Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: katze750 »

Witam!
Pytanie błache, ale przeszukując internet nie mogłem znaleźć odpowiedzi...Posiadam internet LTE w Play taryfa internet L 200GB, urządzenie b715. Czy usługa Wideo Non Stop będzie działać na urzadzeniach, które się łączą z b715 czy tylko bedzie działać jak kartę sim z internetem włożę do telefonu i na tym telefonie będę korzystał np z netflixa?
Czy usługa działa tylko dla netflixa i hbo? Znaczną część transferu z tych 200GB zużywam na netflixa i hbo na telewizorze, nieraz brakuje i dokupuje 100GB/20zl. Jakby działało to na innych urzadzeniach, które korzystają z tego internetu play to byłoby niezłe rozwiązanie :)
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: matibu06 »

Bodajże latem rok temu było coś podobnego, tzn na kartę, 100 GB na YT. Włożyłem kartę do Huawei E5573 i działało :)
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: katze750 »

Czyli zostaje tylko sprawdzić samemu :-) ale raczej jestem sceptycznie nastawiony, że to działa tak jakbym oczekiwał...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: key »

Dziala to w taki sposob, ze Play ma liste serwerow, dla ktorych transfer sie nie liczy. Czy interesujacy Ciebie serwer jest na tej liscie, musisz sam sprawdzic.
Kanal ktorym sie laczysz nie ma znaczenia - usluga powinna dzialac na kazdym modemie.

Ale: Samo powiedzenie "nie liczymy netflixa" niewiele Ci daje - na liscie moga n.p. byc polskie serwery netfixa, ale moze juz nie byc n.p ich niemieckich serwerow.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: amamoh »

W zakładce Historia połączeń a Play24 są 2 pozycje. Transfer danych łącznie (tutaj jest z netflixem i Hbo) i "Z pakietu danych" - tu jest tylko to co obciąża twój pakiet 200GB.
Używam opcji Wideo Non Stop od 2 lat i czasami mam po 500GB bez lejka, bo większość to Netflix/HBO.
milosnik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-01, 11:10
Lokalizacja: ddfgdhgdfhfhfrh

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: milosnik »

@amamoh Mam Internet Play 5G.
Interesuje mnie właśnie ta usługa Wideo Non Stop.
W aplikacji Play24 mam coś takiego jak Historia aktywności i tam pokazuje mi ilość zużytego transferu.

Czyli jak włączę tą usługę będzie mi pokazywać ilość zużytego transferu przez Netflix itp?
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: kutan123 »

Czytałem fora i się trochę pogubiłem z tym pakietem video nonstop ...
Gdzieś ktoś wyczytał i zaczął klepać na forum Play, że pakiet liczy się tylko na PC (podłączony LAN), a urządzenia korzystające z WIFI tego modemu zżerają pakiet podstawowy.
Ktoś może mnie oświecić ?
Dzięki.
davilconway
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-30, 07:49

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: davilconway »

katze750 pisze:Witam!
Pytanie błache, ale przeszukując internet nie mogłem znaleźć odpowiedzi...Posiadam internet LTE w Play taryfa internet L 200GB, urządzenie b715. Czy usługa Wideo Non Stop będzie działać na urzadzeniach, które się łączą z b715 czy tylko bedzie działać jak kartę sim z internetem włożę do telefonu i na tym telefonie będę korzystał np z netflixa?
Czy usługa działa tylko dla netflixa i hbo? Znaczną część transferu z tych 200GB zużywam na netflixa i hbo na telewizorze, nieraz brakuje i dokupuje 100GB/20zl. Jakby działało to na innych urzadzeniach, które korzystają z tego internetu play to byłoby niezłe rozwiązanie :)
Interesuje mnie właśnie ta usługa Wideo Non Stop.
W aplikacji Play24 mam coś takiego jak Historia aktywności i tam pokazuje mi ilość zużytego transferu.

Czyli jak włączę tą usługę będzie mi pokazywać ilość zużytego transferu przez Netflix itp?
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: amamoh »

Nie mam już internetu z Play ale z tego co pamiętam były 2 rodzaje zużycia danych w historii, "darmowe" nie wliczające się do limitu i suma.
mojer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-11-13, 19:47

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: mojer »

Powiem szczerze, że w moim przypadku nie sprawdza się ta usługa. Okazuje się, że limit internetowy udostępniany poprzez B818 po WIFI do tv jest liczony jako normalne zużycie. Konsultatnt poinformował mnie, że usługa będzie działać tylko na urządzeniu które korzysta z danych komórkowych (np smartfon). Nie ma również pojęcia jak będzie liczone połączenie po LAN gdyż nie ma tego w regulaminie.
W moim przypadku router połączony jest ze switchem i z AC. Niestety AC rozgłaszają sygnał po wifi, więc limit ucieka aż miło. Zobaczę dziś jak wygląda połączenie router-switch-gniazdko LAN
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: tomekwwa »

Raczej jakieś herezje. Takie usługi sprawdzają tylko IP z którym się łączysz. Może nie używasz oryginalnego klienta w tv, tylko jakieś własne rozwiązania producenta. Jak nie masz AndroidTV czy GoogleTV w telewizorze to możesz sobie darować. Albo podłącz pod komputer i odpal np. YT w przeglądarce i sprawdź.
JacekArtur1
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-05-24, 21:29

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: JacekArtur1 »

"Co się stanie, jeśli w danym miesiącu wykorzystam cały limit transmisji z pełną prędkością?
W takim wypadku również w przypadku transmisji danych związanych z oglądaniem treści w aplikacjach wideo objętych usługą, prędkość zostanie obniżona zgodnie z regulaminem Twojej oferty promocyjnej".
Tak to działa. Wykorzystasz limit GB i możesz płacić i płakać. To w cytacie to oficjalnie na stronie Play napisane.
mojer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-11-13, 19:47

Re: Wideo Non Stop w Play - jak naprawdę działa?

Post autor: mojer »

Darowałem sobie tę usługę. Po walkach z konsultantami z Play wyłączyłem ją. W regulaminie jak byk jest, że usługa NIE działa po wifi. Dedykowanym użytkownikiem jest osobą korzystająca ze smartfona oraz danych komórkowych. Po podłączeniu roter-switch-tv po sieci LAN limit jest zużywany. Korzystam z domyślnych aplikacji na tv, nie mam urządzenia z czystym Androidem. Herezja dla mnie byłby fakt, że musiałbym logować się na Disneya/Nettfixa/YT poprzez przeglądarkę w tv. Podsumowując, dla osoby chcącej oglądać streamy na tv i korzystającej z dedykowanych zakładek gra nie warta świeczki
ODPOWIEDZ