play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wildpig »

czesc, siedzi ktos moze w temacie i wie czy da sie jakos zwiazac z nimi umowa bez routera czy innego laptopa wciskanego na sile?

wg ichniejszej strony 1tb limitu z jakims routerem zte 5g (gdzie nawet nie maja na 5g planowanych wg uke na najblizszych bts) to 225zl/miesiecznie (da sie ciutke zbic biorac zabytkowy sprzet bez 5g z oferty)... bez routera z niepotrzebnym i przedrozonym laptopem/tabletem mozna max 500gb limit... bez elektrosmieci 200gb tylko niestety, za 60zl/m co jest drozsze niz aktualny pre-paid (50zl/m za 200gb) - da sie to jakos obejsc w salonach czy telefonicznie, czy ta firma ma taka polityke i jest beton?

'ograniczona predkosc' w play to 1mbit na ktorym nie da sie pracowac a pre-paidowe 200gb starcza na tydzien+ ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wojteks »

Hmm, na dziś promocja prepaid 100GB za 3-5pln, 1 TB 30-50pln zależy gdzie się kupi startery.
Nie pomagam na PW!
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wildpig »

pewnie masz na mysli oferty z allegro 10x 100gb z 10cioma kartami sim ktore trzeba rejestrowac i nimi zonglowac? myslalem o tym ale pilnowanie transferu i przekladanie kart to jednak slaby temat...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: matek451 »

Wypisujesz mega bzdury nie mając nawet podstawowej wiedzy na temat sprzętu LTE/5g dostępnego w Play. A co do pre-paid to nikt cię nie zmusza, ja wlaśnie kupiłem kolejne 30 kart za 90 zł, czyli 3TB i kolejne 3TB na aplikacje, w abonamencie tyle płacisz co m-c za 500GB.
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wildpig »

nie wiem gdzie popelnilem mega bzdury, ale jesli chodzi o 5g to zycze powodzenia w zlapaniu w mojej okolicy (BYD2901 w btsearch, nowka maszt, dziala od lipca), najszybciej bedzie mozna je zlapac troszke km dalej - w trzeciewcu - jak juz go odpala :)

no i fajnie ze da sie kupic 30 kart i miec 3tb, ale to karty ktore musisz zarejestrowac i potem je przekladac w chwili gdy ci sie koncza gb bo jak nie to masz szalone 1mbit/s... pomijajac perturbacje z aktualnymi polaczeniami typu sesje vpn czy jakies rozmowy/uploady to jedynym sensownym rozwiazaniem jakie widze sa dwa routery/modemy i nadrzedne urzadzenie pilnujace obu, liczace transfer i w odpowiedniej chwili rzucajace ruch na drugie oraz podsylajace maila o koniecznej wymianie sim na przeciwnym, no chyba ze istnieja modemy/routery multi sim i da sie to ogarnac jednym urzadzeniem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: matek451 »

Sam tytuł w którym nazywasz sprzęt oferowany przez Play elektrośmieciami jest właśnie bzdurą, akurat Play w tym temacie oferuje najnowszy sprzęt, zobacz i porównaj z pozostałymi operatorami, ci to maja nędzę. Ceny w abonamencie za sprzet w Play są przystępne.
A co do kart to rejestracja 10 szt. on line zajmuje z 10-15 minut a potem sukcesywne odpalanie na nich 100+100GB w aplikacji P24 trwa chwilę. Po zużyciu 100GB pojawia się komunikat o braku środków i zmiana karty zajmuje moment. Oczywiście można korzystać tak jak ja z kilu routerów czy CPE LTE/5G .Pewne niedogodności doskonale rekompensują śmiesznie niskie koszty a jak ktoś chce ich uniknąć to ma T-mobile i oferty bez limitu danych.
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wildpig »

wiem ze trafia im sie w ofercie dobry sprzet (sam od nich kupilem b818) ale wymuszanie brania sprzetu (czy to router czy tablet) przy wyzszych pakietach danych to niestety wprowadzanie niepotrzebnej elektroniki w obieg i jest wg mnie calkowicie nie-eko

a wariant wiele kart ma oczywiscie sens tak jak piszesz, dwa/kilka modemow i zarzadzanie nimi z poziomu routera ktory cos takiego potrafi, inaczej jakkolwiek bys tego nie reklamowal, jest to uciazliwe i zaoszczedzone pieniazki niekoniecznie sa tego warte

poki co przemyslalem sugestie i podjechalem po kilka nowych numerow za 5zl co by jeszcze sprawdzic jak sobie poradza po 1szym wrzesnia, ale docelowo tylko wariant ustawic (auto-platnosc) i zapomniec
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: kordirko »

