Play czy Plus?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

rapper3d

Re: Play czy Plus?

Post autor: rapper3d »

Matek nie gadaj tu o odleglosciach z Kaptura w dwie wieże na Wacynie to może sobie kamieniami rzucac wiec znowu cudujesz i wciskasz sprzet za grube bańki bo ty taki masz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy Plus?

Post autor: matek451 »

A ty umiesz czytać? Watpię bo jakbyś potrafił i to ze zrozumieniem to wiedziałbyś ze MC7010 lub MC801A plus antenę zewnętrzna polecałem mu tylko do PLUSA gdyby zechciał skorzystać z 5G2600 Plusa jesli go stać na ta droga ofertę i tym bardziej sprzęt. Do Play oczywiście zbędny a po testach widać i tak ze T-mobile jest lepszym wyborem a do tego nie ma w ofercie MC7010 , więc pozostaje wybór MF258K cy B818 plus antena zewnetrzna, nawet MC801A z oferty T-mobile mu niepotrzebny b o wydmuszka na DSS 2100 udajaca 5G w T-mobile jest niewarta uwagi.
Natomiast MF18a to router z funkcją mesh ale jego zasięg jest charakterystyczny dla wszystkich routerów pracujacych na 2,4 i 5GHz z dopuszczalna prawem mocą.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Play czy Plus?

Post autor: piotrzet »

Skąd wiesz, że ta wydmuszka nie robi lepszych prędkości niż LTE? Testował? Oczywiście, że nie. Więc na jakiej podstawie to stwierdzasz? Po za tym zacznijmy od tego, że oficjalnie 5G w T-Mobile nie ma. Chociaż działać może.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy Plus?

Post autor: matek451 »

Nic tylko brać MF801a skoro kolega poleca 5g DSS2100 T-mobile, tylko mały szkopuł, oferta 300GB za 79 zł a do tego niezwykle tani MC801a, tylko 1559 zł
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Play czy Plus?

Post autor: piotrzet »

Naucz się czytać ze zrozumieniem dopiero komentuj i odpwiadaj na posty innych, bo tylko się kompromitujesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy Plus?

Post autor: matek451 »

Kogo obchodzi pseudo 5G w PLAY,Orange czy T-mobile. Tak to jest wydmuszka, która jest tylko marketingowym bełkotem, na szczęście nikt normalny z tego nie korzysta bo ma w d.. znaczek 5G na telefonie czy routerze, w Polsce tylko Plus ma prawdziwą sieć 5G na dedykowanym paśmie TDD 2600MHz i tyle w temacie. A testy w agregacji 4 pasm LTE u tych 3 operatorów wypadają dużo lepiej niż to niby 5G na dzielonym paśmie 2100MHz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Play czy Plus?

Post autor: piotrzet »

Kolejny raz się kompromitujesz. Następym razem przeczytaj mój komentarz ze zrozumieniem to nie będziesz wypisywał takich bzdur.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy Plus?

Post autor: onken »

Panowie

Jeśli ktoś ma dobrego BTS od Plusa ( za 2-3 lata będzie to wspólna sieć z Playem ) i nie może wybrać "lepszego" operatora to spieszę z informacją ( sprawdzone na sobie ) że taryfy od doradców biznesowych ( wiec tylko dla firm i nie przez stronę ) mają własne zasady działania i regulaminy i od 30 zł netto można mieć 50 + 250 GB bez lejka FUP do pobrania z pełną prędkością w LTE / 5G a potem lejek na 1 Mb/s

Od 120 zł netto można dostać już 300 + 1 TB czyli łącznie 1,3 TB do pobrania z pełną prędkością w LTE / 5G a potem lejek na 1 Mb/s

No i można zakupić w przyzwoitej cenie ( na własność ) Huawei CPE Pro 2 5G

Jestem w trakcie rozwiązywania starej umowy "na firmę" z oferty co miałem kilka lat w które było 60 GB i tzw LTE bez limitu, było to co prawda po 25 zł brutto ale... lejek już był po pobraniu bazowych 60 GB na 20 Mb/s a po kolejnych 100 chyba już pod 32 kbps...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play czy Plus?

Post autor: matek451 »

A jaka ta przyzwoita cena netto za PRO2?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy Plus?

Post autor: onken »

w opcji za 30 zł to 599 zł netto
W wyższych są i za 1 zł

W abonamencie od 70 zł netto jest już za 1 zł

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Play czy Plus?

Post autor: ktry »

Zapomniałeś dodać że do każdej opcji dodają gratis pakiet nocny 200 Gb. Ciekawym rozwiązaniem jest jeszcze pierwsza taryfa w której jest LTE naprawdę bez limitu, ale z ograniczeniem prędkości na 5 mbita. Za całe 28 zł br. miesięcznie i B535 ZA 60 zł na własność.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy Plus?

Post autor: onken »

Tak. Jest pakiet nocny tylko wielka niewiadoma jak go aktywować był bezpłatny ;)

Smsem nie działa , a w plus onnline jest wersja płatna.

A co do samego pakietu nocnego...
Nie mam pewności ale doradca twierdził że działa on do podatawego pakietu 50 GB ( lub wyższych jeśli takie wybierzemy ) a po tym już bierze z tej paczki 250 GB.

Co do wersji za 28 zł, nie słyszałem, nic mi nie powiedział.

W taryfie która wziąłem B535 jest za 1 zł.
Ale wybrałem wersję 5G, więcej się za niego zwróci ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Play czy Plus?

Post autor: ktry »

Z uruchomieniem nocnego miałem problem, ale po interwencji doradcy jakoś się udało. Z tego co pamiętam w tej wersji płatnej o której mówisz opłata została pobrana i następnie był udzielony rabat w jej wysokości na fakt. Tak jak jest z całym pakietem nocnym co miesiąc, widnieje opłata za niego i jest rabat udzielany w tej kwocie na fakturze .
Odnośnie kolejności zużycia to najpierw schodzi nocny bez względu czy posiadasz jeszcze podstawowy, czy już tylko LTE . Oczywiście podstawowy pierwszy sie zmniejsza przed LTE ,nawet w zasięgu LTE ,ale nie w nocy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play czy Plus?

Post autor: onken »

Czyli jest ok, nie tak jak mówił doradca :)
Wysłałem pismo więc czekam na aktywację nocnego.

Masz może gdzieś pdfa z tą taryfa za 28 ?

Te typowo oferty od doradcy lepiej są skonstruowane niż te ogólne ze strony www gdzie lejek przez FUP dostaje się już zaraz po pakiecie bazowym i zaraz po kolejnych ok. 100 GB many już w prezencie 32 kbps ;)

Tutaj mamy full a potem 1 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