Internetu mi trzeba

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Witajcie!

Pierwszy post, bo kiedy trwoga to do Was.

W ramach tzw. nowej normalności, wybieramy się z rodziną na wczasy pod tzw. gruszą, jeden z dalszych kuzynów ma działkę w okolicach 52.8441N 21.1395E i udostępnia nam na parę tygodni. Internetu na działce nie ma, oferta Orange to tylko 10mbitów po DSLu. Innych dobrodziejstw brak. Z racji wykonywanego zawodu muszę mieć dostęp do netu, w miarę stabilny i względnie szybki (wideokonferencje, czasem z wieloma osobami). A do tego dzieciaki i ich tablety, YouTube'y i inne Robloxy. No i jakiś VOD dla żony.

Proszę o radę, co wziąć ze sobą, żeby mieć tam jakiś start - B818 i karta... Aero? Jakiś inny starter? Nie orientuję się zupełnie w ofertach Internetu na kartę, aktualnie w miejscu zamieszkania zużywamy około 1TB na miesiąc, ale myślę, że 100-150GB na tydzień przez parę tygodni wystarczy.

Czyli, reasumując, koledzy, porady mi trzeba.
Jaki wziąć:
a) router/modem
b) starter
żeby po przyjeździe mieć jakiś punkt zaczepienia. Ew. zmiany mogę zrobić już na miejscu.

Bardzo liczę na Waszą fachowość, bo sam lajkonikiem jestem w temacie.

VelAsCo

Ps. A jaki modem USB polecacie?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: key »

B818 powinien sie sprawdzic - oczywiscie wszystko zalezy od odleglosci do nastepnego BTSa.

Jesli chodzi o wybor operatora z internetem na karte i duza iloscia danych, to masz problem - wiekszosc operatorow limituje szybkosc lacza po pobraniu pewnej ilosci danych, a Ty potrzebujesz ich duzo.
Nie sugeruj sie napisem "bez limitu" na starterze - tutaj chodzi o ilosc danych, ktora jest bez limitu. Operatorzy za to bardzo mocno ograniczaja predkosci pobierania po przekroczeniu ustalonej ilosci danych - dla uzytkownika wyglada to tak, ze internet jest, ale praktycznie nic z nim nie zrobisz.

Jesli chodzi o pakiety - w internecie na karte, mozesz liczyc sie z stawka ~ 1 PLN za GB. Tutaj mozesz bawic sie wieksza iloscia kart SIM i wymieniac je gdy beda puste.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: matek451 »

Play do końca maja 100GB za darmo na pre-paid koszt startera odNowa 3,5- 5 zł sprawdzisz teraz jak działa, promocje trwaja od 11 m-cy, moze zostana przedłuzone o kolejne ilość kart aktywujesz ile chcesz, sam wykorzystywałem nawet po 8 na m- c czyli 800GB miałem za 28 zł. BTS Play obok kościoła na Kościelnej 25C, agregacja LTE2600+2100+1800+800, do tego B818 i antena Dual LTE1800-2600MHz z Cybertecha.
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Hej ekipa!

Dzięki za wszystkie rzeczowe komentarze! Wyjeżdżamy w pierwszej połowie czerwca, mam nadzieję, że promocja jeszcze się utrzyma, muszę przyznać, że cenowo to by było idealnie!

Czy mógłbym prosić jeszcze o dokładniejsze sprawdzenie lokalizacji? Obawiam się, że ten maszt na Kościelnej jest poniżej poziomu gruntu i może być trudno "widoczny". Jest jakaś alternatywa?

Co do sprzętu - ta antena to daje cokolwiek? Czy to takie świecidełka bardziej? I jeszcze: jaką końcówkę do kabla zamówić?

O b818 czytałem, że te z jakiejś dystrybucji mają obcięty soft i nie są polecane (?). Czy to prawda, a jeżeli tak, to których modeli unikać a za którymi się rozglądać?

I jeszcze: czy są jakieś modemy na USB z agregacją pasm, które szanowne gremium by poleciło?

Gracias!

Vel Asco
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: key »

Sam to mozesz sprawdzic:
1.) zamelduj i zaloguj sie na https://link.ui.com/#
2.) znajdz pozycje BTSa i domu
3.) ustaw nadajniki 900 MHz i 2.4 GHz na odpowiednich wysokosciach i zobatrz jak wyglada symulacja zasiegu
Nie pomagam na PW.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: tom3636 »

@matek451

Ta oferta odnowa tylko do końca maja? Wczoraj zarejestrowałem kartę w play, dostałem 100 GB ale też tylko do końca maja. Czy znacie jeszcze jakieś inne patenty? Jak nic nie będzie to chyba wezmę 220 giga w Virgin na abonament
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

key pisze:Sam to mozesz sprawdzic:
1.) zamelduj i zaloguj sie na https://link.ui.com/#
2.) znajdz pozycje BTSa i domu
3.) ustaw nadajniki 900 MHz i 2.4 GHz na odpowiednich wysokosciach i zobatrz jak wyglada symulacja zasiegu
Nie znałem wcześniej tej stronki, jest wypas.

