Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Cześć, niedługo czeka mnie przeprowadzka i w związku z tym konieczność podłączenia dwóch osób pracujących zdalnie - i tu rodzą się problemy.
Opcjami do wyboru to Netbox z Play i internet domowy z T-mobile.
Nasza lokalizacja to https://maps.app.goo.gl/LCjkFcjFhMktqA889

Na dach i na balkon od zachodu mamy wyprowadzone skrętki i kable antenowe. W przypadku Netboxa antena szłaby skrętka do głównej skrzynki, a od skrzynki 'spinką' do gniazda przy tv - tam też byłby ruter. Czy w ten sposób antena zewnętrzna wciąż będzie mieć zasilanie? W teorii (czyli w mojej głowie) powinna.

Internet domowy z T-Mobile to sprzęt, który dostępny jest na stronie. Żadnego szału, chyba że w jakiś sposób, wykorzystując ułożone kable, mógłbym wrzucić gdzieś jakąś antenę zewnętrzną. Ale wiedzę w tym temacie mam zerową.

Zrobiłem male testy na starym routerze Huawei B593 który miałem jeszcze z dawnych czasów i.... No wygląda to tak, że zarówno T-Mobile jak i Play chodzą z prędkością 1.5-8 Mb/s. Szału nie ma.

Próbowałem spojrzeć na mapę BTS, sprawdzałem mapy operatorów ale.... Nie znam się na tym, poległem i wolę spytać. Ukształtowanie terenu wygląda tak, jak w załączniku.

Jest ktoś w stanie doradzić najsensowniejszą opcję?

Dzięki,
Kuba
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: wojteks »

Wyjdź na balkon/dach ze smartfonem z kartą TM/Play i pokaż zakładkę live z programu netmonster, do tego jakiś speedtest.
Nie pomagam na PW!
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Hej,
dzięki za odpowiedź. Dziś albo w piątek/sobotę postaram się to zrobić. Póki co mam interesującą odpowiedź od konsultanta T-Mobile...

"zarówno pod adresem 24A jak i pod 24 usługa nie jest dostępna, jest to sieć bezprzewodowa, więc w
tej lokalizacji usługa nie będzie działać dobrze, dlatego jej nie oferujemy. Zasięg oczywiście jest, ale
nie jest to wystarczające do skorzystania z internetu domowego. Założenie tego projektu, opiera się na
tym, aby dostarczyć Klientowi jak najlepsze parametry łącza, jeżeli tego nie jesteśmy w stanie zrobić -
usługi nie oferujemy"

I trochę zgłupiałem.... Rozumiem, że muszą zrobić promieć 'strefy domowej', ale...
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Anil321 »

Ale co w tym dziwnego? Nie chcą mieć narzekania i zapchanych nadajników jak wcześniej więc nie dają możliwości dobrania go w miejscach gdzie nie widzą dobrych wyników
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A co w tym normalnego ? W tej lokalizacji NetWorks ma w okolicy dwie stacje bazowe, Wolica z kompletem 4 pasm LTE i Brzezowa z 3 pasmami bez LTE2600. Oferta mocno reklamowana w TV a w rzeczywistości ograniczona lipa i tyle. Wcześniej sprzedawali no limit w pierwszej edycji nawet gdy zasięg był z golca only LTE800.
Olej T-mobile i zrób testy Play.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

No tak matek451 tobie to nigdy nie dogodzi. Sprzedawali ofertę na L800 only źle, teraz weryfikują lokalizację też źle. Śmieszne to i tyle.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Mnie ich oferta i tak wisi, ale po co kampania reklamowa tego domowego? Oferta jest mocno ograniczona, za chwile okaże się ze niedostępna w wielu lokalizacjach więc wielu ludzi będzie zawiedzionych bo obejrzy reklamę a tu lipa, niszowych usług nie powinno się nachalnie reklamować. No i jak już się oferuje taki internet to wypadałoby wreszcie zapewnić jakiś wybór sensownego sprzętu do niej a nie opierać jej na szajsowatym Alcatelu.
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Skoro T-Mobile powiedziało 'nie', to odezwałem się do Playa. NETBOX też nie wchodzi w grę, bo wg konsultanta NETBOX operuje na innych częstotliwościach niż internet mobilny. To słynny "pic na wodę, fotomontaż" żeby zrealizować cel sprzedażowy konsultanta, a właściwie dwóch?

