Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

matek klakierem to jesteś tutaj tylko ty i to Play. Kolega Akwinata ma rację. Przeciętnego Kowalskiego nie interesuje sprzęt jaki ma ani prędkość. Jego interesuje tylko, żeby działał internet mógł oglądać filmy na yt netflixie bez zacinania itd, a dla niego 10 czy 50 Mb/s to żadna różnica. Osoby, które tutaj na forum i innych pytają to garstka, która albo ma jakieś problemy albo trochę w temacie się orientuje. Gdyby każdy był tak obeznany jak my już widzę jak to forum czy inne byłoby potrzebne.
A to, że ty wciskasz każdmu Play bez testów nawet to żadna nowość. Już kiedyś ośmieszyłem cię przy okazji testów z Radomia wciskałeś Play, bo jaki to miał być super gość zrobił testy i wyszło, że T-Mobile najlepszy chociaż mu tak odradzałeś. Także proszę skończ te śmieszne docinki o klakierowaniu, bo jak na razie to twoje posty niektóre są wciskające Play bez żadnych testów, a nie moje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

K... nie rozpłacz się z tym T-mobile, niech ludzie biorą sobie co chca. W Play maja 100GB od ponad roku na pre-paidzie za jedno piwo więc jak ktos tak jak ja ma wstręt do abonamentu to mu polecam, oczywiście jak ma zasięg Play i fajną stację w pobliżu. A co do prędkości to piszesz bzdury, miedzy 10 a 50Mb/s jest przepaść i nawet Janusz to szybko zauważy. T-mobile oferuje gówniany sprzęt w abonamencie i to jest fakt ale sprzedaje ten no limit juz za litr gorzały więc poszedł po rozum do głowy i w kwestii sprzetu idzie po taniości, potencjalni klienci różowego i tak są wniebowzięci. Szkoda tylko ze wielu na prowincji zobaczy wała a nie tą ofertę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Jak na razie to nikt tu nie płacze tylko jak zwykle się rzucasz. To żadna nowość zresztą.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Akwinata »

matek451 pisze:K... nie rozpłacz się z tym T-mobile, niech ludzie biorą sobie co chca. W Play maja 100GB od ponad roku na pre-paidzie za jedno piwo więc jak ktos tak jak ja ma wstręt do abonamentu to mu polecam, oczywiście jak ma zasięg Play i fajną stację w pobliżu. A co do prędkości to piszesz bzdury, miedzy 10 a 50Mb/s jest przepaść i nawet Janusz to szybko zauważy. T-mobile oferuje gówniany sprzęt w abonamencie i to jest fakt ale sprzedaje ten no limit juz za litr gorzały więc poszedł po rozum do głowy i w kwestii sprzetu idzie po taniości, potencjalni klienci różowego i tak są wniebowzięci. Szkoda tylko ze wielu na prowincji zobaczy wała a nie tą ofertę.
Ojezus jakie za przeproszeniem wysrywy.

Ale od początku:

"niech ludzie biorą sobie co chca" - to im kurde normalnie doradzaj a nie wciskasz Play każdemu i wszędzie, nawet tam, gdzie jest to beznadziejną opcją (vide u mnie).

"W Play maja 100GB od ponad roku na pre-paidzie za jedno piwo więc jak ktos tak jak ja ma wstręt do abonamentu to mu polecam, oczywiście jak ma zasięg Play i fajną stację w pobliżu." - jak nie ma to też tak doradzasz. I te erystyczne chwyty o jednym piwie można obalić ordynarną analogią, którą sam zasugerowałeś "litrem gorzały" - to niech biorą w T-m, bo mają no limit za lepszą flaszkę, oczywiście jak ma zasięg t-m i fajną stację w pobliżu. Oczywiście u mnie musiałeś sadzić te androny o tym jaki to networks jest be, t-m też a Play cudowny. Oczywiście bez weryfikacji, że Play robi tu o wiele gorsze wyniki i nie nadaje się nawet na łącze supportowe, bo Orange czy Plus zjada w tych okolicach Play. Ale Ty jak zwykle wiesz swoje. No sorry, ale przez takie akcje jesteś od dłuższego czasu memem.