SUPER! Zależnie od wysokości tej wieży (przyjąłem 20m, tak konserwatywnie, powinienem być w stanie zobaczyć nadajnik. Powinno hulać.

Dzięki!
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Jeszcze dwa pytania o sprzęt:
1. b818: czy są jakieś wersje z dystrybucji krajowej, których z jakichś względów należy omijać (gorszy soft, starszy soft, inny hardware)?
2. Modem USB: Czy są jakieś polecane przez Was?

Dzienks!

V(e)L(a)SC(o)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: wojteks »

O pomyśle z modemem USB zapomnij.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: Mig25 »

Generalnie tak , chyba ,że ktoś lubi dłubać ( i szukać np. sterowników) ,i złoży sobie z modemu WWAN na m.2 z przejściówką/adapterem USB do m.2. Wtedy może nawet 5G uzyskać.

Choć pytanie "jaki modem USB polecacie" dość nieprecyzyjne , bo powinno być napisane jeszcze do czego. Taki modem E3372 to generalnie dobry modem , tyle ,że CAT.4 i prędkości wielkich nie uzyskamy.
Były też routery MiFi , które mogły działać jako modem USB , i jakiś model był CAT.6....

EDIT: No i nie zapominajmy ,że poprzez USB możemy podpiąć każdy telefon w trybie tetheringu ( który to ma). I to może wydawać się druciarstwem , ale działa bardzo stabilnie.
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Mig25 pisze:Generalnie tak , chyba ,że ktoś lubi dłubać ( i szukać np. sterowników) ,i złoży sobie z modemu WWAN na m.2 z przejściówką/adapterem USB do m.2. Wtedy może nawet 5G uzyskać.

Choć pytanie "jaki modem USB polecacie" dość nieprecyzyjne , bo powinno być napisane jeszcze do czego. Taki modem E3372 to generalnie dobry modem , tyle ,że CAT.4 i prędkości wielkich nie uzyskamy.
Były też routery MiFi , które mogły działać jako modem USB , i jakiś model był CAT.6....

EDIT: No i nie zapominajmy ,że poprzez USB możemy podpiąć każdy telefon w trybie tetheringu ( który to ma). I to może wydawać się druciarstwem , ale działa bardzo stabilnie.
Miałem na myśli modem USB w stylu starego E3372 do laptopa na USB-a czy innym USB-c CAT 19 oczywiście.

ale
wojteks pisze:O pomyśle z modemem USB zapomnij.
nagle o wszystkim zapominałem.

Dzięki! :ok:
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Czyli taki mam scenariusz:
1. Upewnić się, że na wsi jest zasięg (✔️)
2. Kupić B818 (✔️)
3. Kupić do niego antenę (✔️)
4. Zapomnieć o modemie na USB (✔️)
5. Wybrać dostawcę (❌)
- najlepszą opcją byłaby Play odNOWA (jeżeli jest jeszcze dostępna w czerwcu)
- drugą najlepszą byłaby oferta Virginu
- trzecią oferta Vikingów
- jaka jeszcze?

A teraz najważniejsze. O czym Velasco zapomniał?

Jak zwykle, dzięki!
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

Czy odNOWA będzie dostępna w lipcu?
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: bis24 »

to najnowsza taryfa to z pewnością będzie dostępna jeszcze długo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: wojteks »

Ale nie koniecznie z promocją 100GB z a free.
Nie pomagam na PW!
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

wojteks pisze:Ale nie koniecznie z promocją 100GB z a free.
Też tak myślę. Zobaczymy kiedy to się skończy! :ok:
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: bis24 »

pytałeś o taryfę a oczekiwałeś informacji o bonusie
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Internetu mi trzeba

Post autor: velasco »

bis24 pisze:pytałeś o taryfę a oczekiwałeś informacji o bonusie
W sumie to pytałem całościowo o ofertę Internetu w pewnym punkcie w Polsce. Koledzy podpowiedzieli mi i wybór sprzętu i providera. Malkontenci czepiali się słownictwa i szczegółów. :facepalm: :zdrowko:
ODPOWIEDZ