Światłowód najlepsza oferta internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: wojteks »

Orange, TM, UPC, Play, to chyba są ogólnopolscy ale nie każdy z każdym się dogaduje. Pytaj lokalnego POPC komu udostępnia.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: onken »

Szkoda że nie ma prawa by lokalny operator musiał udostępnić kable... A tak to mam u siebie światło które jest gorsze nawet od średniego LTE... I 2x droższe
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Myk6414 »

W Korei od iluśdziesięciu lat jest prawo, które nakazuje przy każdej inwestycji w ziemi, kładzenie światłowodu. Zakopują gdzieś gaz, dociągają oświetlenie uliczne - muszą wzdłuż położyć światłowód. Szkoda że u nas tak nie ma.
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Inea oferuje do swojego światłowodu taki modem Nokia G-240W-A. W internecie są raczej średnie opinie o nim, a szczególnie o zasięgu wifi który jest słaby. Miał ktoś z nim styczność i to potwierdzi lub nie?
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Pomoże ktoś? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: radius »

Dzisiejsi ludzie są mało ogarnięci.
Na Elektrodzie od tyłu się za to zabierali.
W końcu coś tam w trybie debugowania przeglądarki odkryli, ale nie podali szczegółów.
Zamiast poszukać na płycie UART, odblokować Telnet czy SSH, zgrać konfig, próbować go rozszyfrować to piszą jakieś smutne rzeczy.
Poza tym skoro ONT zaciąga z OLT sam dane to ja bym go zresetował i wtedy się bawił.
A po eksperymentach podpiął i niech ściąga to co potrzebuje po TR-069 czy jeszcze czymś tam innym.
Także ciągnij tamte tematy. Może znajdzie się ktoś ogarnięty, bo płaczem to nic się z tego nie wyciągnie. A już na pewno nie hasła roota/admina.
A jeśli uważnie czytałem to WiFi wyłączali z poziomu konta usera i stawiali swoje routery.
Nie doszedłem natomiast czy nie można wziąć modemu bez WiFi.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Czyli to ciężki temat. Mam swój router zte mf286 i on miał super zasięg wifi. Najlepiej byłoby właśnie ten router podłączyć pod modem Nokii
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Mareckimt »

Mnie zastanawia inna sprawa. Czy operatorzy światłowodów nie podzielili sobie kraju terytorialnie? Kiedyś potkałem się z opinią, że tam gdzie światłowody układa NEXERA operatorem może być tylko Netia. Co prawda w biurze T-Mobile twierdzili inaczej, ale kot by im wierzył :D
Mnie, na chłopski rozum, wydaje się, że mając podciągnięty pod chałupę światłowód za unijne w większości pieniądze, operatora powinienem wybrać sobie sam, wg własnego uznania.
Czy tak jest w rzeczywistości?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: tomekwwa »

Ale ten twój operator musi mieć możliwość postawienia swojego urządzenia nadawczo-odbiorczego po drugiej stronie tego światłowodu by w ogóle móc świadczyć jakąkolwiek usługę.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: radius »

Mareckimt pisze:...wydaje się, że mając podciągnięty pod chałupę światłowód za unijne w większości pieniądze, operatora powinienem wybrać sobie sam, wg własnego uznania.
Czy tak jest w rzeczywistości?...
To reguluje CPPC, UKE i pewnie Megaustawa.
Umowa ramowa na wyłączność jest na określony czas. Potem może wejść każdy. Tylko ceny dzierżawy włókien i transmisji danych raczej do tego nie zachęcają.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

mam jeszcze ofertę na światłowód z Orange 300/100 + abonament na 3 karty sim bez limitu rozmów, smsów, mms, pakiet internetu. Całość za 129,99 zł miesięcznie. Modem Funbox 2.0
Co o tym myślicie? Jakie macie zdanie o tym modemie Funbox? Do niego dałoby radę bez problemu podłączyć modem ZTE MF286 tak żeby służył jako hmm wzmacniacz zasięgu Wifi?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: radius »

Funbox 2.0 nie ma portu światłowodowego, więc i tak miałbyś ONT przed nim. Ciekawe czy to byłby Ich Huawei czy właśnie ta Nokia od Inei.
Jeśli komplet od Orange to ma on spore możliwości. Poczytaj: https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=51177
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Jutro dopytam w Orange jak to dokładnie wygląda i jaki sprzęt się dostaje.
Gdyby to był funbox 2.0 + ont huawei to wtedy jak wyglądałaby kwestia podłączenia zte mf286 który miałby służyć jako wzmacniacz wifi. Łatwiej niż w przypadku modemu nokii z ineii?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: wojteks »

Sprzedaj to ZTE i kup normalny AP (albo router).

Podłączenie tego ZTE będzie dokładnie takie samo jak jakiegokolwiek innego routera (po kablu oczywiście). Opisy do znalezienia na forum.
Nie pomagam na PW!
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Mam jeszcze router Huawei b818 ale on ma fatalny zasięg wifi.
Zte jest u mnie już od prawie 5 lat. Jak z niego korzystałem to miałem zasięg wifi dosłownie na całym podwórku. Majątku za niego nie wezmę a jeśli jest możliwość wykorzystania go jako AP to chciałbym tak zrobić. Bo znając życie kupienie sensownego ap to wydatek rzędu kilkuset złotych.
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Rozmawiałem jeszcze raz z konsultantem Orange i do światłowodu dodają Funbox 6.0 jest możliwość złożenia zamówienia na ONT i w ich przypadku jest to ZTE F601.

