Internet LTE - Orange vs T-mobile - Kryspinow

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konrad123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-26, 16:41

Internet LTE - Orange vs T-mobile - Kryspinow

Post autor: konrad123 »

Witam,

Bardzo proszę o poradę wyborze dostawcy Internetu mobilnego LTE.

Mieszkam w miejscowości Kryspinow koło Krakowa na obecna chwile używam Internet LTE z Orange działa całkiem dobrze prędkości na Routerze Huawei B818 sięgają nawet 200Mb/sec. Moja umowa przeszła na czas nieokreślony lejek 1Mb/s włącza się po wykorzystaniu pakietu 260GB (nie zdarzyło mi się wykorzystać pakietu ale czasami nie wiele brakowało (parę GB), ogólnie kontroluje streaming z Netflixie raczej niczego nie ściągam z Internetu bądź robię to sporadycznie). Zastanawiam sie nad zmiana dostawcy Internetu LTE, zauważyłem ze okolicy powstały nowe nadajniki T-mobile i zastanawiam się nad zmiana operatora. Na obecna chwile posiadam telefony w T-mobile, na Iphone XS robiąc testy nie osiągam takich prędkości jak w Orange z Huawei B818 ale wydaje mi się ze niezależnie od tego kiedy wykonuje test prędkości T-Mobile wartości są niższe ale bardziej "stabilne", na Orange są duże wąchania raz jest 200Mb/s a za chwile 5Mb/s.

Dodam jeszcze ze oferty na firmę 24m w Orange Internet bez limitu 999GB 55zl netto a w T=Mobile Internet bez limitu danych z limitem perskości do 200Mb/s 90zl netto

Poniżej tabelka z kilkoma testami, pierwsza kolumna z lewej to typ polaczenia LTE lub WIFI
Typ LTE = T-mobile (IPhone XS)
Typ Wifi = Orange (IPhone połączony po wifi do Huawei B818)
WhatsApp Image 2021-09-19 at 05.36.26.jpeg
Z góry dziękuje za poradę i pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet LTE - Orange vs T-mobile - Kryspinow

Post autor: piotrzet »

Skoro masz B818 to czemu nie przełożysz karty sim i na nim nie wykonasz testów T-Mobile? Jest to lepsze urządzenie jeśli chodzi o modem.
ODPOWIEDZ