Wg Play mogę korzystać z LTE Advanced - oferta z modemem B818 za tą samą cenę co NETBOX i 500GB transferu miesięcznie.
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

PS. Ja naprawdę nie oczekuję, że wybierając ofertę T-Mobile z limitem prędkości ta prędkość będzie taka non-stop. Nawet na 2Mb/s działają systemy, na których w pracy operuję. T-Mobile zachęcał brakiem lejka. O ten lejek właśnie martwię się najbardziej - jak większość z resztą.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek jak zwykle ale, bo to nie Play.
Po pierwsze to, że nie ma Huawei B818 to raczej nie wina T-Mobile, a wina Huawei.
Po drugie po co 4CA w tej ofercie skoro max co oferuje to 90 Mb/s? Spokojnie do zrobienia na 2CA.
Po trzecie inni reklamują światłowód o niskim zasięgu i mogą, a więc czemu T-M nie?
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Myk6414 »

matek451 pisze:... za chwile okaże się ze niedostępna w wielu lokalizacjach więc wielu ludzi będzie zawiedzionych bo obejrzy reklamę a tu lipa, niszowych usług nie powinno się nachalnie reklamować...
idąc tym tropem, żaden operator nie pownien się reklamować, bo znajdzie się miejsce gdzie nie działa... ba powiem więcej - u mnie we wsi Orange powiesił gruby kabel aby lokalną szkołę podłączyć, podłączyli też chętnych mieszkający wzdłuż kabla... i tyle. Resztę wsi olali (mimo że ludzie chętni, nowych domów od groma) i nie mają nawet planów na rozwój... a w TV co chwila reklamy jak to przyśpieszają, powołują spółki żeby światłowody budować i inne bzdety... takie gorzkie żale obie wylałem ;)
Ostatnio zmieniony 2021-09-01, 14:24 przez Myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Ta , kolega w tym Kamyku to na bank ma światłowód T-mobile, tacy jak on interesuje domowy bez limitu danych na LTE. No i wina Huawei , <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> prawda, wiem trochę jak to wyglada ze strony ZTE w kwestii dostaw sprzętu. Play w tym temacie bije resztę na głowę. T-mobile jest pod tym wzgledem mocno skostniały, sprzet należało zamawiać duzo wcześniej bo łatwo było przewidzieć zainteresowanie taka ofertą, teraz ratują się złomem od Alcatela i nawiązują współpracę z D-Linkiem bo w magazynach pustki. Zresztą to nie pierwszy raz.
A co do 90Mb/s to u mnie nawet na 4CC CA T-mobile nie osiąga połowy tego, no i ludzie zorientowani wiedzą co brać, T-mobile przy okazji takich promocji i ofert upłynnia szajs co mu w magazynach zalega.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Nie wiem urodziłeś się dzisiaj? Czy jak? Doskonale wiadomo, że są takie lokalizacje co na 4CA nie osiągniesz nawet 20 Mb/s, a są takie lokalizacje co na 1 paśmie masz ponad 80 Mb/s.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Anil321 »

