Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zan4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-09-17, 18:21

Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: zan4 »

Dzień dobry chciałbym wybrać odpowiedniego operatora Internetu mobilnego. Nie znam się na tych sprawach więc proszę o wsparcie. Mieszkam w lesie do najbliższej wieży mam 3,1km z czego 1 kilometr stanowi las a reszta otwarte pole. Zrobiłem zrzuty ekranu odnośnie operatorów dostępnych na wierzy i innych informacji. Dodam że wieża leży na wysokości 185 m.n.p.m a dom 168 m.n.p.m.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: wojteks »

Weź startery sieci które chciałbyś używać i zrób testy smartfonem (android) z programem netmonster, pokaż tu zrzuty ekranu i speedtesty zrobione około 20:30
Nie pomagam na PW!
zan4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-09-17, 18:21

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: zan4 »

Obecne mam Plusa z routerem Hewei B315s-22. Zrzuty zrobię jak tylko będę mieć czas
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: matek451 »

No to juz wiesz doskonale z jakiego operatora tam nie korzystać. Masz trochę szczęścia bo jesteś w zasięgu 3 sektora z BTS-a Play więc u tego operatora masz agregację 4 pasm LTE, NetWorks nie ma tam LTE2600 więc agregacja LTE2100+1800+800 dla Orange i T-mobile. Na B315 zrobisz na zewnatrz testy po kolei testy pasm LTE2600, LTE2100,LTE1800 , LTE800, wymusisz je za pomocą https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/ ... ltewatch_h i pokazesz screeny z aplikacji dla tych pasm i speedtesty. W Play na pre-paidzie nadal 100GB/m-c za darmo, stater odNowa kosztuje 5 zl.
Takie same testy ale bez LTE2600 dla Orange i Tmobile.
zan4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-09-17, 18:21

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: zan4 »

zrobiłem pomiary telefonem na wewnątrz oto wyniki ,pozostała mi tylko sieć Play do sprawdzenia ,testy na play zrobię w poniedziałek .Mam jeszcze pytanie czy antena na zewnątrz do rutera pomoże mi jakoś?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: wojteks »

Miałeś zrobić testy i wstawić obrazki z netmonstera dla każdej z sieci. To co pokazałeś to potrzebujesz 2 anten ATK20 800-900MHz, testy w miarę możliwości zrób na balkonie albo dachu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: matek451 »

Twoja sprawa, najlepszego operatora nie przetestowałeś, na dodatek mialeś zrobić to na B315. Widać ze nie zaley ci na optymalnym wyborze operatora. Robisz sobie żarty, test miał być na zewnatrz a nie w domu, jak już telefonem to screeny z aplikacji NetMonster dla kazdego operatora i speedtest. Połaczenie na LTE800 z BTS-a NetWorks Linia na bardzo słabych parametrach sygnału a speedtesty Orange i T-mobile na 3G jak pokazuje speedtest.
Niestety ale nie słuchasz i marnujesz czas ludzi którzy chcą ci pomóc.
zan4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-09-17, 18:21

Re: Dobór operatora internetu mobilnego i teren leśny

Post autor: zan4 »

Zrobię te testy ale dopiero w poniedziałek będę mieć możliwość. Więc proszę o wyrozumienie
ODPOWIEDZ