"A co do prędkości to piszesz bzdury, miedzy 10 a 50Mb/s jest przepaść i nawet Janusz to szybko zauważy." - nie, nie zauważy. To jest Twoja radosna twórczość a nie fakty. Janusz przy stabilnych 10 mbit ma wyrąbane na net, bo ogląda filmiki, gra w gry i przegląda stronki bez żadnego problemu. Zresztą do diabła, od lat pracuję zdalnie, rozmawiam z klientami i nawet w przypadku przełączania na 3G w okresie wakacyjnym i zapchaniu BTS, które daje mi stabilne 6-8 mbit (czego w tym roku uniknąłem dzięki uruchomieniu 1800, którego miało nie być Twoim zdaniem xD), radzę sobie bez żadnych problemów. Nadmienię, że jednocześnie żona też pracowała a córka miała zdalną szkołę. Cuda na kiju, no nie? I nie trzeba mieć ultra QAM1337, kat. 997 z routerem QWERTY500-100-900, które oczywiście oferuje tylko ukochany Play.

"Szkoda tylko ze wielu na prowincji zobaczy wała a nie tą ofertę." - szkoda, że wielu na prowincji dzięki temu dziadowskiemu no limit w T-m mogło dzieciom zapewnić dostęp do zdalnej szkoły i samemu pracować. I akurat nie mówię tutaj o sobie i o swoim BTSie ^_-
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Odchodząc od tematu pobocznego, który się stworzył - z ciekawości wrzuciłem kartę T-mobile do B818 - 60Mb/s podczas gdy Play miał 30Mb/s. ;)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Zaraz przyleci matek i napisze "kłamiesz klakierze T-Mobile". To nie możliwe przezcież Play ma stacje 4CCA 5GR i inne dupelere to nie jest możliwe :rotfl:
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Ale przypomnę, że wg. konsultanta na czacie - nie mogę mieć Internetu Domowego. ;)
Z kolei inny dziś stwierdził, że mapa nie jest wiążąca i może się okazać, że w lokalizacji będzie wszystko działać.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Sądzę, że z tą mapą jest jeden problem w twoim wypadku. Patrzyłem sobie na stronie twoją lokalizację. I o ile inne jak wpisujesz po 3-4 literach pojawiają się podpowiedzi tak w twoim wypadku po prostu jakby nie było w niej takiego adresu i myślę, że tutaj jest problem.
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Dodatkowo - Kamyków jest kilka, bo i w okolicach Częstochowy, i jeszcze kilka... No ale jeżeli ja ZAWSZE podawałem kod pocztowy? ;)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

Ale na stronie T-Mobile kodu nie ma. Nie wiem jak wygląda to u nich w systemie. Sprawdź zresztą sam ;)
https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specja ... mieszkanie
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Powisiałem z konsultantem przez telefon - ja sobie mogę twierdzić, że mam zasięg i download, ale ich system tego nie puści bo mają skopane kody pocztowe i za każdym razem wypieprza inne województwo niż te, które podaję z kodu pocztowego. ;)
Gość widzi na mapie zasięgu, że jest 4G LTE i w ogóle, ale - no nie. Nie zagwarantują, że będzie (nawet jakbym wybrał 30Mb/s) a jak będzie słaby to się będę skarzyć.