Odnośnie sprzętu to matek ma rację, znam osobę na stanowisku kierowniczym u producenta sprzętu i się śmieje, że u nich na magazynie sprzęt leży prawie pod sufit ale niektórzy operatorzy zamawiają pojedyncze sztuki lub w ogóle lepszych modeli nie chcą. Więc to wyłącznie tmobile wina, który woli wydać mniej na gorszy na sprzęt, sprzedać go każdemu kto się trafi i mieć z głowy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Rozumiem, że leżą wersje operatorskie sprzętu, a nie sprzęt, który jest "czysty"
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A ten swoje, T-mobile w kampanii reklamowej promuje Alcatela czyli największy chłam. Kolega powyżej trafił w punkt, ja także w prywatnych rozmowach uzyskałem podobne informacje. T-mobile to nie Play, który od lat jest najbardziej innowacyjny jeśli chodzi o oferowany w abonamentach sprzęt. Pozostała trójka jest niezwykle zachowawcza i oszczędna w tej kwestii. Producenci i ich przedstawiciele w Polsce w kwestii softu spełniaja wymagania stawiane przez operatorów.Ale do tanga trzeba dwojga, na dziś w sklepie T-mobile Alactel lub MC801a , w przypadku CPE LTE u konsultantów pewnie nic albo DWP-812KT.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Szkoda, że Play poza innowacyjnością sprzętu nie ma nic do zaoferowania. Oferta kiepska z śmiesznymi pakiecikami danych. Właściwie to nie wiem po co taki sprzęt do Play skoro wystarczy kilka dni korzystania intensywniejszego i lejek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Ty się o Play nie obawiaj, twój niemiecki idol wprowadził ofertę bez limitu danych ale przy okazji zapomniał że klienci to nie ciemna masa i maja nieco wyższe wymagania niż elektrozłom z Alcatela. Braki sprzętowe świadczą o tym ze oferta została kiepsko przygotowana, no i konsultanci coraz częściej odpowiadaja ludziom ze u nich się nie da, jeszcze trochę i trzeba będzie ponownie zwijać ten no limit.
No i co z tymi ponad 1750 stacjami bazowymi T-mobile gdzie jest tylko jedno pasmo LTE, to ponad 15% wszystkich lokalizacji. Ci co są w ich zasięgu o no limit mogą zapomnieć ale jak widać nawet jak w pobliżu sa 2 BTS-y NW Z 4/3CC CA to też nici z domowego. Oferta niestety ale staje się niszową i pewnie dla wybrańców losu.
A co do Play to moje TB danych co m-c za małą kasę i bez cyrografu mają się dobrze.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Największy exodus użytkowników właśnie w chwili obecnej jest nie gdzie indziej tylko w Play. Ale nie ma się co dziwić oferta słaba, zasięg również taki sobie. Resztę jak sam wspominasz pudrują użytkownikami na chwilę z promocji 100 GB, którzy kupują po kilka kart sim za darmo. Ciekawe jak długo się utrzymają na rynku z takim podejściem.
Co do oferty T-Mobile to jak zawsze masz z nią problem ale to nic dziwnego, bo krew cię zalewa, że play takiej nie ma.
Tak ja nie pasowało ci jak oferowali ofertę dla wszystkich, bo L800 only tak teraz nie pasuje ci, że wybierają lokalizacje. Ale to tak jak napisałem wyżej nie pasuje ci, bo to T-Mobile. Gdyby Play to piałbyś z zachwytu jak zwykle w twoim wypadku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A kogo tutaj obchodza Janusze migrujący między operatorami, to i tak ciemna masa. Ja nie mam zadnych problemów z oferta T-mobile bo mam ja w d... i nic mnie nie zalewa. Nawet ja ludziom proponuję jak maja możliwość jej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bo jest za grosze i jak u nich działa to czemu nie ale to jedna sprawa. Natomiast brak w ofercie wyboru sprzętu to inna para kaloszy i trzeba krytycznie zauwazyć ze Niemiec poskapił i szybko skończył sie dostęp do optymalnego w tej ofercie jesli chodzi o cenę i mozliwości B818. Januszom wciska teraz Alactela a MC801A dla niektórych jest za drogi. W rozmowach konsultanci z reguły proponują Alactela a jak ktoś ma z 2 km od stacji to wciskaja DWP-812KT co dla niektórych też jest za droga opcją. Nie widze tutaj sensu pisania o Play bo to nie ta oferta. No i wcale nie tęsknię za taką ofertą w Play, mam lepsze i tańsze sposoby na korzystanie z sieci tego operatora. Natomiast polityka sprzetowa tego operatora w porównaniu do T-MOBILE czy tragicznego Orange powinna być dla nich wzorem.
A o stacje bez agregacji pytam tak przy okazji bo w tej chwili T-mobile ma silne parcie na 5g2100 , Orange z tym nie po kolei i widać ze wspólpraca w ramach NetWorks coś nie halo więc perspektywy dla znacznej części ich klientów z dostepem do stacji bez agregacji pasm wygladaja kiepsko.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Akwinata »

matek ale weź przestań bredzić, jak gdyby branie sprzętu było warunkiem koniecznym dobrej oferty u któregokolwiek z operatorów. To jest tak, jakby narzekać, że któryś z operatorów nie ma nowych telefonów Apple'a. Kogo to kurde obchodzi w dobie możliwości zakupu w dziesiątkach innych miejsc i to taniej?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Bredzisz to ty, nie znasz oferty T-mobile i zabierasz głos. Oferta jest tylko ze sprzetem wiec klient i tak musi go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> i w tej chwili wielu ludzi ma dylemat bo wciska im się Alcatela, cena za niego jest niska i adekwatna do jakości. Ludzie czytają fora i wiedza jakie on sprawia problemy, to elektrośmieć wiec chcieliby coś lepszego. Ofertę abonamentową ze sprzetem ocenia się też pod względem dostępności w niej i cen różnego sprzetu. Masz może jakąś propozycję dla nich? Tylko nie pisz ze mają kupować na własna rękę porządny sprzęt , jesli tak to napisz do T-mobile niech wprowadzi ofertę no limit bez sprzetu, tańszą np. o 10-20 zł od obecnej. A co do Applea to akurat wielu ludzi przy wyborze operatora kieruje się też dostępem do jego telefonów u operatora.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Skoro komuś nie pasuje sprzęt zawsze może brać u konkurencji nolimits internetu, a zapomniałem konkurencja w ogóle takiej oferty nie ma. XD
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Nie zesraj się klakierku T-mobile, czas pokaże jak długo ta oferta pożyje i jaki będzie jej wpływ na sieć LTE T-mobile. Bo póki co to w sieci tego operatora to ilość przesylanych danych jest dużo mniejsza od konkurencji więc operator ma pole do popisu ale sieć i tak nie jest z gumy a szans na kolejne pasma pod 5G póki co nie widać.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Anil321 »

