wybór opertora mobilnego po przeprowadzce

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DJYendruh
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-04-17, 16:05

wybór opertora mobilnego po przeprowadzce

Post autor: DJYendruh »

witajcie,

W przyszłym miesiącu zmieniam miejsc zamieszkania (podczas gdy właśnie w tym roku podłączyli nam wreszcie światłowód).
W załączniku pokazuję lokalizację obecną (Rzęskowo - 1) i przyszłą (Borzyszewo -2) oraz BTS na ul. Trzygłowskiej, z którego (o dziwo, mimo najdalszej lokalizacji) korzystałem do tej pory. W nowym miejscu będę mieszkał ok 1-2 lata. Nowa odległość od BTSa na ul. Trzygłowskiej to ok 1600 m, więc znacznie bliżej.

Ostatecznie przez te 4 lata korzystałem z oferty Plusa (aktualnie usługa już wyłączona), mimo że mam również kartę Playa, która w moim obecnym miejscu działa słabo (za to używam jej w pracy).

Cały wątek dotychczasowej walki z zasięgiem w jeszcze obecnym miejscu zamieszkania jest opisany tutaj
viewtopic.php?f=14&t=49051

aktualny sprzęt - Huawei B315 + antena zewn panelowa Sorensen (tak wiem, antena w sumie raczej do zastąpienia czymś lepszym)

Z plusa zrezygnowałem, Play czeka na ewentualne przedłużenie, ale z informacji od osób zamieszkałych w nowej okolicy (potwierdzonych własnym doświadczeniem)wynika że Plus równiez lepiej się spisuje niż Play. Mogę zakupić sama usługę, mogę ze sprzętem. Naczytałem się że ODU-IDU od plusa jest slaby. W jeszcze aktualnym miejscu zamieszkania z kolei netbox od Play tez nie poprawił mojej sytuacji.

proszę o zerknięcie na możliwości techniczne operatorów w okolicy i sugestie który operator oferuje najlepsze parametry, w którym kierunku warto iść. Myślę że dam radę w razie czego wystawić zewn antenę. Oferta która zakupie będzie z tych biznesowych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: wybór opertora mobilnego po przeprowadzce

Post autor: piotrzet »

Zrób testy każdego w twojej lokalizacji na telefonie i pokaż wyniki. Nikt nie jest jasnowidzem.
DJYendruh
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-04-17, 16:05

Re: wybór opertora mobilnego po przeprowadzce

Post autor: DJYendruh »

No dobra, to się trochę w międzyczasie dokształciłem.
Poniżej raz jeszcze mapka z moją lokalizacją i odległościami do najbliższych BTSów
borzyszewo odległości.jpg
gdzie:
1- Rybokarty
2- ul. Trzygłowska
3.- Galeria Hosso
4. elewator zbożowy

A niżej testy w sieci Play (nie ukrywam że mam tam telefony więc jeśli jest nadzieja to inwestowałbym w dalszą umowę z tym operatorem).

Wewnątrz budynku:
wewn1.jpg
wewn2.jpg
wewn3.jpg
Na podwórku:
zewn1.jpg
zewn2.jpg
Z poprzedniej umowy mam jeszcze zestaw ZTE WF830, którego używam w pracy (ale mogę go przywieźc do nowego lokum); w międzyczasie po lekturze forum zorganizowałem sobie konto smartadmina.

Czy na podstawie siły sygnału i parametrów sieci jest sens pchać się w tego operatora? Z nowa umową mogę wziąć nowy, lepszy sprzęt.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