matek451 pisze: ja wlaśnie kupiłem kolejne 30 kart za 90 zł, czyli 3TB i kolejne 3TB na aplikacje
Mam pytanie jak to dokładnie działa z tą promocją w Play ?
Oglądałem to - mogę kupić starter Play, aktywować go i aktywować te 100 GB w promocji niby ważne 30 dni
- ale sam starter ma ważność tylko 10 dni od aktywacji, po 10 dniach pakiet przepada, o ile startera go nie przedłużę doładowaniem.
Czyli tak naprawdę na miesiąc muszę mieć 3 startery po 5 zł każdy na 10 dni?
wildpig
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-04-27, 11:10

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: wildpig »

skad masz te 10 dni? aktywacja = podanie pesela w zabce? z tego co sam wyczytalem to do konca wrzesnia promo dziala i musisz te 100gb wlaczyc i wypalic do tego czasu, nawet z tym dodatkowym 100gb fejsa 'na lato', lato im sie konczy pod koniec wrzesnia ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: matek451 »

W Play, RBM. VM rózne warianty tej promocji sa od lipca 2020, ostatnia odsłona pozwala na uruchomienie 100GB do 30.09 a poniewaz usługa jest aktywna od właczenia przez 30 dni to na kartach z uruchomionymi 100GB w dniu 30.09 mozna będzie korzystać do 29.10.2021 a co dalej pokaże czas. Nie ma problemu z ważnością konta przez te 30 dni bo korzysta się z taryfy odNowa a na starterze jest 5 zł do wykorzystania. W salonie rejestruje się pierwsza kartę a kolejne robi na Play24 on line.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: kordirko »

wildpig pisze:skad masz te 10 dni? aktywacja = podanie pesela w zabce?
Wynika to pośrednio z regulaminu z punktu nr 3:
https://www.play.pl/resources/pdf/2021/ ... 9.2021.pdf
3. Warunkiem przyznawania oraz korzystania z Pakietu jest utrzymywanie Okresu ważności połączeń wychodzących.
czyli jak stracę "okres ważności wychodzących" to mi zablokuje pakiet wg tego zapisu.

Kupiłem starter, zarejestrowałem (pani w kiosku chciała dowód osobisty, nie pesel), aktywowałem starter, aktywowałem 100 GB,
wchodze do aplikacji play24 w telefonie,
i teraz mi tam pisze że
- pakiet internet ważny do 29 września,
- ale "środki na koncie" ważne do 9 września - czyli domyślam się że to jest "okres ważności połączeń wychodzących" i w tej dacie mi zablokują wszystko jak nie doładuję ? Czy źle rozumuję ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: matek451 »

Ale do kogo masz pretensje, zanim uruchomiłeś pakiet trzeba było zmienić taryfę na odNOWA.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: kordirko »

matek451 pisze:zanim uruchomiłeś pakiet trzeba było zmienić taryfę na odNOWA.
dziękuję za informację, tego nie wiedziałem :zdrowko:
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: arasat »

kordirko pisze:
matek451 pisze:zanim uruchomiłeś pakiet trzeba było zmienić taryfę na odNOWA.
dziękuję za informację, tego nie wiedziałem :zdrowko:
Lub kupić taki starter

Obrazek
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: fluorek »

matek451 pisze:W Play, RBM. VM rózne warianty tej promocji sa od lipca 2020, ostatnia odsłona pozwala na uruchomienie 100GB do 30.09 a poniewaz usługa jest aktywna od właczenia przez 30 dni to na kartach z uruchomionymi 100GB w dniu 30.09 mozna będzie korzystać do 29.10.2021 a co dalej pokaże czas. Nie ma problemu z ważnością konta przez te 30 dni bo korzysta się z taryfy odNowa a na starterze jest 5 zł do wykorzystania. W salonie rejestruje się pierwsza kartę a kolejne robi na Play24 on line.
trzeba zarejestrować w salonie? może być w zabce/gdziekolwiek indziej zarejestrowana? i czy istnieje jakis limit rejestracji online? bo smsem niestety tylko 5 numerów :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: play, 1000gb, bez elektrosmieci w pakiecie, da sie?

Post autor: matek451 »

Ja mam abonament głosowy w PLAY i setki starterów zarejestrowałem przez Play24, zapytaj w salonie czy jak zarejestrujesz pre-paida u nich to pózniej już on-linr na Play24 kolejne a nawet sam wypróbuj, nie masz nic do stracenia.
ODPOWIEDZ