Nie rozumiem co to za argument z tym no limitem internetu w tmobile skoro mało kto może go dostać. U innych operatorów sprawdzasz sobie kartami zasięg jak jest ok to idziesz i kupujesz a nie jakieś weryfikację i Tmobile może da, może nie da. Dodatkowo przyoszczędza na sprzęcie który dodaję do tych ofert. Od dwóch lat korzystam z Play i mimo limitu 1000GB spokojnie mi to wystarcza, a jak nie to sobie dokupuję.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Jedynym klakierem to jesteś tu tutaj i to Play, którego wciskasz każdemu, bez dokładnych testów jak zobaczysz tylko, że stacja ma 4 pasma. Orange ma podobną sieć ilość danych dużo większa i działa, więc się lepiej nie kompromituj.
Jakbyś trochę pomyślał ale widać trudno z tym u ciebie to właśnie po to jest weryfikacja adresu na którą tak narzekasz. Jak zwykle zresztą, bo to nie Play.

Anil321
No popatrz a w T-Mobile pobierasz ile chcesz i to 2x taniej albo i więcej zależnie od prędkośći. Po co przepłacać za limit? Skąd wiesz ile osób może go dostać? Jakies wiarygodne informacje?
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Akwinata »

matek, ale dlaczego ciągle jesteś taki słaby intelektualnie, że wystarczy 20 sekund weryfikacji, żeby wyszło, że znów bredzisz. T-mobile oferuje również inne sprzęty niż Alcatel, np. ZTE czy Huawei, które większości osób wystarczą (podkreślam, nie każdy odstawia oszołomskie qwerty1337 i lata z antenami, bo w mieście wiele osób nawet nie może takiej anteny zamontować na bloku, nie mówiąc o tym, że zwyczajnie nie chce - zwykłemu Kowalskiemu wystarcza net 10-15 mbit). Nawet gdyby takiej opcji jednak nie było, to się sprzęt sprzedaje i amortyzuje część abonamentu albo dokłada do takiego, który jest potrzebny. Udawanie, że nie ma rozwiązania innego, niż ciągłe kupowanie starterów na allegro, męczarnie z rejestracją, żonglowaniem itp. jest śmieszne. Tobie to pasuje, mówisz że zajmuje Ci chwilę - spoko. Niektórzy mówią, że Daewoo jest super samochodem, więc niewiele mnie zdziwi. Na początku korzystania w mojej lokalizacji również tak robiłem i nigdy więcej, bo to jest zwyczajna strata czasu i warto jednak uczciwie mówić to osobom, którym się doradza, bo jednak większość preferuje wygodne rozwiązania. Tym bardziej, że już nie raz wyszło, że po prostu jesteś nieuczciwy i w mojej lokalizacji krytykowałeś T-m, NetWorks i wywyższałeś Play a wrzuciłem na forum jak kijowe wyniki ma tutaj ten operator i że nie umywa się ani do T-m ani Orange ani Plusa. Indywidualne podejście - mówi Ci to coś?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: wojteks »

To ze oferuje to nie znaczy że ma na magazynie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Klakierzy T-mobile jak widać nie dopuszczają ze można zgłaszać jakieś krytyczne uwagi pod adresem oferty domowy bez limitu. Skądinąd oferta jak ktoś ma dostęp do nieobciążonej stacji T-mobile Ok ale w kwestiach sprzetowych operator się nie popisał. Proponuję popytać po salonach i podzwonić do konsultantów w sprawie sprzedaży tej oferty, wcale tak różowo nie jest.
W kilku salonach T-mobile w ŁODZI konsultant robił takie oczy gdy pytałem o Huawei B818 . MC801a czy MF258k, oni mają tylko Alcatele bo takie dostają z centrali.
Ale to i tak pikuś w porównaniu do Orange bo tam to nie ma juz praktycznie żadnego wyboru, po magazynach hula wiatr, totalna nędza. Do domowego oferuja o zgrozo mobilne routerki MF971 i Alcatela oraz stacjonarny od Alcatela.Widać ze mocno oszczędzają.
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Niesamowita dyskusja powstała w tym temacie, naprawdę - forum dla gitarzystów basowych ma zacną konkurencję. :)

Jako, że alternatyw miałem niewiele - przyszedł B818. 90 zł za 500 GB, dodając do tego wideo non stop (nie wiedziałem, że coś takiego jest) wychodzi 105 zł miesięcznie. Myślałem, że będzie gorzej. 14 dni na testy w miejscu docelowym, zobaczymy jak to będzie wyglądało.
I tak jak mówiłem - nie liczę i nie spodziewam się cudów. Byleby odpalił się Netflix, a systemy pracowe działały przy mniejszym transferze.
ODPOWIEDZ