Play - różnica dla usługi karta i abonament ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Play - różnica dla usługi karta i abonament ?

Post autor: bartoleq »

Cześć.
Mam pytanie. Zastanawiam się nad zmianą sieci z Plusa i wziąłem do testów B818 z T-mobile i jest rakieta. Wszystko działa.

Dla porównania wsadziłem w ten sam B818 kartę z Playa (Taryfa Play na kartę OdNowa). Wybrałem pakiet SOLO L na miesiąc z 15GB.
I tutaj mam problem. Niby wszystko działa OK, jednak nie wszystkie gry sieciowe działają.
Dla gier od EA (Battlefield,Battlefront) rozłącza ona razu przy próbie zagrania - coś piszę o niewystarczających parametrach połączenia.
Na szybko sprawdziłem inne gry, które miałem i popularne Fortnite, Wot czy COD działają bez zarzutu. Problem jest z tymi wybranymi od EA.
Na próbę znowu przełożyłem kartę z Play na T-mobile i wszystko wróciło do normy - gry działają.
Czy play jakoś inaczej działa w opcji na kartę dla taryfy w zasadzie głosowej, od taryfy typowo internetowej/abonamentowej?

Tutaj mam małą problem czy dalej testować (inne taryfy?), bo skłaniam się do oferty Play 500GB, ale dzieci mnie rozszarpią jak nie będą im działać gry, które działały z Plusem.

Osiągi na T-mobile ok. 300Mb/s DL, 40Mb/s UP, ping 15
Osiągi na Play ok. 200Mb/s DL, 10Mb/s UP, ping 15
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play - różnica dla usługi karta i abonament ?

Post autor: key »

bartoleq pisze:Dla gier od EA (Battlefield,Battlefront) rozłącza ona razu przy próbie zagrania - coś piszę o niewystarczających parametrach połączenia.
A mozesz napisac dokladnie ktore parametry sa nie ok?
bartoleq pisze:Na próbę znowu przełożyłem kartę z Play na T-mobile i wszystko wróciło do normy - gry działają.
Czy play jakoś inaczej działa w opcji na kartę dla taryfy w zasadzie głosowej, od taryfy typowo internetowej/abonamentowej?
Nie powinno byc roznicy w konfiguracji. U Ciebie jest roznica w dostawcy wiec w pracujesz z dwoma roznymi sieciami.
bartoleq pisze:Osiągi na T-mobile ok. 300Mb/s DL, 40Mb/s UP, ping 15
Osiągi na Play ok. 200Mb/s DL, 10Mb/s UP, ping 15
Sprawdz jaki masz jitter - to moze prowadzic do problemow z grami.
Nie pomagam na PW.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Play - różnica dla usługi karta i abonament ?

Post autor: ktry »

Mam to samo na pleyu. Mimo dobrych prędkości na testach dzieciaki cały czas mają problemy że coś nie działa, że z czegoś ich wywala. Nie działają takie rzeczy które na plusie bez problemu chodzą mimo gorszych osiągów na testach prędkości. Ja jedynie co zauważyłem to jakby internet chwilowo nie działał, ale po chwili już jest dobrze. Przy przeglądaniu stron to nie jest problem, ale w grach, to już wielki.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Play - różnica dla usługi karta i abonament ?

Post autor: key »

Tez brzmi jak za duzy jitter albo packet loss. Sprawdz przy pomocy https://www.nperf.com
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