Internet z Play + Router, a może światłowód?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Monte_Christo »

Cześć! Zbliża się koniec mej umowy w Play. Do tej pory mój abonament wynosił 50 zł miesięcznie za 200 GB. Otrzymałem również router B715, którego już nie posiadam. Nadmienię, iż jestem zadowolony z usług internetowych, mogę tylko ubolewać, iż musiałem się pozbyć routera. W ostatnich dniach zostały mi przedstawione warunki oferty przez Play. Są w moim przekonaniu przeciętne, ponieważ za 200 GB i router Huawei B818 miałbym płacić 70 zł + 49 zł za urządzenie przy odbiorze. Nie będę ukrywał, iż oczekiwałem bardziej atrakcyjnej oferty. Na horyzoncie jednak pojawia się możliwość montażu światłowodu.

Umysł sugeruje mi, żeby zachować cierpliwość i zdecydować się na światłowód, choć jedyną moją wątpliwością w tej materii jest to, iż mogę zmienić adres zamieszkania.

Co moglibyście zasugerować oraz doradzić?

Zawczasu dziękuję za pomoc!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: matek451 »

Przecież dla nowych 200GB kosztuje 70 zł z B818 i 19 zł na start za router, no i jeden m-c za darmo. W Play od dawna 100GB na pre-paidzie jest za darmo.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Monte_Christo »

matek451 pisze:Przecież dla nowych 200GB kosztuje 70 zł z B818 i 19 zł na start za router, no i jeden m-c za darmo. W Play od dawna 100GB na pre-paidzie jest za darmo.
Taką ofertę otrzymałem z infolinii. Swoją drogą, wspomniałeś o 19 zł za router, aczkolwiek trzeba jeszcze doliczyć opłatę aktywacyjną dla nowych klientów Play w wysokości 50 zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: onken »

Jeśli to musi być Play to jest promocja internetu na kartę za doładowanie cykliczne w aplikacji za 50 zł możesz mieć 200 GB
Bez lojalki...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Monte_Christo »

onken pisze:Jeśli to musi być Play to jest promocja internetu na kartę za doładowanie cykliczne w aplikacji za 50 zł możesz mieć 200 GB
Bez lojalki...
Mnie osobiście taka oferta najbardziej mogłaby usatysfakcjonować, natomiast nawet przy moich niewielkich wymaganiach wolałbym posiadać router. Telefon jako hotspot to dosyć przeciętne rozwiązanie w godzinach szczytu. B715 lub B818 sprawdziłyby się świetnie.
Zauważyłem, iż na pewno obecnie w Play niedostępny jest Huawei B818.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: wojteks »

B715 to już zabytek patrząc na rozwój LTE, B818 też już się będzie powoli kończył w ofertach operatorów. Wchodzą nowe z 5G albo tańsze tylko LTE.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: matek451 »

Przy zakupie własnego B818 najlepiej korzystać z pre-paida, 200GB za 6/10 zł. Tym bardziej ze są perspektywy na światłowód. Ostatecznie kupujesz B535 za około 250 zł.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: piotrzet »

Jak masz możliwość brania światłowodu to nie ma się co zastanawiać nawet. Są umowy bezterminowe płaci się trochę więcej ale zrywasz z okresem wypowiedzania czyli 30 dni.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Monte_Christo »

@matek451

Nie chciałbym kupować B818 za gotówkę, dla mnie to już zbędna inwestycja, skoro pojawia się możliwość światłowodu. Gdybym miał dostępny solidny router, to pewnie lawirowałbym na kartach prepaidowych. Swoją drogą, gdybym otrzymał bardziej atrakcyjną ofertę od Play, to zakładam, iż mógłbym pozostać u tego operatora, bo nie pobieram plików, a 200 GB spokojnie mi wystarczało.

@piotrzet

Kable światłowodowe zostały zamontowane na słupach. Wszystko wskazuje, iż UPC wydzierżawiło infrastrukturę.
Tylko zamawiać monterów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: piotrzet »

No to w UPC masz opcję bez zobowiązania. Wtedy płacisz 10 zł więcej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: matek451 »

U mnie światłowody wisza na słupach od 20 m-cy i nic się nie dzieje, TOYA ma ze dwa lata opóźnienia, POPC działa tak w większości lokalizacji, typowo polska lipa, A router mozesz kupić B535 , na OLX za 200-250 zł , zawsze sprzedasz jak bedzie niepotrzebny.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Monte_Christo »

matek451 pisze:U mnie światłowody wisza na słupach od 20 m-cy i nic się nie dzieje, TOYA ma ze dwa lata opóźnienia, POPC działa tak w większości lokalizacji, typowo polska lipa, A router mozesz kupić B535 , na OLX za 200-250 zł , zawsze sprzedasz jak bedzie niepotrzebny.
Jakie pasma agreguje ten router?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: wojteks »

Dwa dowolne.
Nie pomagam na PW!
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: Kaloteck »

piotrzet pisze:No to w UPC masz opcję bez zobowiązania. Wtedy płacisz 10 zł więcej.
Przecież teraz to już wszędzie są oferty "bez zobowiązania", nawet w Play za 35 zł.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet z Play + Router, a może światłowód?

Post autor: piotrzet »

A gdzie pisałem, ze nie są? Może pokażesz?
ODPOWIEDZ