ALE.
Jak sobie wejdę na stronę, kliknę Internet -> Domowy i wybiorę ofertę, to dodaje mi to do koszyka, prosi o adres zamieszkania, adres dostawy i... Tyle. Nigdzie nie pyta o adres strefy domowej. To kiedy to uzupełnię? ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

A co ja ... a mam wspólnego z tym ze T-mobile nie chce ci dać tego domowego ? Ten ... a @piotrzet ma do mnie pretensje ze jego ukochany T-mobile w systemie ma błedy, napisałem jakie stacje NW i pasma sa na nich dla tego operatora i tyle. Play ma jedną stację z agregacją 4 pasm LTE na dodatek Brzezowa jest za lasem jak podajesz już prędkości to proponuję rób to fachowo i oprócz speedtestu pokazuj też na jakich pasmach został wykonany i w tym celu screeny z aplikacji do zarzadzania pasmami i diagnostyki na HiLink w tym na B818, oddzielnie dla każdego operatora .
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

A w ogóle - Play łączy mi się z BTS Stare Rybie. W ogóle jakby Brzezowej nie widział.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: matek451 »

Play nie posiada stacji bazowej Stare Rybie
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: piotrzet »

ilfosol pisze:Powisiałem z konsultantem przez telefon - ja sobie mogę twierdzić, że mam zasięg i download, ale ich system tego nie puści bo mają skopane kody pocztowe i za każdym razem wypieprza inne województwo niż te, które podaję z kodu pocztowego. ;)
Gość widzi na mapie zasięgu, że jest 4G LTE i w ogóle, ale - no nie. Nie zagwarantują, że będzie (nawet jakbym wybrał 30Mb/s) a jak będzie słaby to się będę skarzyć.

ALE.
Jak sobie wejdę na stronę, kliknę Internet -> Domowy i wybiorę ofertę, to dodaje mi to do koszyka, prosi o adres zamieszkania, adres dostawy i... Tyle. Nigdzie nie pyta o adres strefy domowej. To kiedy to uzupełnię? ;)
Pewno konsultant będzie dzwonił. Ale spróbuj najwyżej zwrócisz jak nie będzie działać.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: Anil321 »

Tworzysz im leada z informacją co chcesz dobrać, finalnie konsultant musi zadzwonić i zweryfikować strefę domową. Przynajmniej tak było jeszcze tydzień temu jak sprawdzałem możliwość dobrania u mnie
Odnośnie kodów pocztowych to mają spartolone to w systemie i wiele ludzi nie może dobrac usługi tylko temu - niemiecka jakość :D
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Hej, to tak.
Domyślnie router łączy mi się z BTS 8496. Tak samo łącza się dwa telefony.
Wymuszenie pasma na 2100 zmienia BTS na 29425. Mimo słabego sygnału to najbardziej stabilne połączenie.

Masz najbliżej to BTS 28519 - z nim B818 w ogóle się nie łączy, 2600 w ogóle nie łapie w mojej lokalizacji.

Mam dwie kwestie.
1) Czym jest 8496? Lokalizacja na Netmonster wskazuje na czyjś dom. Jest możliwe, że ktoś palnął sobie wzmacniacze sygnału i teraz telefon i router się z nim łączy?
2) Chciałbym kupić antenę. https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html
Wychodzi na to, że najlepiej między 1800-2600. W najgorszym wypadku pomoże łapać 29425 a w najlepszym da możliwość podłączenia się do 28519. Swoją drogą, byłem dziś niedaleko tego masztu i prędkość w telefonie to było 140Mb/s. Dla mnie spoko.
Screenshot_20210924-155105_NetMonster.jpg
Screenshot_20210923-233202.jpg
Screenshot_20210923-233144.jpg
-0-
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2021-01-04, 01:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: -0- »

"Stare Rybie"... to będzie BTS z Brzezowa. Widocznie ktoś w okolicy Starego Rybia połączył się z Brzozowem korzystał z aplikacji i tak zapisało BTS'a.
Tauron nie ciągnie światłowodu w okolicy ?
ilfosol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-08-30, 20:13

Re: Internet wśród wzgórz - Play czy T-Mobile?

Post autor: ilfosol »

Mają ciągnąć, ale kiedy to zrobią - nie wiadomo. Póki co wybrany wykonawca, ale nie operator.
ODPOWIEDZ