D-Link DWP‑812KT jak monitorować sygnał/wymusić agregację ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
salcefix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-17, 16:30

D-Link DWP‑812KT jak monitorować sygnał/wymusić agregację ?

Post autor: salcefix »

Witam.
Chcąc poprawić neta w domu przeskoczyłem z t-mobile 20 no limit na 60 no limit (światłowód w zasięgu wzroku ale jeszcze nie w zasięgu projektantów sieci sic!). T-mobile wymusił na mnie zakup D-Link DWP‑812KT (bo kiepskie pokrycie), wcześniej był Huawei 525 i latał prawie zawsze na max tj.20, pingi skakały (w nocy nawet grałem na us serwerach) ale działało, był podgląd w LTEWatch i ogólnie wszystko było ok(poza pingiem).

Moje pytanie:

- jak sprawdzić ip modemu podpiętego do routera po wan , ewentualnie jakim innym programem można cokolwiek zrobić, wymusić agregację sprawdzić jakość sygnału (w tej chwili tylko podgląd przez przeglądarkę).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link DWP‑812KT jak monitorować sygnał/wymusić agregację ?

Post autor: wojteks »

Cóż to za wynalazek, pytanie co z czym może agregować.

Jaki IP ma router (DIR825) na WAN? Tam będzie adres bramy i taki adres będzie miał modem o ile nie pracuje w trybie bridge bo wtedy na WAN będzie adres IP od dostawcy internetu (TM w tym przypadku).

To jakis wynalazek więc raczej zapomnij o innych programach do wymuszania czegokolwiek, to nie Huawei który jest powszechnie znany o są programy do niego.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