt moim zdaniem nie ma większego sensu, chyba że podstawowy użytek. Ja jednopasmówkę sam ze sobą wożę, ale tylko do wysyłania maili więc 10mb mnie zadowala.
Tak jak kolega matek powiedział wyżej, wszyscy operatorzy wiszący w Bytowie mają odpalone 3/4 pasma, żeby zrobić z tego jakiś sensowny użytek potrzeba sprzętu z agregacją pasm. Do tej lokalizacji B535 to minimum absolutne, chociaż jeśli fundusze pozwolą to lepiej wziąć B818, a antena Cybertecha to podstawa tam do tej lokalizacji, bez tego nie będzie efektów.
Masz w tym E3372 w webUI możliwość ręcznego wyboru pasm?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: Akwinata »

wodnik7 pisze:Dobrze,

Wiec mam zainwestowac kilkaset zl w nowy sprzet, nie wiedzac, jaki bedzie efwkt?
Z netem bezprzewodowym nie jest jak z samochodem, że kupi się lepszy model i ma się pewność, że efekt będzie lepszy niż przy poprzednim. Może Pan przecież zakupić sprzęt przez internet, przetestować i w razie czego zwrócić.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: xander21 »

Ja bym celował z anteną w Bytów, ul przemysłowa. Cybertech podłączony do czegokolwiek. Najważniejsze, że punkt odbioru jest na zewnątrz.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: krychxagg »

No jako pierwsza to do kupienia antena i tak. Ale w tych czasach na 1 paśmie dobre prędkości to rzadkość.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: ksx4system »

wodnik7 pisze:Dlaczego modem e3372 jest kiepski? Nie obsluguje pasm?
Jeśli wgrano dobry ROM to nie jest kiepski (pozwala wybrać dowolnie wybrane z listy obsługiwanych pasmo i pracuje dosyć stabilnie), po prostu jest zbyt stary aby obsługiwać LTE-A (czyli agregację wielu częstotliwości i inne usprawnienia niezwykle pomocne w suboptymalnych warunkach odbioru sygnału).
krychxagg pisze:A ten zabytkowy modem na USB w tych czasach jest do niczego.
Bez przesady, w korzystnych warunkach do dziś potrafi sprawować się świetnie (bazując na moich doświadczeniach z ostatniego miesiąca 80-90mbit/s w Orange i 30-40mbit/s w Virgin Mobile).
krychxagg pisze:Ale w tych czasach na 1 paśmie dobre prędkości to rzadkość.
Niestety tak :-(
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Dziekuje, szczegolnie @ksx4system.

Kupilem B528, postawilem na strychu, i jest, faktycznie, ciut lepiej.

B528 pracuje tylko jako modem, reszte dalej dzieli fritzbox (z roznych powodow).

Mam srednio 4-6MBit/s, niekiedy do 20. Soft to Vodafone, niemiecki, pokazuje 4G na poziomie 3-5 paskow, niekiedy (acz rzadko) 4G+, czyli jak rozumiem agregacje.

Taka predkosc juz mi wystarcza, wiecej nie potrzeba. Do tej pory kupowalem i zuzywalem aero2 ok 10-50GB na miesiac, teraz corka zuzyla w 24h 7GB.

W sumie nie wiem, czy nie powinienem zmienic oferty, bo za te cene jednak powinno byc chyba cos o wiekszej liczbie GB do wylorzystania, ale to inny temat.

Dziekuje!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: matek451 »

Zrobiłes kolejny interes życia kupujac ten szajs wart ze 120 zł, współczuję córce i rodzinie. Masz swoje pomysły a efekt dzięki nim jest cieniutki, nie zrobiłeś nic aby korzystać u siebie z przyzwoitego internetu mobilnego, tak jak pisałem masz jakąś manię że jak coś z Niemiec to dobre, kolejny raz dokonałeś fatalnego wyboru sprzętu i korzystasz z operatora który nie ma tam zasięgu, działa kiepsko a oferta jest kiepska i droga.
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Matek451, czy naprawde musisz az tak chamsko odpowiadac?

Jest lepiej i stabilnie.