Czy warto zamawiać ONT?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: radius »

Przeczytaj cały wątek na Trzepaku. Tam są plusy i minusy obu rozwiązań.
A Ty to byś podpisywał na osobę fizyczną czy firmę? Przy biznesie dają Zyxele. Te ostatnio zostały rozpykane :)
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Fugeo
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2016-07-19, 16:13

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Fugeo »

Trochę to wszystko trwało i ostatecznie zdecydowałem się na Orange. Za 129,99 zł miesięcznie mam internet 300/50 mb + 3 numery bez limitów rozmów, smsów, mmsów, pakiet danych po 2x10 i na jednym 15 gb plus internet w roamingu.

Ping waha się od 3-5, pobieranie na poziomie 300-320 mb/s a upload okolice 50 mb/s
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: kedi »

Fugeo pisze:Pomoże ktoś? Byłbym wdzięczny.
U mnie też tydzień temu Inea założyła światłowód we wsi gdzie diabeł mówi dobranoc w łódzkim w ramach programu popc więc można wybrać praktycznie dowolnego operatora. Na chwile obecną jak dla mnie najlepsza oferta cena/warunki to T-mobile. Umowa na 24 m-ce 300/50 mbps przy średniej cenie 60pln bo 6 m-cy gratis ze strony Pan Wybierak https://panwybierak.pl/oferty-internet-lodz/46,957650

Chociaż zastanowiłbym się na symetrykiem Inei 300/300 za 75pln miesięcznie teraz chodzą po domach i oferują przy umowie na 24 m-ce 2 miesiące gratis - chociaż nie pamiętam czy tu jest jakaś opłata aktywacyjna i opłata za router.

Najtaniej to chyba wychodzi Plus za 150 mbps za 55 pln (w tej akurat opcji 40 dla Plusa i 15 pln dla Inei) i do tego miesiąc gratis ale też nie wiem jak z aktywacją i routerem.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 342
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Kaloteck »

kedi pisze:Najtaniej to chyba wychodzi Plus za 150 mbps za 55 pln
Niedawno Play chciał 35 zł za 150 mb... ale to chyba już nieaktualne.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: kedi »

Niekoniecznie bo te wszystkie ceny które podawałem dotyczą domków jednorodzinnych czyli są 15-20 złoty wyższe.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Mareckimt »

Mój obszar wchodzi do eksploatacji światłowodu. Konsultanci latają od furtki do furtki niczym kocięta z pęcherzem i składają oferty. Oscylują one dla 300 Mb w przedziale 60 - 90 zł. Z jednym abonamentem telefonicznym można uzyskać niecałe 80 zł i to wśród konsultantów jest najlepsza oferta. A byli z: Netia, UPC, Orange i T-Mobile.
Dziś zadzwoniłem na info T-Mobile, mam tam jeden abonament telefoniczny i uzyskałem następujące warunki:
Telefon jak do tej pory 30 zł/miesiąc.
Światło 300 Mb za 40 zł/miesiąc, z czego pierwsze 12 miesięcy za 0 zł.
Podłączają światłowód w miejsce wskazane przez klienta, zakładają puszkę ONT i dają router z WiFi i trzema gniazdami RJ45 - koszt sprzętu i aktywacji 1 zł.
Umowa na 24 miesiące.
W mojej ocenie to jest jedna z lepszych ofert, o ile nie będzie ofertą najlepszą.
Inne opcje - większa szybkość, TV czy jeszcze coś nie wiem jak kosztują, bo nie jestem tym zainteresowany. Mam do tej pory od nich nielimitowane 20 Mb LTE, więc 300 Mb to przeskok cywilizacyjny.
Zgodziłem się na ofertę i umowę podpiszę po montażu i uruchomieniu sprzętu.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: kedi »

Mareckimt: Mieszkasz w budynku wielo czy jednorodzinnym ?
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Mareckimt »

Mieszkam w miejscowości gminnej, jest nawet ulica i nr domu. Dom jednorodzinny.
Światłowód ze słupa tylko do mnie.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: kedi »

Czy tak czy tak to dostałeś bardzo dobrą ofertę.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: Światłowód najlepsza oferta internetu

Post autor: Mareckimt »

Mareckimt pisze:Światło 300 Mb za 40 zł/miesiąc, z czego pierwsze 12 miesięcy za 0 zł.
Zacytuję sam siebie, bo nastąpiła korekta oferty. Jednak ktoś nacukrował, namieszał i owe 40 zł/ m-c nie przeszło. Zamiast tej kwoty w drugim roku płatność po 60 zł miesięcznie.
W rozmowie i zamawianiu telefonicznym byłą pierwotna wersja. Gdy przysłali wzór umowy z warunkami była ta druga kwota. Trudno, ale to i tak nadal taniej niż płacę za 20 Mb LTE do tej pory. Konsultant coś sugerował nt. złożenia reklamacji, może coś bym ugrał. Ale jakoś mi się nie chce.
ODPOWIEDZ