Poszukuję internetu do domu jednorodzinnego na wsi

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek1101
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-19, 21:49

Poszukuję internetu do domu jednorodzinnego na wsi

Post autor: Bartek1101 »

Witam.
Kilka dni temu skończyła mi się umowa z Cyfrowego Polsatu, miałem internet LTE 100 GB wraz z ODU-IDU 300, niestety ten Internet to była porażka. Przez pierwsze 2 miesiące chodził nawet znośnie (w dzień ok. 20-30 Mbps, w nocy potrafiło przebić 100 Mbps.) jednak po tym czasie Internet zwolnił i przez prawie 2 lata nie przebił w dzień 15 Mbps. K Zastanawiałem się nad ofertą Play - NETBOX. Mam 3 numery w Play, więc oferta 400 GB wraz z ZTE MF-258K kat. 15 wychodzi 70 zł - bardzo korzystnie w porównaniu do 100 GB od CP za 83 zł. Testowałem u mnie także Orange ze względu na to, że niedaleko jest nadajnik Orange, niestety max 5 Mbps. Play na modemie Huawei E3372 chodzi na poziomie ok. 10 Mbps. Czy ten Internet z Play będzie u mnie w miarę przyzwoicie śmigał? Czy może jakaś dodatkowa antena do tego zestawu NETBOX by poprawiła prędkości? A może polecacie jakąś inną ofertę? Niestety niezbyt dobrze się znam na temacie mobilnego internetu, światłowodu w tych okolicach nie ma, Pani w salonie Play mówiła, że w tej okolicy w 3 kwartale 2021 roku jest planowana budowa nadajnika (było to w sierpniu), jednak 3 kwartał dochodzi ku końcowi, a nadajnika ani poprawy zasięgu zwyczajnie nie widać.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Lokalizacja:
Wojszyn, Puławski, Lubelskie
(51.35726108556405, 21.915468190494867)
Bartek1101
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-19, 21:49

Re: Poszukuję internetu do domu jednorodzinnego na wsi

Post autor: Bartek1101 »

Witam, nie było żadnej odpowiedzi, więc <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> NETBOX od Play na próbę, chodzi nawet nieźle, między 20-50 Mbps. Natomiast problem jest inny, a mianowicie zauważyłem w ustawieniach routera, że modem się łączy z nadajnikiem oddalonym ode mnie o ok. 10 km. (łączy się na zmianę ze stacją nr. 96 i 115) czyli jest to jeden i ten sam nadajnik położony w Witoszynie, gm. Kazimierz Dolny, a według BTS map są bliżej 2 nadajniki Playa (obydwa mają LTE 2100, a nawet chyba 2600) a do nich mam ok 4-5 km, a więc dużo bliżej, więc jakby się połączyć z którymś z tych BTS, to mogłoby to pewnie poprawić osiągi. Moje pytanie brzmi, czy da się jakoś wymusić, by modem się łączył z nadajnikami bliżej, a nie oddalonym o aż 10 km?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Poszukuję internetu do domu jednorodzinnego na wsi

Post autor: Mig25 »

Jakby był to MF258 bez brandu Playa ,to miał byś w menu możliwości wyboru PCI , ale Play to w sofcie zablokował...
Pozostaje zmienić lokalizację ODU , może w którymś miejscu ten nadajnik będzie zasłonięty.
ODPOWIEDZ