Jesli oferta w twoim przekonaniu jest slaba (kiepska i droga), to moze podasz lepsza? Dziekuje. W podanej lokalizacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: matek451 »

A dlaczego chamsko? Dostałeś pełne wsparcie, lokalizację stacji bazowych operatorów, pasm LTE na nich. Do tego napisano jaki sprzet i antena jest tam potrzebna, olałeś to kupując ten złom B528, na dodatek nie korzystasz z anteny.
Nie zrobiłeś nic w kwestii przetestowania operatorów, B528 nikt nie polecał bo wiadomo ze to słaby router. Założyłes temat o braku szczęścia i nadal liczysz na nie zamiast posłuchać fachowców i zrobić to co proponowali.
Nie jest wcale lepiej, twoje subiektywne odczucia są bez znaczenia, nadal pewnie LTE900 a czasami zaskoczy agregacja LTE900+1800 na jakiś szczatkach sygnału z 1800MHz. W takiej lokalizacji takie rozwiązanie nie ma prawa działać prawidłowo i nie działa, LTE900 na 5MHz pasma to wydmuszka a nie LTE.
To jest obiektywna ocena twojego nowego sprzętu , postawienia go na strychu i wyboru oferty na sieci Plusa a że wypada tak a nie inaczej to niestety zasługa twoich wyborów i działań , krytyka jest jak najbardziej uzasadniona choć ty jesteś cały w skowronkach.
No i nawet nie raczyłeś zrobić testów na zewnatr na tym B528 dla poszczególnych pasm LTE2600, LTE1800 , LTE2100 i LTE900 bo te pasma Plus ma na Przemysłowej, brak screenów z parametrami sygnału na nich i CID-ów oraz speedtestów na nich a na tym Forum to standard.
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

@matek451: jestes zarozumialy, i, bufonowaty, trudno. Nie musisz pomagac, ale kochasz byc chamski.

Ciesz sie, ze jestes gutu w swoim swiecie, i moze po prostu odpusc sobie, bo „rady“ twojego stylu swiadcza o tobie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: matek451 »

Krótko, jak zastosowałeś się do fachowych porad które tutaj dostałeś? Począwszy od testów a na zakupie sprzętu skończywszy? Efekt jest tragiczny więc czy ci się to podoba czy nie należało ci się rzeczowa krytyka, sadzisz ze ludzie nadal będą ci poświęcać czas i wiedzę a ty i tak zrobisz wszystko po swojemu?
wodnik7
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2021-03-31, 10:19

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wodnik7 »

Nie chce mi sie. Moze nie mialem (fizycznie) jak zrobic tego? Nie bylo mnie na miejscu, bylem 2 dni, podlaczylem co mialem.

Na to, ze moge testowac iphonem z niemiecka karta (aktywna bez limitu na kazda siec) zostalem wysmiany, inaczej nie mialem jak.

Nie ze „olalem“, jak chamsko opisales, ale NIE MOGLEM.

Jak inni forumowixze opisali, na e3372 tez osiagali dobre efekty, ale niestety w innych lokalizacjach, u mnie jak widac zapchane.

Wiec kiedy znow bede na miejscu sprobuje zrobic wiecej.

Screenshoty z iOS podalem, ale bez jakiegokolwoek komentarza.

Ale zamiast tegood razu uderzanie ad personam? Nie, niestety to nie tak.
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: tempest »

Korzystając z okazji - mam w małym zdalnym biurze istniejący B528s-23a i działa słabiutko. Użytkowników sieci ze 30. Do routera podpięty przełącznik, potem 802.11ac Ubiquity. Obok BTS-ów do wyboru i koloru - Orange/Play - w granicach 300m obok. Pomiarów jeszcze nie robiłem, przyjdzie czas. Na co wymienić 528 aby zaobserwować zauważalną poprawę?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: wojteks »

Na B818 minimum ale wielkiej poprawy bym się nie spodziewał.
Nie pomagam na PW!
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nie mam szczescia - prosze o porade

Post autor: tempest »

A poza firmą na H nic nie ma na rynku?
ODPOWIEDZ