Dobór odpowiedniego internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kmamoszek32200
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-08-21, 20:00

Dobór odpowiedniego internetu

Post autor: kmamoszek32200 »

Witajcie :)

Przymierzam się do zmiany dostawcy internetu. Pozostaje mi na chwilę obecną jedynie lokalna radiówka lub internet LTE. Zacząłem patrzeć na obecne oferty różnych operatorów. Mieszkam w średniej wiosce. Niedawno postawili maszt Play lecz podobno będzie działał dopiero w połowie 2022 i jeszcze trochę poczekam :cry:

Ogólnie zaczęrpnąłem trochę więdzy i dowiedziałem się, że przede wszystkim potrzebne są testy operatorów (startery w telefonie i jazda), a w późniejszym czasie dobry ruter + antena, niestety mój budżet jest mocno ograniczony - max 200 zł. Więc szukam oferty ze sprzętem w abonamencie. I tutaj moją uwagę przykuły różne oferty.

Oferta PLUSA - cena jest trochę zbyt wysoka, dużo gram, potrzebuje duże transfery i 100 zł za marne 300gb ze sprzętem ODU IDU to tandeta, w dodatku podczas testów - nadajnik około 5-6km, pasmo 2600mhz po 20:00 speedtest wyszedł kiepski - duże pingi, DL: około 30-40, UL: 0,5-1,5 max

Oferta PLAYA - ceny idealne, netbox wraz z anteną i ruterem zte , 70 zł za 300gb, zakupiłem starter i czekam aż wyłączą mi w końcu roaming krajowy abym mógł przeprowadzić testy.

Oferta ORANGE - najsłabsza oferta, nie mają chyba powyżej 250gb abonamentów - odpada chyba.

Oferta T-mobile - bez limitów, przystepne ceny i ruter z 2 pasmami za 9 zł, niestety na czacie konsultant stwierdził że są u mnie za słabe warunki sieciowe.

Co o tym sądzicie, jakie sprzęty, jaki operator, i co sądzicie o infrastrukturze sieciowej w mojej okolicy. Podaje współrzędne dla chętnych: 51.085075, 16.249735


Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :roll:
_cheetah_

Re: Dobór odpowiedniego internetu

Post autor: _cheetah_ »

kmamoszek32200 pisze: dużo gram
Uważaj, granie po lTE miewa swoje wymagania, na co warto zwrócić uwagę przy wyborach. Popatrz tam, problemy z graniem --> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 21#p629421
ODPOWIEDZ